FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - Nowy Jantar 2016

Zachodnia Dalmencja to region charakteryzujący się duża ilością terenów rolniczych oraz porozrzucanych po lasach miast z długą historią i ciekawym klimatem. Zachodnia Dalmencja to miejsce dla szlachcica, rolnika, biznesmena oraz sprawnego prezydenta miasteczek i miast!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - Nowy Jantar 2016

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 01 gru 2016, 22:23

Obrazek Witam wszystkich byłych, działających oraz potencjalnych przedsiębiorców Trizondalu !

Chciałbym, aby ten temat dał odpowiedź - co dalej z Trizondalską Marką. Naszą walutą.
Może powiecie co sądzicie o obrocie pieniądza ? Wiem, że nasze możliwości są dość ograniczone, bo nie mamy (chyba) wśród nas porządnego informatyka ani ekonomisty, którzy mogliby rozkręcić system gospodarczy, ale mamy inne możliwości. Tylko co z chęciami ?

Sprawdźmy co mamy:
1. zarabianie (albo i tracenie) kasy na pisaniu postów,
2. loteria,
3. możliwość przelewania pieniędzy innym osobom,
4. sklep..
... co jeszcze ?

Pytania/szanse ?
1. Co z podatkami ?
2. Czy firmy/przedsiębiorcy mogą zarabiać na prowadzeniu działalności ?
3. Czy firmy/przedsiębiorcy mogą uzyskiwać dotacje z budżetu na konkretne zadania ? A może jakieś konkursy ?
4. Czy należałoby wprowadzić opłaty skarbowe za niektóre czynności urzędowe (np. zmiana meldunku, zmiana nazwiska itp.) ?
5. Czy osoby pełniące funkcje we władzach oprócz obowiązków powinny posiadać uposażenie ?
... co jeszcze ?

Będę bardzo zobowiązany za dyskusję. Chciałbym, żebyśmy po pierwsze wyrazili swoje zdania, po drugie wymyślili co z powyższych kwestii można wykorzystać dla rozkręcenia obrotu pieniądzem, a może pojawią się jeszcze inne pomysły i możliwości ? Ale bez rozmowy nie dojdziemy nigdzie. Serdecznie zapraszam do dyskusji !!
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Re: FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - Nowy Jantar 2016

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » niedziela 04 gru 2016, 01:50

Robert Dąbski-Hans pisze:Jestem gotowy na jakieś dyskusje w tym zakresie z mojej strony. Takim ogólnikiem rzucę na początek - przede wszystkim ruszyłbym w rynek medialny i powrócił do aktywnego rynku transportowego, tylko może w delikatnie zmienionej formie.
A możesz przybliżyć co miałeś na myśli ?
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcin von Biberstein-Krasicki
Trizondal
ID: TRI-007

Odznaczenia

Post autor: Marcin von Biberstein-Krasicki » poniedziałek 05 gru 2016, 10:16

Mamy jeszcze...
6. Mapy - prosta sprawa podzielić je na parcele i rozpocząć choćby opisowy obrót nimi, jak jest np w RONie
7. Obrót towarowy - budowanie oraz wytwarzanie rzeczy z innych rzeczy a także wymiana tychże np na cokolwiek niedostępnego za marki, również poprzez wymieniony sposób.

Co do pytań:
1. Nie znam się. Może zróbmy tzw raj podatkowy ;-)
2. Po to są!
3. Tak, widzę tu potężne kontrakty na rozbudowę wszelakiej infrastruktury - materiały, towary, itp., pełny obrót (nie tak, jak do tej pory, że wszystko jest brane ...z dupy)
4. Tak, wręcz w taki sposób aby nie było to proste (nie chodzi o wielkie ilości pieniędzy, ale o zakup jakiegoś dobra w określonej ilości, które wymienisz na takie konkretne usługi informatyczne)
5. Tak, odpowiednie do stanowiska (zachęci to do kupowania parceli lub prowadzenia działalności na innych polach).
Co jeszcze, to wyjdzie w praniu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » poniedziałek 05 gru 2016, 22:42

Myślałem też o stworzeniu czegoś na wzór Krajowego Rejestru Przedsiębiorstw. Tak, by tylko zarejestrowane firmy lub przedsiębiorcy mogli korzystać z dofinansowań, konkursów itp.

Co do podziału map, nie wiem czy to taka prosta sprawa, bo trudno sprzedawać takie wielkie obszary. Ja co prawda dla własnych celów mam mapę Nowego Jantaru podzieloną na działki, ale nie wyobrażam sobie podzielić na działki całego kraju...

Myślałem też nad wieloma pomysłami, ale zawsze dochodziłem do punktu, że może to zniechęcić do jakiegokolwiek działania. Choćby obrót towarami. Jeśli zamiast napisać post o zbudowaniu czegoś, trzeba będzie najpierw zarabiać, kupować, przetwarzać towary, to ktoś może dojść do wniosku - a po cholerę to robić. I nie będzie ani obrotu ani inwestycji. Niestety mam wrażenie, że już jesteśmy przyzwyczajeni za bardzo do łatwego budowania, inwestowania - post i już.
No chyba, że macie inne zdanie ?
Można by wymyślić podstawowe surowce, produkty itp. stworzyć system ich przetwarzania itd. Tu niewielki problem.
No i bardzo fajnie gdyby mogło być to jakoś zautomatyzowane. Niestety ja nie dam rady tego zrobić.

Jak inni ? Jakieś pomysły, by pieniądz był potrzebny, by się obracał a dodatkowo sprawiało nam to przyjemność ?

Zablokowany

Wróć do „Dalmencja Zachodnia”