Delegacje - głosy

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal
Data V-narodzin: 23 mar 2008
Miejsce V-Zamieszkania: Zamek w Trizopolis
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-010

Odznaczenia

Delegacje - głosy

Post autor: Adam » piątek 24 lut 2017, 12:37

Obrazek
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
INFORMACJE

W niniejszym wątku zgłaszają się delegaci państw oraz goście.

Spis uczestników

Monarchia Austro-Węgier
- Franciszek Józef II
- Xavery Kłopocki
- Borys Targersdorf
-------------------------------------
• Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu - 1 głos
- Ametyst Faradobus
- Ciecierad Ciecieląg
Królestwo Hasselandu - 1 głos
- Piotr Paweł I
- Eddard Noqtern
Państwo Kościelne Rotria - 1 głos
- Wilhelm J. Orański-Nassau
Królestwo Elderlandu - 1 głos
- JKM Karolina Aleksandra
- Daniel von Witt
- Wilhelm von Wolff
Federacja Slawonii - 1 głos
- Ludwik Tomović
Trizondal - 1 głos
- Adam Peterelli
- Ciaran van Scharfschuetze
- Ozzy Washburn

Pustkowia Winków - 1 głos
- Otto von Teller
Najjaśniejsza Republika Garapeńska - 1 głos
- Viktor von Vihren
- Casimir de Viries

o o o

Kwalifikowana większość do przyjęcia uchwały - 5 głosów

o o o

Daniel von Witt
Elderland
Data V-narodzin: 05 cze 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Alhambra
V-Pochodzenie: Dreamland, Elderland

Re: Delegacje - głosy

Post autor: Daniel von Witt » wtorek 17 paź 2017, 13:32

Austro-Węgry nie posiadają prawa udziału w głosowaniach, dlatego proszę sprostować powyższą informację. W głosowaniach nie mogą brać udziału państwa, które nie ratyfikowały Karty Państw Orientyki. Austro-Węgry po odrodzeniu tego nie zrobiły.

(-) Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny Elderlandu

Franciszek Józef II
Austro-Węgry
Data V-narodzin: 24 kwie 2005
Miejsce V-Zamieszkania: Austro-Węgry
V-Pochodzenie: Austro-Węgry

Post autor: Franciszek Józef II » czwartek 19 paź 2017, 12:48

Ekscelencjo,

Nie jestem w stanie sobie tego przypomnieć, ale zakładam, że jeszcze przed odrodzeniem ratyfikowaliśmy Kartę. A zgodnie z art. 75 Ugody owszem "skasowaliśmy" większość swego prawa, z małym wyjątkiem:
Art. 75.
1. Tracą moc wszelkie akty prawa powszechnie obowiązującego, które weszły w życie przed dniem wejścia w życie Ugody.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do aktów prawa krajowego, aktu koronacji oraz do ratyfikowanych umów międzynarodowych.

Daniel von Witt
Elderland

Post autor: Daniel von Witt » czwartek 19 paź 2017, 13:08

1 lipca 2016 roku Austro-Węgry zakończyły swoje istnienie, bo przecież zakończenie istnienia przez Austro-Węgry było powodem, że Kongres Orientyki zaopiekował się ziemiami niczyimi po Austro-Węgrzech, które 20 sierpnia 2017 roku jako zjednoczone państwo się odrodziły. Tak więc między zakończeniem istnienia a odrodzeniem istnienia nic nie istniało, co można nazwać Austro-Węgrami. Wydaje się to logiczne. Trudno więc oczekiwać, by akurat traktaty międzynarodowe zawarte przez Austro-Węgry, które upadły 1 lipca 2016 roku, były obowiązujące po tym dniu.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 19 paź 2017, 23:19

Karta Orientyki:
Art. 1 ust. 2 nawias 1
Państwem Orientyki jest państwo niepodległe, którego stolica lub integralna część terytorium, nie mniejsza od połowy jego łącznej powierzchni na tym kontynencie się znajduje.
Czy Monarchia spełnia powyższą kwestię ? Moim zdaniem tak. Zatem MAW jest Państwem Orientyki.

