Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Zachodnia Dalmencja to region charakteryzujący się duża ilością terenów rolniczych oraz porozrzucanych po lasach miast z długą historią i ciekawym klimatem. Zachodnia Dalmencja to miejsce dla szlachcica, rolnika, biznesmena oraz sprawnego prezydenta miasteczek i miast!
Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » piątek 20 lis 2015, 17:28

Obrazek Obrazek Cesarskie Miasto Logos
Kaiserstadt Ligenau
Cesarskie Miasto Logos, a do roku 1985 Kaiserstadt Ligenau było do tego samego roku stolicą Cesarstwa Vroneńskiego, często nazywanego z racji swojej potęgi militarnej i ekonomicznej Imperium Vronenów. W latach 1985-1988 oficjalna nazwa miasta brzmiała: Logos Trizondalskie, a do roku 2005 . Jest to miasto, które z racji swojej historii jest przede wszystkim nośnikiem kultury vroneńskiej ugruntowanej na kilkusetletniej tradycji cesarskiej. Kto odwiedzi Logos, przeniesie się do XIX wieku i poczuje klimaty dawnego cesarstwa w ciągu kilku sekund od otwarcia drzwi samochodu lub wagonu kolejowego.
Dawna stolica Imperium Vronenów liczy obecnie ok. 178 tys. mieszkańców.

Kody pocztowe:
2-4432
2-4433
2-4434

Ważne urzędy miejskie
Magistrat Miasta Wydzielonego Logos
Al. Dworu Cesarskiego 49-50
2-4433 Logos


Rada Miejska
Plac Parlamentu Cesarskiego 18
2-4433 Logos


Zarząd Powiatu Ziemskiego Logos
ul. Rządu Imperialnego
2-4434 LogosSymbole miasta
Miasto posiada herb, który towarzyszy mieszkańcom od nadania praw miejskich w średniowieczu.
Herb ten prezentuje piękny czerwony kwiat ze złotym środkiem i liśćmi na białym tle, zaś całość zwieńczona jest koroną. Herb symbolizuje niezwykłość miasta i jego znaczenie na tle Imperium, zaś korona w heraldyce cesarskiej oznaczała miasto cesarskie (Kaiserstadt), gdzie urzędował cesarz.


Historia miasta (przegląd)
Pierwsze wzmianki o villańskiej osadzie zwanej Bór pochodzą jeszcze z roku 300 n.e. Jednak powiązania Logos i Boru są bardzo dyskusyjne. W roku 1303 Cesarz Vronenów (tak brzmiał tytuł oficjalny) postanowił stworzyć godne swego majestatu miasto – stolicę cesarstwa. Przejeżdżając przez pokryte dziką puszczą lasy zatrzymał się właśnie w miejscu dzisiejszego Logos, na brzegu rzeki i rzekł „genau hier wird diese neue Stadt liegen!” [Dokładnie tutaj będzie leżeć to nowe miasto]. Za nazwę przyjęto Ligtgenau [Leży dokładnie], co z czasem (już w roku 1390) przeszło w Ligenau.
Kolejne stulecia to okres rozkwitu miasta i okolic. Ze względu na swoją administracyjną pozycję, to właśnie w Ligenau jako pierwsze pojawiały się wszelkie nowinki techniczne oraz rozwiązania umilające życie mieszkańcom i władzy (np. lampy gazowe). Nie brakowały także pieniędzy na jakiekolwiek ozdoby i złocenia. Zaś położenie miasta w głębi cesarstwa gwarantowało całkowite bezpieczeństwo militarne dla mieszkańców i zabudowań. Dopiero w roku 1985 do miasta wkroczyły obce wojska – wojska trizondalskie, które spodowały zniszczenie 20% substancji miejskiej. W okresie 1985-1988 miasto było stolicą marionetkowej Republiki Vronenów (na prawach prowincji Trizondalu), a od 6 listopada 1988 stało się miastem w pełni trizondalskim. W okresie 1985-2010 władze miasta zawsze pochodziły spoza regionu i doszło do całkowitego zniszczenia niektórych zabudowań, a nawet całych dzielnic. Dodatkowo zniszczenia z roku 1985 dotyczyły głównie przemysłu, więc mieszkańcy stracili pracę. W wyniku czego ludność miasta zmalazła z 300 tys. do niemal 180. W ostatnim okresie postanowiono na nowo zadbać o miasto, o jego piękno. Władze w Trizopolis wyraziły wreszcie zgodę na objęcie funkcji Burmistrza Logos przez rodzonego Vroneńczyka i mieszkańca miasta. Warto dodać, że polityka państwa w poprzednich latach zakładała całkowite wyludnienie miasta i jego wynarodowienie, na szczęście udało się powstrzymać te zbrodnicze zamiary.


