Tytuły naukowe w Trizondalu - propozycja

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Tytuły naukowe w Trizondalu - propozycja

Post autor: Marcel Hans » piątek 30 paź 2015, 21:50

Jako, że byłem już "zmuszony" (swoją niecierpliwością) do wyłożenia swoich pmoysłów dotyczących założeń istnienia Uniwersytetu Królewskiego, powtórzę je tutaj na wstępie (w lepszym sformułowaniu):

I. UK dzieli się na 3 wydziały
1. Wydział Prawa i Działalności Państwowych (prawo, administracja, dyplomacja itp.)
2. Wydział Nauk Politycznych (o różnych ustrojach politycznych i gospodarczych v-świata i Trizondalu)
3. Wydział Dziejów Państwa Trizondalskiego (historia Trizondalu i Kontynentu Wschodniego

II. Bazę wykładów dla wydziałów stanowią opracowania naukowe głównie z czasów RSiT, z:
1. Szkoły Administracji i Dyplomacji,
2. Trizondalskiego Domu Kultury i Tradycji,
3. Innych źródeł ze starego forum.

III. Tytuły naukowe zdobywa się przez publikacje opracowań naukowych
1. Do każdego z 3 wydziałów będzie test, z którego będzie trzeba uzyskać odpowiednią liczbę punktów, by zaliczyć Etap I Studiów.
2. Osoby, które zaliczyły Etap I Studiów, muszą stworzyć w zależności od tytułu naukowego:
a) jedno opracowanie minimum tysiąc znaków opublikowane w wydziale, z którego zdawały test, na tytuł Znawcy Tematyki (Prawa i Działalności Państwowej / Nauk Politycznych / Dziejów Państwa Trizondalskiego), które zostanie zaakceptowane przez Wykładowce Uniwersyteckiego lub Eskperta Tematyki;
b) dwa opracowania minimum tysiąc znaków każde, opublikowane w wydziale, z którego zdawały test, na tytuł Eksperta Tematyki (Prawa i Działalności Państwowej / Nauk Politycznych / Dziejów Państwa Trizondalskiego), które zostanie zaakceptowane przez Wykładowce Uniwersyteckiego;
c) trzy opracowania minimum tysiąc znaków każde opublikowane w wydziale, z którego zdawały test, na tytuł Wykładowcy Uniwersyteckiego (Prawa i Działalności Państwowej / Nauk Politycznych / Dziejów Państwa Trizondalskiego), które zostanie zaakceptowane przez Wykładowce Uniwersyteckiego;
3. Ekspert Tematyki oraz Wykładowca Uniwersytecki mogą publikować kolejne swoje prace w wydziałach im przypisanych.
4. Akceptacja prac, o których mowa w ppkt. 2 może się nie odbyć, jeśli prace są plagiatem w jakiejś ich części lub nie są zdaniem oceniającego odpowiednio dobre.
5. Osoba, która ma jeden tytuł naukowy może dążyć do uzyskania kolejnego spełniając brakujące do uzyskania tego tytułu warunki, w ramach wydziału, w którym zaliczyła Etap I Studiów.

IV. Uniwersytet nie wymaga dodatkowej obsługi i pracowników
1. Na Uniwersytecie, po przeniesieniu wszystkich wykładów zgodnie z pkt. II i stworzeniem testów, nie ma potrzeby zatrudniania kogokolwiek.
2. W interesie studenta, który chce uzyskać tytuł leży kontakt z posiadaczami tytułu naukowego, by ci zaakceptowali jego pracę.
3. Przy dobrej promocji Uniwersytet może być jednym z największych na Kontynencie.
4. Jedna osoba może być maksymalnie potrójnym Wykładowcą Uniwersyteckiem, bo tylko tyle jest wydziałów.

