Prośba o forum

Sekretarz - Ozzy Washburn
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Prośba o forum

Post autor: Marcel Hans » niedziela 04 paź 2015, 21:26

Prosiłbym o dział
"Zarząd Ziemią" pod "Poczta Trizondalska"
z opisem
"Miejsce, w którym staniesz się posiadaczem własnej rezydencji."
oraz o podforum w tym dziale o nazwie "Archiwum" z opisem "Sprawy rozwikłane"

Prośbę swoją uzasadniam faktem, że jest to temat poruszany ogólnopaństwowo, ja prywatnie na tym nie chcę zarabiać, ale chcę to zacząć organizować. W dziale Firmy nikt nie jest aktywny poza mną na dłuższą metę (podejrzewam, że ludzie specjalnie nie wchodzą tam nawet).
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Re: Prośba o forum

Post autor: Marcel Hans » piątek 16 paź 2015, 21:29

Podbijam po 12 dniach od złożenia wniosku.
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Ozzy Washburn
Trizondal
Data V-narodzin: 24 kwie 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Pięciogród
V-Pochodzenie: VRP
ID: TRI-004

Odznaczenia

Post autor: Ozzy Washburn » sobota 17 paź 2015, 13:44

Gotowe.

Przepraszam, nie zauważyłem wcześniej... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » sobota 17 paź 2015, 14:24

Dziękuję, nie szkodzi :)
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » piątek 30 paź 2015, 13:53

Prosiłbym jeszcze aby:
Uniwersytet Królewski był widoczny pod opisem forum "Edukacja" albo w ogóle Edukację przemianować na Uniwersytet Królewski?
A w UK takie działy:
Wydział Prawa i Działalności Państwowych
Wydział Nauk Politycznych
Wydział Dziejów Państwa Trizondalskiego

Do przeniesienia z dawnego forum RSiT mam:
Wydział Prawa i Działalności Państwowych - 8 wykładów
Wydział Nauk Politycznych - ok. 5 wykładów
Wydział Dziejów Państwa Trizondalskiego - ok. 40 wykładów/tematów

Do tego dochodzą już opublikowane na naszym forum prace (kilka). Dalej idąc można by stworzyć krótkie testy choćby ankietowe do poszczególnych wydziałów (mogę się tym zająć), jeśli ktoś będzie mia odpowiednią liczbę pkt i opublikuje 2 wykłady o długości min. 1000 znaków, dostanie tytuł naukowy. Tytuły naukowe się ustali w ankiecie.
W ten sposób będziemy mieli jeden z najlepszych uniwerków w v-świecie bez zbędnych ceregieli i potrzeb zatrudniania pracowników.
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 30 paź 2015, 21:15

Jestem przeciw przemianowaniu Edukacji na UK. Jeśli kiedykolwiek ktoś zechce utworzyć jakiś temat, dział poświęcony jakiejś szkole, szkoleniu, nie związanym z UK, wtedy powstanie kolejny dział, który spowoduje większy rozgardiasz na forum. I tak powoli zaczynam się tu gubić. Im mniej działów na wejściu, tym lepiej. Od ogółu do szczegółu.

A co do "widoczności" pod opisem, uważam to za niepotrzebny bajer, bo umiem kliknąć dwa razy, ale co tam.

*Działy utworzone, UK widoczny, A co do meritum, proponuję o ankietach porozmawiać już w odpowiednim dziale :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » piątek 30 paź 2015, 21:26