Vroneni
Vroneni to naród (a wcześniej lud) zamieszkujący jeszcze w połowie XX wieku w większości tereny północno-zachodniego Trizondalu. Naród ten wywodzi się z ludów germańskich i jego język jest formą języka niemieckiego, jednak inną niż stosowana w Austro-Węgrzech. Imperium Vronenów było swego czasu jednym z najpotężniejszych państw Kontynentu Wschdoniego, zaś w historii państwo vroneńskie wielokrotnie toczyło wojny z Trizondalem i charakteryzował się agresywną polityką zagraniczną jak i narodowościową względem Trizondalczyków i Dalmeńczyków. Kultura i myśl techniczna Vronenów były bardzo rozwinięte i do dziś można czerpać z nich natchnienie. Wraz ze zmianami terytorialnymi końca XX wieku oraz polityką wynarodowienia Vronenów stosowaną przez Trizopolis, po roku 1988 (faktycznej likwidacji niepodległego państwa) naród ten bardzo się skurczył. Część Vronenów wyemigrowała z Trizondalu, spora część uległa asymilacji, jednak do dziś na ziemiach północno-zachodniej Dalmencji żyje bardzo dużo Vroneńczyków, którzy jednak nie obnoszą się ze swoim pochodzeniem. Warto w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że Vronenii nie cierpieli Trizondalczyków, ale bardzo chętnie wspomagali Dalmeńczyków widząc w nich konkurencję i możliwość osłabienia Trizopolis. Jednak w miejscowościach przygranicznych Vronenii (stycznych z Dalmencją) narodowości inne niż vroneńska były tępione i postrzegane jako zagrożenie dla Imperium.
Do najbardziej znaczących miast Imperium Vronenów należały: K.S Ligenau, Cerwana, Vronenberg oraz Vargenfurt (ten ostatni od lat 20-tych XX wieku nie jest częścią Vronenii).


Ligenau a Cerwana
Chociaż Kaiserstadt Ligenau było stolicą Imperium Vronenów, to największym miastem Cesarstwa była Cerwana (dziś to pierwsze miasto liczy 178 tys. mieszkańców, a drugie 700 tys.). Cerwana mimo swej wielkości, ze względu na położenie na terenach niegdyś rdzennie dalmenckich oraz z powodu bliskości z granicą państwa, nigdy nie stała się ośrodkiem władzy Imperium, była natomiast miejscem osiedlania się wielkich fabrykantów, rodzin arystokratycznych oraz centrum handlu imperialnego. Ligenau natomiast była ośrodkiem władzy państwowej, zaś ze względu na prestiż miasta, aby można było się osiedlić w nim, należało uzyskać odpowiednią zgodę od rządu imperialnego. Dlatego w Logos do roku 1985 trudno było znaleźć mieszkańców miasta będących Trizondalczykami (statystyki mówią o 3 takich osobach na 300 tys.!).


Ciekawe miejsca
Poniżej prezentuję zdjęcia obiektów, które dawniej pełniły różne funkcje w służbie Imperium Vronenów.
Niedługo wyjaśnię dokładniej ich rolę.

Pałac Cesarski
[tutaj urzędowali wszyscy cesarze Imperium Vronenów]
Obrazek


Kaiserbank - Bank Cesarski
[tutaj mieściła się główna siedziba Kaiserbanku, w którym trzymano złoto Imperium]
Obrazek


Poczta Imperialna
[tutaj mieściła się główna siedziba Poczty Imperialnej]
Obrazek


Klasztor Benedyktynów
[tutaj mieścił się największy klasztor Imperium]
Obrazek


Cesarska Rezydencja Letnia
[a to Cesarska Rezydencja Letnia, tutaj mieszkała rodzina cesarska w okresie od maja do września]
Obrazek


Gmach Urzędu Kanclerskiego
[w tym budynku urzędował rząd Imperium]
Obrazek


Parlament Cesarski
[dawniej parlament Imperium, dziś rada miejska]
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Robert Dąbski-Hans » piątek 20 lis 2015, 21:38

Druga nazwa miasta wzbudza u mnie dziką przyjemność. :)

Niesamowita architektura robiące bardzo dobre wrażenie (słowa o XIX wieku nie są przesadzone), ciekawa historia i intrygujące elementy kulturowe - Logos na czoło Dalmencji!
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » piątek 20 lis 2015, 23:34

Skąd ta przyjemność? :D
Zapraszam do Kina Cesarskieg!

