Projekt debaty międzynarodowej

Miejsce przyjmowania delegacji zagranicznych a także przyjmowanie zaproszeń skierowanych do władz państwowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciecierad Ciecieląg
Miejsce V-Zamieszkania: ZSKHiW
V-Pochodzenie: ZSKHiW

Projekt debaty międzynarodowej

Post autor: Ciecierad Ciecieląg » środa 29 lip 2015, 20:50

Może się i na nowym forum nie przywitałem ale myślę, że osobny post powitalny przy każdej wizycie(którego pisanie leżało kiedyś w moim zwyczaju) z czasem uznałem za dosyć niepraktyczny.

Wyjątkowo moja wizyta nie ma związku z polityką zagraniczną ZSKHiW ani też z moimi sprawami prywatnymi. Tym razem przyjechałem do Trizondalu aby poinformować o trwających przygotowaniach do międzynarodowej debaty na temat fabuły i narracyjności w mikroświecie. Organizatorem wydarzenia jest Maharadżat Tirimudzii. W niedługim czasie ogłoszony powinien zostać termin wraz z harmonogramem całej imprezy.

Jak na razie zamieszczam listę paneli dyskusyjnych:

1. Koncepcje wydarzeń fabularnych i ich roli.
2. Przyczyny sceptycyzmu wobec wydarzeń fabularnych.
3. Historia wydarzeń fabularnych w polskim mikroświecie - wnioski i krytyka.
4. Drogi rozwoju idei fabularności na przyszłość.
5. Fabuła a problem kloningu.

Nie wiem, szczerze mówiąc, jakie jest doświadczenie Trizondalu w dziedzinie prowadzenia wydarzeń fabularnych ani na ile rozwinięta jest narracja. Mimo to mam nadzieję, że pomysł zainteresuje przynajmniej niektórych.

Z chęcią odpowiem też na wszelkie pytania.

PS: Wiem, Maharadżat Tirimudzii to nazwa, która nic nie mówi ale pozwolę sobie opowiedzieć o tej mikronacji już nie dziś.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Projekt debaty międzynarodowej

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 29 lip 2015, 23:03

Jestem ciekaw.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Post autor: Marcel Hans » środa 29 lip 2015, 23:15

Otwarte dla wszystkich? :)
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 29 lip 2015, 23:47

Widzicie sens w prowadzeniu kolejnej jałowej dyskusji na takie tematy? Z reszty tematów można ewentualnie wyciągnąć wnioski na przyszłość, ale w tym sprawach po tylu latach ma to jeszcze jakiś sens oprócz kolejnej mikroświatowej gadaniny bez pokrycia i skutków? Kieruję to pytanie również do pana Ciecierada.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Ciecierad Ciecieląg
Miejsce V-Zamieszkania: ZSKHiW
V-Pochodzenie: ZSKHiW

Post autor: Ciecierad Ciecieląg » piątek 31 lip 2015, 15:45

Robert Dąbski-Hans pisze:
Widzicie sens w prowadzeniu kolejnej jałowej dyskusji na takie tematy? Z reszty tematów można ewentualnie wyciągnąć wnioski na przyszłość, ale w tym sprawach po tylu latach ma to jeszcze jakiś sens oprócz kolejnej mikroświatowej gadaniny bez pokrycia i skutków? Kieruję to pytanie również do pana Ciecierada.
Kiedy debata nie jest tym, czym są chociażby Kongresy Orientyki czy inne Konferencje Kartograficzne. Nie zamierzamy pointować poprzez wydanie uchwały/karty/deklaracji czy utworzenie instytucji zajmującej się tym i owym. Cel całej imprezy nie zamyka się w spotkaniu wszelakich ekscelencyj, stanowiących niewątpliwe autorytety, mające rozstrzygać słuszność bądź niesłuszność określonych działań, osądzać to, co miało kiedyś miejsce, kreować kierunek dążeń w tym zakresie w przyszłości. Zależy nam na wymianie poglądów, która, oczywiście, następuje w różnych formach ale najczęściej ogranicza się do konferencyj ,,urzędowych" o, co trzeba przyznać, innym charakterze.

Co do konkretnie takich tematów, nie wiem dlaczego mielibyśmy je pominąć. Koncepcje narracji są różne, co pokazuje historia, a nie przypominam sobie żaby ktoś próbował je jakoś zestawić czy ,,skonfrontować", jeśli tak to mogę ująć. Z kolei budzące u wielu dreszcze i ślinotok słowo ,,kolning" jest powszechnie krytykowane i, dla niemałej liczby mikronautów, pewnie już męczące, przy czym pragnę zwrócić uwagę na pewien trend dotyczący rozmów na jego temat. Nie przypominam sobie(choć być może moja mikronacyjna kariera jest zbyt krótka) aby doszła kiedyś do skutku szersza dyskusja odnosząca to zjawisko do innego, zachodzącego równolegle, w większym lub mniejszym stopniu, na znacznym obszarze v-świata, a raczej koncentrowano się głównie na krytyce samego tylko kloningu, tym samym znacznie ograniczając spektrum.
Marcel Hans pisze:Otwarte dla wszystkich?
Tak. Oficjalne zaproszenie zostaną wystosowane ale nie do konkretnych osób, a do społeczności. Chodzi wymianę poglądów mikronautów, a nie przedstawienie stanowisk mikronacji, zatem zapraszanie ,,wybrańców" byłoby niewskazane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Mikronacji”