Ciaran van Scharfschuetze pisze:Jestem przeciw przemianowaniu Edukacji na UK.
Ja też, to tylko propozycja, którą w ciągu dnia przemyślałem gruntownie. Tylko czy w dziale Edukacja można utworzyć jakiś temat?
Ciaran van Scharfschuetze pisze:Im mniej działów na wejściu, tym lepiej. Od ogółu do szczegółu
W porządku, tylko zastosujmy to do wszystkiego:
1. Dlaczego istnieje forum: Problemy, nie wystarczy jeden dział dla spraw technicznych? Tylko osobno wnioski i problemy? To niepotrzebne dzielenie moim zdaniem. Na starym forum do wniosków był jeden zbiorczy temat, a dla reszty zmian reszta działu i było to dużo lepsze niż teraz moim zdaniem z osobnym działem, ale nie musimy do tego wracać. Jednak dwa działy dla administracji, czy one mają jakieś uzasadnienie?
2. W Gmachu Prezydenckim istnieją 3 działy: Informacje, Aktualności, Wnioski. W pierwszym dziale jest tylko jeden post (!). Nie ma natomiast miejsca dla pracy Sekretariatu ds. Spraw Zagranicznych (przepraszam, jak przekręciłem nazwę).
3. Czym się różni Plac im. RSiT od Placu Glównego? Jakie one mają różne (!) funkcje? Kiedyś o to pytałem bez odpowiedzi.
4. Czy podforum "nieaktualne wątki miast" jest nam potrzebne teraz? :D

To tak ogólnie. A co do wyświetlenia pod opisem forum nadrzędnego, to myślałem, że będzie to formą promowania instytucji ważniejszych. Jeśli masz inne zdanie, to one wygrywa, bo Ty jesteś AT :)

P.S
Widzę, że pomogłeś z działem, super! Dziękuję :)
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 30 paź 2015, 22:00

Marcel Hans pisze:
Ciaran van Scharfschuetze pisze:Jestem przeciw przemianowaniu Edukacji na UK.
Ja też, to tylko propozycja, którą w ciągu dnia przemyślałem gruntownie. Tylko czy w dziale Edukacja można utworzyć jakiś temat?
Jeśli będzie miała powstać np. szkoła haftu i szycia, to jak najbardziej może powstać taki poddział. I to byłoby idealne miejsce.
A gdyby zamiast Edukacji było UK, to gdzie tworzylibyśmy szkołę ? Pewnie w dziale Firmy, partie itp...
1. Dlaczego istnieje forum: Problemy, nie wystarczy jeden dział dla spraw technicznych? Tylko osobno wnioski i problemy? To niepotrzebne dzielenie moim zdaniem. Na starym forum do wniosków był jeden zbiorczy temat, a dla reszty zmian reszta działu i było to dużo lepsze niż teraz moim zdaniem z osobnym działem, ale nie musimy do tego wracać. Jednak dwa działy dla administracji, czy one mają jakieś uzasadnienie?
W założeniu miało być tak: Wnioski - czyli pomysły na stworzenie czegoś nowego, jakichś innowacji technicznych. Można by tam omawiać co i jak zrobić i czy w ogóle coś takiego wprowadzać. Przykład: "Czy jest możliwość wprowadzić sklep-MOD ? Można by wtedy uruchomić obieg pieniądza i jakąś gospodarkę.."
Problemy miały dotyczyć aktualnych problemów z tym, co jest. Przykład - " Nie umiem na forum Edukacja założyć tematu - co zrobić?"
2. W Gmachu Prezydenckim istnieją 3 działy: Informacje, Aktualności, Wnioski. W pierwszym dziale jest tylko jeden post (!). Nie ma natomiast miejsca dla pracy Sekretariatu ds. Spraw Zagranicznych (przepraszam, jak przekręciłem nazwę).
Informacje miały za zadanie dać ogólne informacje o Prezydencie i zakresie jego działalności. Jakby przyszedł jakiś gość z zewnątrz - po zerknięciu tam widziałby kto co i jak.
Aktualności - tam miały pojawiać się raporty z aktualnych działań Prezydenta i oficjalne wystąpienia,
dział Wnioski z kolei miał być miejscem, gdzie mieszkańcy składali by oficjalne wnioski. Np. o ułaskawienie czy inne wynikające z przepisów prawa a należące do kompetencji Prezydenta.
Niestety teraz Prezydent musi przeglądać wszystkie możliwe tematy i posty, by wiedzieć co jeszcze do niego należy do zrobienia.
3. Czym się różni Plac im. RSiT od Placu Glównego? Jakie one mają różne (!) funkcje? Kiedyś o to pytałem bez odpowiedzi.
Nie mam pojęcia czym się różnią. Z tego, co widzę, to Plac im. RSiT "służy poruszaniu różnych pomysłów i inicjatyw i troszkę konkuruje z Placem Głównym im. Krzysztova von Lato, więc śmiało możesz tutaj publikować, co zechcesz, a co dotyczy Trizondalu i Trizopolis!" Moim zdaniem do takich wspólnych tematów miał być Plac Główny. Do tematów wyłącznie dla oczu obywateli - Forum Obywatelskie. No ale skądś się wziął ten nowy plac... I nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego nie wystarczał Plac Główny...
4. Czy podforum "nieaktualne wątki miast" jest nam potrzebne teraz? :D
Oczywiście, że nie jest w ogóle potrzebny, ale ktoś wnioskował o taki dział. Nie pamiętam kto...
To tak ogólnie. A co do wyświetlenia pod opisem forum nadrzędnego, to myślałem, że będzie to formą promowania instytucji ważniejszych. Jeśli masz inne zdanie, to one wygrywa, bo Ty jesteś AT :)
Ja tam jestem potulny i grzeczny. Jak umiem, to zrobię. Jak mi się nie podoba, to podyskutuję. Ale czasami nie mam sił dyskutować. Ogólny wniosek: zamiast tworzyć nowe działy, poszukajmy, czy nasz temat, wątek, nie dotyczy czegoś, co już jest. :)
P.S
Widzę, że pomogłeś z działem, super! Dziękuję :)
Proszę. :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » piątek 30 paź 2015, 22:05