Schemat tytułów naukowych
1. Znawca Tematyki (brak dalszych upoważnień)
2. Ekspert Tematyki (akceptuje prace od kandydatów na Znawców Tematyki, ma prawo wydawać nowe publikacje)
3. Wykładowca Uniwersytecki (akceptuje prace innych studentów, ma prawo wydawać nowe publikacje)

Jeśli macie swoje propozycje na nazwy, zadania, struktury, to piszcie śmiało!
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Tytuły naukowe w Trizondalu - propozycja

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 30 paź 2015, 23:42

Tylko jak zacząć ? Kto będzie akceptował prace studentów jeśli nie ma jeszcze żadnego Eksperta ani Wykładowcy ? Nie ma też Rektora Uniwersytetu. Oferta pracy nadal wisi w Urzędzie Pracy bez odpowiedzi :( Moze zgłosisz się, Marcelu ? Jak widać powyżej, masz pewną koncepcję a i chęci Ci nie brakuje...
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » sobota 31 paź 2015, 00:10

Ciaran van Scharfschuetze pisze:Tylko jak zacząć ? Kto będzie akceptował prace studentów jeśli nie ma jeszcze żadnego Eksperta ani Wykładowcy ? Nie ma też Rektora Uniwersytetu. Oferta pracy nadal wisi w Urzędzie Pracy bez odpowiedzi :( Moze zgłosisz się, Marcelu ? Jak widać powyżej, masz pewną koncepcję a i chęci Ci nie brakuje...
Dzięki za zajrzenie tutaj :)
Co do przenoszenia wykładów, to już się tego podjąłem, nie żeby postawić kogoś przed faktami dokonanymi, raczej po to by zachować i przekazać wiedzę o naszym kraju dalej, a to podforum jest świetne do tego właśnie.
Nie wiem kto na Rektora mianuje, jak to wygląda. Nie ukrywam, że chciałbym przenieść wszystkie te stare wykłady tutaj. Mam pewną praktykę, prowadziłem w RSiT właśnie SAD (skąd też biorę wykłady). W Rotrii miałem tytuł magistra teologii, więc jakieś tam przygotowanie mam, zajrzę do tego ogłoszenia.
Zawsze też możemy wprowadzić zasady uznawania innych tytułów i stopni, wtedy będziemy już mieć jakąś kadrę.

A co do tytułów, zastanawiam się np. nad nazwą Eksperta Dziedziny. Jeśli masz całkiem inne propozycje, to też śmiało!
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » sobota 31 paź 2015, 00:56

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to mgr, dr i prof. :D Ale przecież wcale nie musi tak być.
Fajnie, że zaliczenie testów jest podstawowym wymogiem do dalszej edukacji i pisania prac. Choć zobaczymy jakie będą. Patrząc po nazwach, żadna z katedr mnie nie przekonuje do końca :P Ale pewnie coś wybiorę :D
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » sobota 31 paź 2015, 01:10

Ciaran van Scharfschuetze pisze:żadna z katedr mnie nie przekonuje do końca Ale pewnie coś wybiorę
Nazwy zaproponowałem trochę przypadkowo, natomiast obszar ich działania badawczego już nie. Chciałem by łatwo było skorzystać z dorobku RSiT, a ten jest bardzo obszerny, jednak dość różnorodny. O ile mamy masę opracowań historycznych, to już o prawie mamy niewiele, tak samo o administracji. O naukach politycznych i doktrynach też nie brylujemy, a co to za wydział z 3 pracami :D

Już bym Cię zachęcił do studiowania, ale jeszcze zbyt mało jest materiałów :P
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder
Miejsce V-Zamieszkania: Rotria (Trydent)
V-Pochodzenie: Rotria

Post autor: Leonardo Mario Dreder » poniedziałek 02 lis 2015, 00:06

Pozwolę sobie podbić temat.

Niegdyś Uniwersytet Rotryjski był jedną z najlepszych (jak nie najlepszą) uczelni wyższych w v-świecie. "Aktualnie nie istnieje". Chodź powiem w tajemnicy, że jestem w trakcie przywracania wszelkich wykładów oraz rozmów z wykładowcami. Wciąż jest u nas sporo prof., którzy z chęcią powrócili by do swej dawnej działalności. Może to być również jeden z aspektów, które pomogą w nawiązaniu bliższych stosunków ze Stolicą Apostolską.