Art. 2 ust. 2
Żadnemu państwu Orientyki nie można odmówić prawa udziału w Kongresie.
Oczywiście MAW bierze udział w Kongresie, z czego mam nadzieję nie tylko ja się cieszę :)

Art. 5 ust. 2 i 3
2. Każdemu państwu Orientyki – uczestnikowi Kongresu przysługuje jeden głos, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Państwu Orientyki istniejącemu krócej niż sześć miesięcy głos nie przysługuje.
Czy MAW jest nową mikronacją ? Mam wrażenie, że miałem przyjemność obchodzić jakiś czas temu 10-lecie Monarchii. W mojej ocenie przerwa w działaniu nie oznacza likwidacji państwa. Gdyby w chwili obecnej odrodził się Morvan, gdyby zrobiły to osoby będące wcześniej obywatelami tego państwa, gdyby kontynuowano tradycję i historię państwa, uznałbym, że państwo się "odrodziło" a nie "powstało", że istnieje z przerwą a nie istnieje od nowa. Bo nowym państwem nie jest.

Uważam więc, że delegaci Monarchii powinni posiadać prawo głosu.

Poparciem jest również uchwała Kongresu Orientyki ws. terytorium MAW z dnia 16 lipca 2016 r. Nigdzie tam nie widzę zapisu, że Monarchia przestała istnieć a jedynie, że rękami swoich delegatów oddała część terytorium na rzecz ZSKHiW, a pozostałe terytorium decyduje się powierzyć w opiekę Kongresowi. Nigdzie nie widzę określenia "tereny niczyje" ale "terytorium specjalne".

Dodam tylko, że w historii Trizondalu pojawiła się taka historia, że zniknęła strona, forum i de facto państwo nie istniało w internecie. Trwało to dzień, dwa, parę. Ale czy oznacza to, że od momentu, kiedy sytuacja została opanowana Trizondal jest całkiem nowym państwem ?
Mikronacja to stan świadomości. Dopóty żyją mikronacje, dopóki żyją ludzie chcący je tworzyć.

Takie jest moje widzenie sprawy. Ale jeśli są rozbieżności zdań, myślę, że wskazane byłoby przeprowadzenie głosowania w tej sprawie. I tu apeluję, by MAW wstrzymała się od głosu na zasadzie Nemo iudex in causa sua.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Daniel von Witt
Elderland

Post autor: Daniel von Witt » piątek 20 paź 2017, 09:29

Wszystko to prawda, tylko Karta Państw Orientyki obowiązuje tylko te państwa, które ją ratyfikowały.
Ciaran van Scharfschuetze pisze:Uważam więc, że delegaci Monarchii powinni posiadać prawo głosu.
Też tak uważam, ale dopiero wtedy, gdy Monarchia ratyfikuje Kartę.
Ciaran van Scharfschuetze pisze:Poparciem jest również uchwała Kongresu Orientyki ws. terytorium MAW z dnia 16 lipca 2016 r. Nigdzie tam nie widzę zapisu, że Monarchia przestała istnieć a jedynie, że rękami swoich delegatów oddała część terytorium na rzecz ZSKHiW, a pozostałe terytorium decyduje się powierzyć w opiekę Kongresowi. Nigdzie nie widzę określenia "tereny niczyje" ale "terytorium specjalne".
Nie jest możliwym, aby Kongres Orientyki mógł postanawiać, co robić z terytorium państwa istniejącego. 1 lipca 2016 roku ówczesny organ A-W - Rada Regencyjna działając przez Jana von Thorn-Maikowskiego, stwierdziła, że Austro-Węgry kończą działalność. Tylko to dało mandat Kongresowi, aby rozważał, co zrobić z tymi ziemiami niczyimi. Gdyby ich nie objął w opiekę to byłyby oznaczone na mapach jako ziemie niczyje. Z tego powodu jest to terytorium specjalne, gdyż o odmiennym statusie od ziem niczyich, nad którymi nikt nie ma kontroli.

(-) Daniel von Witt

Franciszek Józef II
Austro-Węgry

Post autor: Franciszek Józef II » piątek 20 paź 2017, 12:24

Ekscelencje,

Monarchia Austro-Węgierska uznaje swoje zobowiązania międzynarodowe z przeszłości, a więc także ratyfikowane traktaty. Nie widzę sensu wykłócać się z Ekscelencją von Wittem - dysproporcja czasu, jakim obaj dysponujemy na zaciekłe przeczesywanie forów mikronacji (doprawdy zazdroszczę), stawia mnie na pozycji z góry przegranej.

Ponieważ spór ów będzie miał raczej podstawę w sympatii lub antypatii, a nie w zaawansowanej jurysprudencji, proponuję głosowanie. Jeżeli Ekscelencje uznają, że Monarchia Austro-Węgierska jest podmiotem swych wcześniejszych zobowiązań (a więc wszelkich zawartych wcześniej traktatów), to wówczas Monarchia Austro-Węgierska winna mieć swój głos. Jeżeli jest inaczej, to podporządkujemy się takiej decyzji. Oczywiście my w takim głosowaniu nie weźmiemy udziału.

