Panel ogólny

Awatar użytkownika
Casimir de Viries
Mikronacje
Miejsce V-Zamieszkania: Anterburg
V-Pochodzenie: Księstwo Luminatu

Re: III. Dyskusja - MAW i inne państwa.

Post autor: Casimir de Viries » czwartek 05 paź 2017, 17:44

Wasze Ekscelencje,

Garapeńska konstytucja gwarantuje wolność słowa i prawo do dowolnego wypowiadania się na jej terytorium. Nie uważam więc za stosowne próby wpływania na wypowiedzi uczestników Kongresu, które wybrzmiały nie na Kongresie, lecz na forum wolnego państwa, nie jako opinia delegacji, lecz całkowicie prywatna opinia jej członka. Opinie, które wygłaszam, są moimi osobistymi opiniami i żaden międzynarodowy aparat ukrytej cenzury nie ma najmniejszego prawa je ograniczać.

Z drugiej strony, przyznaję, że być może za daleko się zapędziłem w swej wypowiedzi. Mam to do siebie, iż posiadam dość ostry język i często nie potrafię zapanować nad emocjami. Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni - nemo sine vitiis est.

(-) Casimir de Viries
Senator Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej

Awatar użytkownika
Ozzy Washburn
Trizondal
Data V-narodzin: 24 kwie 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Pięciogród
V-Pochodzenie: VRP
ID: TRI-004

Odznaczenia

Panel ogólny

Post autor: Ozzy Washburn » czwartek 05 paź 2017, 22:43

Wydzieliłem posty, które nie dotyczyły bezpośrednio tematu dyskusji. W ten sposób późniejsze przeglądanie wątków w Sali Obrad będzie znacznie łatwiejsze, a same obrady dużo bardziej przejrzyste. Jednocześnie powstaje nam temat, w którym można śmiało dyskutować na wszelkie ogólne tematy, do czego serdecznie zachęcam. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Panel ogólny

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 06 paź 2017, 23:33

Ja nie chowam urazy do Pana Casimira. Moje wcześniejsze wypowiedzi być może rzeczywiście były zbyt emocjonalne, ale widocznie w danym momencie tak myślałem. Absolutnie moja "spinka" z Panem Casimirem nie wpłynęła na moją ocenę całej Garapenii.

Nasz Pan Prezydent przywołał jednak dość ciekawy temat - łamania prawa poza granicami własnego kraju.
Prawo karne państw orientyckich jest zróżnicowane i w mojej ocenie dobre byłoby ustalenie zasad karania osób łamiących przepisy cudzych krajów.
Mnie osobiście byłoby wstyd za osobę reprezentującą Trizondal, albo nawet tylko będącą Trizondalczykiem i łamiącą dobre zasady współżycia w innym kraju. Zgodnie z naszym Kodeksem Karnym odpowiedzialności karnej podlegającej trizondalskiemu Trybunałowi Krajowemu podlega każdy obywatel Trizondalu łamiący prawo nawet przebywając poza Trizondalem a także każda osoba przebywająca na terenie Trizondalu (z drobnymi wyłączeniami).

Myślę, że warto wypracować wśród państw orientyckich dokument określający zasady ekstradycji tak, aby osoba za konkretne zachowanie łamiące prawo jednego, drugiego lub obu krajów, była sądzona w jednym postępowaniu.
W Trizondalu obowiązuje również konstytucyjna prerogatywa Prezydenta o możliwości ułaskawienia. Czy przysługiwałaby ona również w stosunku do obywatela Trizondalu skazanego wyrokiem sądu innego państwa ? Co Państwo myślicie o tym ?
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Zablokowany

Wróć do „SZCZYT W TRIZOPOLIS 10'2017”