Wniosek

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Re: Wniosek

Post autor: Krzysztof Hans » wtorek 30 cze 2015, 13:08

Mam nadzieje że jest szansa by podjąć akcje zwłaszcza że równoległy wniosek przeciwko mnie był uruchomiony dosyć szybko.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 01 lip 2015, 00:49

Krzysztof Hans pisze:Mam nadzieje że jest szansa by podjąć akcje zwłaszcza że równoległy wniosek przeciwko mnie był uruchomiony dosyć szybko.
Wnioskodawcy "równoległej sprawy" mają nieco odmienne zdanie.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » środa 01 lip 2015, 07:51

No ale w przeciwieństwie do mojej sprawy został on uruchomiony co wydaje mi się dziwnym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Ozzy Washburn
Trizondal
Data V-narodzin: 24 kwie 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Pięciogród
V-Pochodzenie: VRP
ID: TRI-004

Odznaczenia

Post autor: Ozzy Washburn » środa 01 lip 2015, 13:41

Tak sobie myślę, nie powinno się sprecyzować konkretnych osób? Czy pozwani są wszyscy reprezentujący państwo przez ostatnie 3 lata, czy tylko przedstawiciele aktualnej kadencji? Czy może wszyscy obywatele układający (lub podpisujący) konstytucję?

Inna sprawa, skoro aktualny Sędzia (a właściwie p.o. Sędziego) jest osobą pozwaną, mamy do czynienia z sytuacją:
7. W przypadku, gdy jedna ze stron postępowania uważa, że Sędzia Federalny może być stronniczy, wówczas Prezydent wyznacza do sprawy jego zastępcę, który prowadzi przewód sądowy i który to stwierdza o winie lub niewinności strony. O wymiarze samej kary decyduje Sędzia Federalny;
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » środa 01 lip 2015, 14:35

Oskarżone w tym przypadku jest państwo trizondalskie czyli w tym przypadku reprezentujący go prezydent (w momencie wpłynięcia wniosku) jak i osoba która która podpisywała kontrowersyjny akt prawny czyli w tym przypadku konstytucje.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Post autor: Marcel Hans » środa 01 lip 2015, 16:23

Krzysztof Hans pisze:Oskarżone w tym przypadku jest państwo trizondalskie czyli w tym przypadku reprezentujący go prezydent
Była kiedyś ustawa, która mówiła, że Prokurator Federalny reprezetuje Państwo Trizondalskie (!), ale już jej nie ma. Natomiast oskarżone jest Państwo jako zbiór instytucji, a nie osoba. W obecnym prawodawstwie nie ma przewidzianej takie procedury, przewiduje się jedynie sprawdzanie zgodności aktu prawnego z innymi przepisami. Więc taki wniosek można odrzucić - moim zdaniem, wieloletniego sędziego.
Trybunał Krajowy może uchylić każdy akt prawny Trizondalu lub/i uznać go za nieważny z powodu niezgodności z przepisami lub naruszenia żywotnych interesów państwa.
Trybunał Krajowy rozstrzyga sprawy karne, cywilne oraz dotyczące ważności aktów prawnych i sporów kompetencyjnych władz państwowych i samorządowych;
Alternatywnie można pozwać Ciarana van Scharfschuetze o coś, ale nie za bardzo wiem o co. Wtedy wniosek trzeba by było rozpatrzyć (o ile wniosek miałby jakikolwiek sens).
jak i osoba która która podpisywała kontrowersyjny akt prawny czyli w tym przypadku konstytucje.
Simona już z nami nie ma, ale jeśli by doszło do rozprawy przeciw niemu, będę go bronił (jeśli się zgodzi). Natomiast to nie tylko on musiałby być sądzony, ale także inne osoby, w tym: ja, zdaje się Ferenc Zagórski, JKW Marcin I i jeszcze parę osób, które przygotowywały wspólnie projekt konstytucji, a która to została (zdaje się) przedłożona Sejmowi Wielkiemu, zgodnie z:
Kto przedstawia projekt aktu prawnego władzy ustawodawczej w złej wierze podlega karze pozbawienia lub ograniczenia wolności.
.
Tylko tutaj zastanawiam się, czy to aby na pewno Sejm Wielki zmieniał starą konstytucję, musiałbym poszukać w artykułach tamtego czasu. Jeśli nowa konstytucja została przyjęta w referendum, to trudno by było mówić o przestępstwie (zakładając nonsens, że była przedstawiona w złej wierze) i wniosek należałoby z góry odrzucić. Jeśli by wniosek przyjęto (tj. ktoś kiedyś przedstawił projekt konstytucji w Sejmie), to Krzysiu musiałby udowodnić złą wiarę tej osobie lub tym osobom. Co uważam za niemożliwe.

Co mnie natomiast zastanawia, to fakt, że mimo rzucania przez Krzysztofa H. oskarżeń na prawo i lewo, wciąż nikt nie jest zainteresowany przygotowaniem prawa, które dawałoby szansę oczernionym bronić siebie i swoje dobre imię.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 01 lip 2015, 19:07

Miejmy nadzieję, że stanie się to w najbliższej kadencji.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » czwartek 23 lip 2015, 00:06

Do tego czasu jednak trzeba rozstrzygnąć tą sprawę w związku z tym jako Sędzia Federalny jako reprezentanta państwa trizondalskiego powołuje obecnego Prezydenta Ciarana van Scharfschuetze oraz kieruje wniosek o nadanie mi uprawnień w dziale sądowym by otworzyć rozprawę. Kieruje też zapytanie do pana Marcela Hansa czy poprowadziłby rozprawę jako zastępca (rzecz jasna na wniosek Prezydenta Trizondalu) w sytuacji gdyby prawo nie pozwalało by mi na prowadzeniu tego procesu samemu.

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 23 lip 2015, 00:42

Jako, że w przypadku tej sprawy również istnieje prawdopodobieństwo bezstronności sędziego, wyrażam zgodę na rozstrzygnięcie kwestii tego wniosku przez aktualnego zastępcę.
W mojej ocenie wnioskodawca nie podał żadnych przypadków działań organów państwowych z naruszeniem prawa a jedynie niezgodność prawa z jego oczekiwaniami, a tu nie ma w mojej ocenie podstaw do prowadzenia sprawy.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » czwartek 23 lip 2015, 00:58

Bo w tym przypadku problemem jest raczej ustalanie prawa które to powoduje że w wyborach niektórzy obywatele po prostu nie mają szans by startować.
W tym celu niezgodnym z prawem jest chociażby wybieranie zastępcy Prezydenta przed wyborami ponieważ z automatu pozbawia to niektórych (m.in mnie) startu w wspomnianej procedurze wybierania głowy państwa.

Zablokowany

Wróć do „Inne Archiwalia TK”