Przybycie Jego Świątobliwości

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder
Posty: 100
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 18:29
Miejsce V-Zamieszkania: Rotria (Trydent)
V-Pochodzenie: Rotria

Przybycie Jego Świątobliwości

Post autor: Leonardo Mario Dreder » sobota 12 gru 2015, 19:12

Wpłynięcie floty z osobą Jego Świątobliwości Benedyktem I
do portu morskiego w Dalmencji
Obrazek Ludzie z całego państwa zbierali się wiedząc, że tego właśnie dnia po godzinie 18 do portu dalmenckiego wpłynie flota rotryjska na której obecny będzie Jego Świątobliwość Benedykt I rozpoczynający swoją podróż apostolską po Trizondalu. Goście przybywali coraz liczniej, wśród nich można było dostrzec delegację państwowe oraz samorządowe. Gęsta mgła przysłaniała odległy horyzont, w który wpatrzeni byli oczekujący obywatele.

Po chwili ktoś z obecnych zakrzyknął: Widzę banderę!

Zgromadzeni w jednej sekundzie zaczęli wiwatować na cześć dopływających statków i ich pasażerów. Po niespełna dwudziestu minutach flota dotarła do portu. Na pokładzie statku można było dostrzec uśmiechniętą twarz Ojca Świętej, który łagodnym ruchem ręki błogosławił zgromadzonym. Statki zacumowały. Patriarcha siedząc na złotej lektyce niesiony był ponad uradowanym tłumem do miejsca w którym powitać go miały delegację narodowe. Po dotarciu w podwyższone miejsce Patriarchę opuszczono, a asystenci usiedli na stopniach.

Przed tron zaczęłi podchodzić zaproszeni goście z wyrazami powitania Jego Świątobliwości.
Leonardo Mario kard. Castiglioni

Książę Parmy, Hrabia Bolonii i Rimini, Kardynał Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego,
Kamerling Świętej Stolicy, Kancelista Apostolski, Herold Wielki

Obrazek

Awatar użytkownika
Ozzy Washburn
Trizondal
Posty: 468
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 22:10
Data V-narodzin: 24 kwie 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Pięciogród
V-Pochodzenie: VRP
ID: TRI-004

Odznaczenia

Re: Przybycie Jego Świątobliwości

Post autor: Ozzy Washburn » sobota 12 gru 2015, 19:53

Obrazek Na miejscu czekała już z niecierpliwością delegacja powitalna Jego Świętobliwości. W jej skład, wraz z obecnie pełniącym obowiązki Prezydenta Trizondalu Pierwszym Zastępcą Ozzy'm Washburnem, wszedł Szambelan Arcybiskupi Adrian Trydencki y Potocki, który wygłosił następującą mowę powitalną:
Adrian Trydencki y Potocki pisze:Wasza Świątobliwość,
Wasze Ekscelencje,
Szanowni Dostojnicy.

Z nieskrywaną radością gościmy w Trizondalu Jego Świątobliwość, który raczył przybyć z pierwszą wizytą apostolską do Naszego kraju, ta wiekopomna chwila, jak myślimy, jest wspaniałym zaczątkiem do coraz doskonalszej współpracy pomiędzy Naszymi Narodami.
W obliczu współczesnych zagrożeń, takich jak brak aktywności mieszkańców, zmniejszonej liczbie inicjatyw, odżywają demony imperializmu oraz segregacji Państw, na te które mogą bytować samodzielnie oraz na te, których suwerenność nie jest pożądana. W tym czasie jeszcze ważniejsza jest solidarność i braterstwo między sprzymierzonymi Narodami, okazywanie pomocy oraz dzielenie się radami i doświadczeniami. Liczymy, że w tym przyjaznym duchu rozwijać się będą nadal stosunki dyplomatyczne pomiędzy Trizondalem a Rotrią, bowiem zaczyn jest już zrobiony, teraz wystarczy czekać na efekty.
W tym miejscu należy odwołać się do narodowych cech trizondalskich, takich jest serdeczność, gościnność i otwartość, mamy nadzieję że Wasza Świątobliwość oraz Wasze Ekscelencje je odczują, co uczyni Wasz pobyt jeszcze lepszym i pozytywnym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Przybycie Jego Świątobliwości

Post autor: Marcel Hans » sobota 12 gru 2015, 20:47

Górnicy witają Jego Świątobliwość Benedykta I Delegacja górników z Zagłębia Rottery przyjechała przywitać Jego Świątobliwość na Trizondalskiej Ziemi. Górnicy jak mało która grupa zawodowa są bardzo oddani sprawom wiary, a w Dalmencji nazywani są Rycerzami Świętej Barbary, której wspomnienie nie tak dawno przecież obchodzliśmy. Teraz oddaję głos jednemu z członków delegacji:
Witamy Waszą Świątobliwość na naszej Trizondalskiej Ziemi! Jest to dla nas wielki zaszczyt, że możemy tutaj gościć Waszą Świątobliwość. W imieniu swoim jak i wszystkich górników oraz mieszkańców Zagłębia Rottery i Dalmencji przekazuję najserdeczniejsze życzenia siły i energii do działania dla dobra Kościoła! Składam na ręce Wasze Świątobliwości zaproszenie do odwiedzenia Dalmencji, a w szczególności Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Dalmencja w Mieście Ludzi Pracy Rotterze (tutaj więcej: (klik)). Mamy nadzieję, że pobyt Wasz na naszej ziemi będzie Wasza Świątobliwość dobrze wspominał. Chcielibyśmy przekazać także symboliczny prezent: bryłkę węgla z Kopalni Węgla Kamiennego Siła Ludzi Pracy.
Obrazek
Prezent od Górników

Awatar użytkownika
ATPotocki
Trizondal
Posty: 982
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 12:51
Data V-narodzin: 02 sie 2008

Odznaczenia

Re: Przybycie Jego Świątobliwości

Post autor: ATPotocki » poniedziałek 14 gru 2015, 18:16

To było nie lada wydarzenie!
A skrzydła jego wielce szatańskie
Lecz choć on czarny toć anioł pański.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Przybycie Jego Świątobliwości

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 14 gru 2015, 22:25

Zaiste i to w Dalmencji po części!
Temat zdejmuję z przyklejonych, bo wizytacja zakończona.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dalmencja”