PS. Tak skromnie się pochwalę, że jestem mgr. prawa ogólnego, robiłem doktorat, ale niestety przez trudną sytuację w PKR nie zdążyłem go skończyć :)
Leonardo Mario kard. Castiglioni

Książę Parmy, Hrabia Bolonii i Rimini, Kardynał Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego,
Kamerling Świętej Stolicy, Kancelista Apostolski, Herold Wielki

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 02 lis 2015, 00:20

Wasza Eminencjo!
Biorąc pod uwagę, że Trizondal ma dużą bazę zasobów (na forum dopiero jest ułamek całości zbiorów) oraz nowy łatwy w utrzymaniu system kształcenia kadr, myślę, że byłby to świetny pomysł na współpracę. Tym bardziej, że można by dokonywać prelekcji gościnnych :)
Co do konkretów, to trzeba by przyjąć jedynie "przelicznik" tytułów. Czy można prosić o jakieś zasady dotyczące nadawania tytułów na UR, o ile są już ustalone?
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder

Post autor: Leonardo Mario Dreder » poniedziałek 02 lis 2015, 00:36

Oczywiście, można także zastanowić się nad pewnymi wydziałami w PKR, a pewnymi w Trizondalu.
Co do tytułów aby przyjrzeć się im dokładnie musiał bym zerknąć w archiwa i dość rozległy statut, więc może zgrabnie nakreślę co nie co.

Podział tytułów rozbija się na trzy stopnie, jest to (od najniższego):

- magistrat
- doktorat
- profesorat
-- prof. uczelniany
-- prof. zwyczajny

Aby uzyskać tytuł magistra należy zaliczyć bodajże 10 wykładów podstawowych (obowiązkowych) i napisać pracę magisterską ocenianą przez promotora.

Aby uzyskać tytuł doktora należy posiadać powyższe oraz zaliczyć bodajże 10 wykładów rozszerzonych (dodatkowych) oraz napisać 3 monografy (krótkie prace naukowe, służące zazwyczaj jako późniejsze wykłady dodatkowe) i pracę doktorską (trochę dłuższa niż mgr.), również oceniane przez promotora.

Aby uzyskać tytuł profesora uczelnianego należy posiadać powyższe, zostać zatrudnionym na Uniwersytecie oraz podjąć się pracy na tytuł prof. zwycz..
Aby uzyskać tytuł profesora zwyczajnego należy posiadać rozbudowany dorobek naukowy (określa się tu między innymi ilość monografów, wykładów czy też sympozjów).

Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem :D

Książę Parmy, Hrabia Bolonii i Rimini, Kardynał Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego,

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 02 lis 2015, 17:18

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie!
Mam dwa spostrzeżenia. Przede wszystkim, trudno będzie przełożyć nasze 3 tytuły/stopnie na te tutaj opisane. Może te trudności nie będą wielkie, ale chyba będzie się trzeba zastanowić, czy po prostu u nas tego nie rozszerzyć o jeszcze jeden tytuł, no i oczywiście kwestia wymagań. Nam zależy na systemie, który "sam siebie będzie prowadzić". Druga sprawa, to chyba u nas nie za bardzo w chwili obecnej jest potencjał na otwieranie wydziału ani tworzenie wykładów dla wydziału w Rotrii jako jednostki samoistnej. Może lepiej byłoby się wpisać w istniejące podziały na początek?
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder

Post autor: Leonardo Mario Dreder » poniedziałek 02 lis 2015, 21:49

Uważam, że obydwie sprawy nakreślone przez Dostojnego nie są żadnymi utrudnieniami:

Po pierwsze zarówno u Was jak i u nas występują trzy tytuły naukowe. Tytuł profesora zw. i nadzw. jest tylko rozróżnieniem na jakim etapie ostatniego ktoś się znajduje.
Po drugie, Uniwersytet Rotryjski ma zarówno swoje wydziały jak i swoje wykłady (w dodatku z niektórych tematów jest ich na prawdę sporo).

Osobiście myślałem nad tym, aby np. Rotria miała Wydział Prawa, a Trizondal Wydział Dyplomacji, i aby obydwa państwa, a dokładniej ich obywatele, wzajemnie mogli u siebie studiować. Oraz co za tym idzie wzajemnie się rozwijać.

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Archiwum UK”