Daniel von Witt
Elderland

Post autor: Daniel von Witt » piątek 20 paź 2017, 13:04

Wasza Cesarska i Królewska Mość,

spór ten nie ma podłoża emocjonalnego i nie wiem dlaczego WCiKM tak akurat myśli. Ja staram się po prostu dociec, jaki jest stan prawny, który jest w kwestii głosowań najważniejszy. Jak sam WCiKM stwierdził, nie jest do końca pewny kiedy Monarchia Asutro-Węgierska ratyfikowała Kartę i czy to zrobiła, ale stwierdza, że wszystkie umowy dawniej przez nią zawarte są obowiązujące. Nie wiecie jednak jakie i kiedy zawarte, bo wszystko stopniowo przepadało wraz z tym, jak Austro-Węgry 1 lipca 2016 roku niestety swoją aktywność kończyły. Dzisiaj w bazie prawnej Monarchii nie ma żadnej umowy ani nawet dokumentu potwierdzenia przez organ władz Monarchii kompetentnego w sprawie, jakie umowy Monarchia respektuje.

W mojej opinii, a każdy może mieć własną i odmienną, jest to jak widać dyskusyjne nawet dla Monarchii, gdyż gdybym zapytał ile traktatów Was obowiązuje dzisiaj, WCiKM nie będzie w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie. Nie można również oczekiwać, że inne państwa, które zawarły traktat z państwem upadłym (Austro-Węgry 1 lipca 2016) będą honorować traktat, który dotyczy ich i państwa upadłego w nadziei, że to państwo kiedyś się odrodzi. Przykładem jest chociażby traktat sarmacko-austro-węgierski, który jest od jakiegoś czasu uchylony przez Sarmację, zapewne z powodu upadku Austro-Węgier. Odrodzenie Austro-Węgier teraz i stwierdzenie, że umowy sprzed upadku Was obowiązują jest myśleniem życzeniowym. Myślę, że przed Austro-Węgrami jest długa droga odnawiania traktatów poprzez ich ponowne zawieranie i ratyfikowanie, a nie ogłaszanie, że obowiązują te wcześniejsze.

(-) Daniel von Witt

Franciszek Józef II
Austro-Węgry

Post autor: Franciszek Józef II » piątek 20 paź 2017, 14:18

Ekscelencjo,

Myślę, że Ekscelencja nie tylko się myli w ostatnim stwierdzeniu, ale i przekracza swoje kompetencje, zakładając coś, co od Ekscelencji w znacznej mierze nie zależy. Jest to sprawa do załatwienia między Wiedniem a innymi stolicami państw, z którymi mamy traktaty międzynarodowe - a więc może Ekscelencja decydować tylko o tej części, na którą ma Ekscelencja wpływ. Zakończmy wobec tego temat, czy można oczekiwać honorowania od innych (niż Elderland) państw traktatów - nie jest to w żadnym wypadku sprawa Ekscelencji.

Oczywiście możemy uznać, że to nie jest kwestia sympatii (bądź jej braku) do odrodzonej Monarchii Austro-Węgierskiej, a kwestia interpretacji, jak Ekscelencja sobie życzy. Jest to nieistotne, dlatego - skoro spieramy się co do interpretacji - zaproponowałem głosowanie. Skoro stanowiska Austro-Węgier i Elderlandu nie pozostają zgodne w tej kluczowej kwestii i nie zmienią się (nasze z pewnością się nie zmieni, zakładam że elderlandzkie także nie), to mamy do wyboru albo głosowanie albo pat.

Proponujemy więc zakończenie tej dyskusji, która wyczerpała swą treść (obie strony przedstawiły argumenty) i głosowanie, o ile oczywiście inne państwa Orientyki zechcą przychylić się do tej propozycji.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » piątek 20 paź 2017, 21:58

Ja dodam tylko, że nie ma żadnych wątpliwości co do podpisania Karty przez MAW.
Dokładniej mówiąc swój podpis pod Kartą złożył Jego Ekscelencja Borys Targersdorf - Prezydent Ministrów Jego Królewskiej i Cesarskiej Mości Monarchii Austro-Węgierskiej, którego marzenie z 5 lipca 2016 r. się ziściło:
Borys Targersdorf pisze: (...) mam nadzieję,żę Monarchia się odrodzi. zobaczymy.
A do tego MAW razem z Surmenią zostały depozytariuszami Karty.

Powyższe fakty potwierdził też sam Pan Witt w relacji z Kongresu.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Zablokowany

Wróć do „SZCZYT W TRIZOPOLIS 10'2017”