Triland powstaje z kolan

Moderator: Ludwik Wilhelm

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Trizondal
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Triland powstaje z kolan

Post autor: Ludwik Wilhelm » poniedziałek 27 lis 2017, 21:25

Drodzy!

Aktywność regionu, jak i całego kraju jest bardzo słaba.
Jednak możemy to odwrócić, możemy coś z tym zrobić!

Na ten moment Triland jest promowany poprzez sport, poprzez klub piłkarski będący pod egidą Arcyksięcia. Możemy rozpromować Triland jeszcze bardziej!

Mam propozycję dla Was wszystkich, razem podnieśmy Triland!
Proponuję, abyśmy przez najbliższe cztery miesiące, do końca marca razem zaangażowali się w odbudowę Trilandu.
Razem napędzajmy aktywność Trilandu, a poprzez to i całego Trizondalu.
Miejsc na dworze arcyksiążęcym jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszam!
Proszę Was również o pomysły w tym wątku, każdy przedyskutujemy wspólnie i rozpatrzymy.
Ja ze swojej strony postaram się o otoczkę, herb już mamy odświeżony, czas na pieczęcie i utworzenie odznaczeń.
Jeśli byłaby taka możliwośc, stwórzmy stronę Trilandu jako subdomenę, opartą na wordpressie aby było to proste w obsłudze i łatwe w aktualizacji.

Jeśli pomysł wypali, kolejny kwartał poświęćmy innemu regionowi, i tak po kolei twórzmy historię i dziedzictwo Trizondalu.
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Triland powstaje z kolan

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » wtorek 28 lis 2017, 00:32

Ja myślę, że pomysł jest dobry, aczkolwiek proponowałbym po miesiącu na region, żeby jednak o innych regionach nezapomenout . :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Trizondal

Post autor: Ludwik Wilhelm » wtorek 28 lis 2017, 11:17

To może tak meridzkim targiem, półtora-dwa miesiące na region ;)
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal
Data V-narodzin: 23 mar 2008
Miejsce V-Zamieszkania: Zamek w Trizopolis
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-010

Odznaczenia

Post autor: Adam » środa 29 lis 2017, 11:00

Trzeba by zacząć od porządków administracyjnych... Bo formalnie to nie ma władzy :/

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Trizondal

Post autor: Ludwik Wilhelm » środa 29 lis 2017, 11:08

Eh, ta przeklęta utrata forum :/

No dobra, no to zacznijmy administracyjnie to układając/

Co mamy do zrobienia?
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Adam » środa 29 lis 2017, 13:32

Trzeba poczekać na wypowiedź sędziego. Może coś bardziej oficjalnego?

W mojej opinii musiałbym powołać regenta i już tam regent zorganizował wybory, a jako, że faktycznie chyba tylko ty możesz brać udział to byś wziął udział i jeszcze byś zagłosował.
To oczywiście w oparciu o Statut Trilandu i inne prawo ponad ten akt prawny.

Ale zaczekajmy na sędziego :)

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Trizondal

Post autor: Ludwik Wilhelm » środa 29 lis 2017, 23:16

Sędzio, wypowiedz się, czekamy! :D
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Adam » czwartek 30 lis 2017, 19:53

Ale co do pomysłu. Mi się podoba.
W ogóle to najbardziej opuszczone jest VRP.

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Trizondal

Post autor: Ludwik Wilhelm » czwartek 30 lis 2017, 20:58

No to VRP zajmiemy się jako następnym regionem :D
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 01 gru 2017, 02:02

Tylko sędzia i sędzia. ;) No dobrze. Postaram się udzielić opinii prawnej :)

Myślę, że Pan Prezydent zmierza w dobrym kierunku. Jako, że sytuacja dotyczy regionu, pierwszeństwo w powoływaniu władz winny mieć przepisy lokalne, jeśli oczywiście nie są sprzeczne z Konstyucją, ale gdyby były, to pewnie Statut Trilandu nie figurowałby w Dzienniku Praw. Swoją drogą spróbuję sprawdzić za niedługo... :)

Byłym władzom Trilandu należy zarzucić niedopilnowanie obowiązku stworzenia listy sukcesji, wynikającego z art. 3 ust. 4 Statutu. Jednak w świetle przerwania continuum forum i zniknięcia danych, pewnie i lista sukcesji zniknęłaby na amen.
W związku z powyższym należy skierować swój wzrok na przepis art. 3 ust. 6 Statutu. Sytuacja jest taka – nie ma listy sukcesji, więc nie ma sukcesorów tronu. Sytuacja analogiczna do tego, gdy "nie ma kolejnych osób na liście sukcesji". W tym przypadku rzeczywiście Prezydent (którego na szczęście mamy) powołuje regenta, który pełni funkcję Arcyksięcia i organizuje wybory nowej głowy Arcyksięstwa. Przepisy dotyczące wyborów są nieco niedookreśłone, więc myślę, że w przypadku niedopowiedzeń, można na korzyść wyborów implikować przepisy dekretu o ordynacji wyborczej. Kandydatem na stanowisko Arcyksięcia Trilandu może być każdy obywatel Trizondalu – niekoniecznie zamieszkały czy zameldowany w tym regionie. Dlatego mimo niewielkiego zaludnienia, należy dopuścić do kandydowania wszystkich chętnych obywateli państwa.
Ostatnie zdanie art. 3 ust. 6 Statutu stanowi jednak, że głos w wyborach przysługuje obywatelom Trizondalu zameldowanym w Arcyksięstwie (jeśli takowi są).
Według listy są to Ludwik Tomović (zameldowany w San Silvestro) oraz Marcin von Biberstein-Krasicki (zameldowany w Porto Mercantille). Nie znalazłem pozbawienia obywatelstwa Marcina. Jeśli więc mam nieaktualne dane, to proszę o sprostowanie.
Tak więc te dwie osoby będą mogły oddać głos w wyborach i tym sposobem wybrać nowego Arcyksięcia (który niech od razu pomyśli nad stworzeniem listy sukcesji, albo zmianą Statutu :)

Jest jeszcze inne wyjście. Może bardziej skomplikowane. Należałoby zacząć, jak przedtem od powołania regenta. Przepis mówi, że ma on wszystkie uprawnienia Arcyksięcia. Może więc dekretem zmienić część Statutu określając nowe zasady powoływania Arcyksięcia. Mogą również, za zgodą regenta dokonać tego mieszkańcy (na wniosek 2/3 obywateli Trizondalu zameldowanych w Trilandzie – jednak chyba tutaj wymagane byłoby dodanie co najmniej 1/6 części głosu Marcina)

To tyle Statut. Ale jest jeszcze art. 18 ust. 6 Konstytucji Trizondalu, a dokładnie ostatnie zdanie tego przepisu. Równie enigmatyczne i niedopowiedziane, ale możliwe do wykonania: "Dopuszcza się przekazanie władzy nad regionem dla władz innego regionu Trizondalu".

Więcej rozwiązań niestety jak dotąd nie znalazłem. Do Pana Prezydenta oraz mieszkańców Trilandu pozostawiam wybór ścieżki i pozostaję do dyspozycji.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Triland”