Co do Logos, to na starym forum było jednym z bardziej klimatycznych miast, niestety niemal wszystko przepadło, jednak postanowiłem przywrócić to miasto pamięci.

Niech żyje Ligenau!
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Posty: 2405
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 15:02
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 20 lis 2015, 23:43

Z Logos pochodzą dwaj posłowie PZD z ramienia Dalmenckiej Unii Pesymistycznej:
Jacek von Bimberstein oraz Jaromir Kwak :)
Obrazek Obrazek
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » piątek 20 lis 2015, 23:44

Czy są Vronenami czy Trizondalczykami, a może Dalmeńczykami? :D
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » wtorek 01 gru 2015, 17:12

Ligenau przegrało konkurs na siedzibę główną Poczty Trizondalskiej mimo posiadania strony kandudatury, a nawet docelowej strony dla siedziby. Szkoda.
Jednak nie poddajemy się. Celem władz miasta jest stworzyć taką ofertą kulturalną, by inne miasta mogły nam zazdrościć.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » sobota 05 gru 2015, 23:02

Obrazek Cesarskie Miasto Logos
Kaiserstadt Ligenau
Parlament Cesarski

Dzisiaj wybraliśmy się w odwiedziny do dawnego Parlamentu Cesarskiego (obecnie siedziba rady miejskiej) przy Placu Parlamentu Cesarskiego. Dawniej było to centrum życia politycznego cesarstwa, w kuluarach serca demokracji cesarskiej (jak oficjalnie nazywano ustrój Imperium) nierzadko dobijano targu przesądzającego o losach mieszkańców, a nawet obcych państw. Gmach Parlamentu powstawał w latach 1820-1824, zaś pierwsze posiedzenie pierwszej kadencji rozpoczęło się 12 kwietnia 1825 roku. Był to pierwszy powszechny kolegialny organ władzy w Imperium Vronenów. W XX wieku bryłę wzbogacono o szklane elemenety mające w oczach rodu cesarskiego dodać Parlamentowi nowoczesności. W wyniku okupacji z końca XX wieku budynek uległ częściowemu zniszczeniu, na szczęście szybko przywrócono go do stanu zastanego przed wkroczeniem wojsk trizondalskich.
Obrazek
Parlament Cesarski dziś
Ordynacja w Imperium Vronenów
Imperium Vronenów zbudowane było na 3 filarach: na rodzinie cesarskiej i arystokracji, na fabrykantach i posiadaczach ziemskich i na wiernych Imperatorowi mieszkańcach. W związku z tym, tak też dzielono miejsca w Parlamencie Cesarskim. Rodzina Cesarska delegowała 12 swoich przedstawicieli, sam Cesarz dodatkowo 8. Arystokraci i szlachta wybierali spośród siebie 100 osób, posiadacze ziemcy z fabrykantami łącznie 80 miejsc, zaś poddani, którzy ukończyli 26. rok życia wybierali łącznie 150 przedstawicieli. Łącznie w ławach parlamentu zasiadało więc 350 Ordynariuszy (jak nazywano członków parlamentu).
Wybory przeprowadzano co 8 lat. Parlament Cesarski miał dość nikłe kompetencje, a każda ustawa wymagała podpisu Imperatora, tak samo każda nominacja na jakąkolwiek funkcje w państwie oraz projekt budżetu kadencyjnego.

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Sarmacja
Posty: 2139
Rejestracja: czwartek 26 mar 2015, 21:54
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Ludwik Wilhelm » środa 16 gru 2015, 15:30

Jak wygląda w środku?

/-/
Ludwik Wilhelm

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Marcel Hans » piątek 18 gru 2015, 23:37

Postaram się przedstawić miły oczom wypad do Parlamentu i Wam przedstawić jego wyniki :)
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Sarmacja
Posty: 2139
Rejestracja: czwartek 26 mar 2015, 21:54
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Re: Cesarskie Miasto Logos (K.S Ligenau)

Post autor: Ludwik Wilhelm » niedziela 20 gru 2015, 14:20

Czekam niecierpliwie ;)

/-/
Ludwik Wilhelm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dalmencja Zachodnia”