W Tainen

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Amoniusz z Ulsanii
Mikronacje

W Tainen

Post autor: Amoniusz z Ulsanii » poniedziałek 21 sty 2019, 15:25

Amoniusz, wyposażony już w najlepszej jakości mapy, udał się z Trizopolis na południe, ku krainom noszącym wśród okolicznych nazwę “Zongyi”. Na południowy zachód się wpierw skierował, ku wysokim górom, jakie, co od dzisiaj miejscowym także było wiadome, były w jego upodobaniu i umiłował sobie szczególnie po nich wędrówkę. Z gór to dopiero, gdzie zaszedł, aby otrzymać natchnienie i objawienie Siły Pradawnej, na wschód się skierował — ku miastu, jakie w języku okolicznych zwano “Tainen” — Nowym Portem. Tako oto głosić zaczął…

— O, ludu! Miasto wasze zwie się “Tainen” — “Nowy Port”, ale cóż w nim już pozostało nowego? I czy portem je nazwać jeszcze można, kiedy już nie statki czy okręty, a jeno zbłąkałe śmieci do oceanu przez głupców powrzucane czasem na ląd tutejszy zawitują, ukryty w zatoczce między ziemiami górzystymi, a drugą masą lądową, która to zwana jest “Ligocją”? Biada! Ongiś na ziemiach waszych, a to niespełna cztery aż lata było wcześniej, niejaki Marcel Hans, który jest honorowym obywatelem trizondalskim, tako proponował, cytując: “odbudowę Zongyi”. Gdzież teraz w mroku dziejów zapodziały się słowa o “zmartwychwstaniu”? Przepadły, a realizacja ich co najwyżej chwilową była, a później — przepadała tako!

Cóż stało się z waszą krainą? Gdzież dawne tłumy, które gromadziły się na placach taineńskich? Gdzież dawne statki, drzewiej ochoczo dopływające do portu życiem tętniącego? Nie, nie ma ratunku! Koniec jest bliski! Patrzcie jednak — oto dłoń nowa wyciągnięta w kierunku waszym! A ona — ogień nowych nauk, które wkrótce zatriumfują. I mówię już teraz nie do was tylko, ale do wszystkich ludów Trizondal zamieszkałych, zapowiadając swe przyszłe czyny: oto będę nauczał was amonizmu. To mówił do was Amoniusz z Ulsanii, Zwiastun Burzy, Apostoł Upadku.

Przebyt Amoniusza w Tainen potrwał jeszcze jakiś czas, następnie na innych ziemiach zongijskich, gdzie w podobny sposób przemawiał. Kiedy zmierzch nastał, niespostrzeżenie oddalił się z powrotem na północ; nikt już go od wtedy na ziemiach zongijskich nie widział. Do czasu…

Awatar użytkownika
Amoniusz z Ulsanii
Mikronacje

Re: W Tainen

Post autor: Amoniusz z Ulsanii » poniedziałek 21 sty 2019, 15:40

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal
Data V-narodzin: 23 mar 2008
Miejsce V-Zamieszkania: Zamek w Trizopolis
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-010

Odznaczenia

Post autor: Adam » środa 23 sty 2019, 09:17

Czymże jest amonizm? :)
Jakie znaczenie ma napis na zdjęciu?

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal
Data V-narodzin: 23 mar 2008
Miejsce V-Zamieszkania: Zamek w Trizopolis
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-010

Odznaczenia

Post autor: Adam » piątek 25 sty 2019, 11:27

Dalmencka ziemia wchłonęła. Dawno wspominałem żeby zasypać nieużywane szyby.

Awatar użytkownika
Amoniusz z Ulsanii
Mikronacje

Post autor: Amoniusz z Ulsanii » piątek 25 sty 2019, 15:06

Adam pisze:
piątek 25 sty 2019, 11:27
Dalmencka ziemia wchłonęła. Dawno wspominałem żeby zasypać nieużywane szyby.
Pochopne wnioski wyciągasz, Wasza Królewska Mość.

Amoniusz powrócił wreszcie z ziemi dalmenckiej, w której bytował w szczególności w Sclavinian, gdzie prowadził swoje nauczania dla tamtejszych emigrantów oraz ich potomków. Dawno nie był widziany już przez ludzi i niektórzy zaczęli snuć podejrzenia, że w jakieś inne, nietrizondalskie strony wyruszył, zagubił się, albo, tak jak Jego Królewska Mość Adam, nawet że umarł w jednym z nieużywanych szybów w Zagłębiu Rottery… Teraz był niespodziewanie z powrotem w Trizopolis i szykował już się do udania się w kierunku Riovonis, gdzie wsiąść miał na statek i wyruszyć w inne, zamorskie ziemie Królestwa.

— Otóż nie, szanowne zbiegowisko! Do szybów się udałem, aby wyciągnąć stamtąd ducha podziemi, nie żeby tam sam zostać na wieki! Zbytnio nadal powierzchowne macie spojrzenie! — po chwili jednak porzucił ton krzykliwej egzaltacji i przeszedł do zwyczajowego dla siebie, spokojniejszego stylu przemawiania — Zapomniane szyby to ledwo część bowiem tego, gdzie w tym czasie bywałem… Niezgłębione są krainy podziemne! Ale! Mimo, że tak ukryte i nieuczęszczane, dla mnie niesłychanie owocne. To tam bowiem jeszcze nowych doznałem objawień i nowej energii danej mi przez duchy podziemi, aby zanosić amonizm wciąż w nowe zakątki.

Czas jednak na razie, aby odpowiedzieć na pytania Jego Królewskiej Mości…
Czymże jest amonizm? :)
Tego nikt nie wie, do końca nawet ja sam, bowiem tak jak wcześniej mówiłem, a co z tego wynika i wskazuje na to, z czego coś innego wynika, wciąż nowych to i nowych objawień doznaję od Siły Pradawnej i jej najrozmaitszych emanacyj. Ogólnie rzecz jednak ujmując, kolejne elementy będą przed publiką tutejszą z czasem w coraz większej ilości ujawniane.
Jakie znaczenie ma napis na zdjęciu?
Koniec jest bliski.

Awatar użytkownika
Sloan van Scharfschuetze
Trizondal
Data V-narodzin: 01 lis 2018
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: Zongya
ID: TRI-012

Post autor: Sloan van Scharfschuetze » poniedziałek 08 kwie 2019, 23:00

Witaj Amoniuszu na Zongyjskiej ziemi, która stała się moją ojczyzną jakiś już czas temu. Mieszkańcy, tutejsi poprzez własne zajęcia, dbając o rozwój malutkich skrawków podległych im działek, posiadłości i innych terenów, działają na korzyść regionu. Dlatego wieszczenie upadku nie robi na nich wrażenia. Bogactwem tej ziemi są właśnie głównie jej synowie i córki. Póki żyją, Zongya żyć będzie.
Nie mniej, jak i mnie przyjęto tu jako brata, i Ciebie witamy z otwartymi sercami.
A koniec, który głosisz, zawsze jest początkiem czegoś innego.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zongya”