Jeśli będzie miała powstać np. szkoła haftu i szycia, to jak najbardziej może powstać taki poddział. I to byłoby idealne miejsce.
A gdyby zamiast Edukacji było UK, to gdzie tworzylibyśmy szkołę ? Pewnie w dziale Firmy, partie itp...
Ja Ci przyznaję rację, Hans się mylił, Ciaran ma rację :D
W założeniu miało być tak: Wnioski - czyli pomysły na stworzenie czegoś nowego, jakichś innowacji technicznych. Można by tam omawiać co i jak zrobić i czy w ogóle coś takiego wprowadzać. Przykład: "Czy jest możliwość wprowadzić sklep-MOD ? Można by wtedy uruchomić obieg pieniądza i jakąś gospodarkę.."
Problemy miały dotyczyć aktualnych problemów z tym, co jest. Przykład - " Nie umiem na forum Edukacja założyć tematu - co zrobić?"
Rozumiem, wyszło zupełnie inaczej chyba... A w jednym byśmy się nie pomieścili?
Informacje miały za zadanie dać ogólne informacje o Prezydencie i zakresie jego działalności. Jakby przyszedł jakiś gość z zewnątrz - po zerknięciu tam widziałby kto co i jak.
Aktualności - tam miały pojawiać się raporty z aktualnych działań Prezydenta i oficjalne wystąpienia,
dział Wnioski z kolei miał być miejscem, gdzie mieszkańcy składali by oficjalne wnioski. Np. o ułaskawienie czy inne wynikające z przepisów prawa a należące do kompetencji Prezydenta.
Niestety teraz Prezydent musi przeglądać wszystkie możliwe tematy i posty, by wiedzieć co jeszcze do niego należy do zrobienia.
W sumie nie lepiej zamiast działu informacje stworzyć temat przyklejone np. Informacje i struktura władzy wykonawczej w Trizondalu?
To prawda, że ze względu na niejasną strukturę do zamieszczenia spraw, trzeba latać wszędzie :(
Oczywiście, że nie jest w ogóle potrzebny, ale ktoś wnioskował o taki dział. Nie pamiętam kto...
Ja prosiłem o przeniesienie wątku do Archiwum Dalmencji i likwidację tego właśnie działu x czasu temu :P
(-) Marcel Hans,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekretariat do spraw Administracji Technicznej”