Wniosek

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Wniosek

Post autor: Robert Dąbski-Hans » wtorek 26 maja 2015, 19:28

Wiem, że formuła wniosku była inna, ale ja sformułuję tutaj swoją, bo właściwej nie ma ;)

Wnioskodawca: Robert Dąbski-Hans & Stowarzyszenie "Wolnościowy Ruch Trizondalski"
Pozwany: Krzysztof Hans

Oskarżam Krzysztofa Hansa o zdradę stanu na mocy Kodeksu Karnego art. 14.:
Art. 14 [Zdrada stanu]
Kto układa się z przedstawicielami państw obcych dla własnych korzyści lub korzyści grup, do których przynależy podlega karze banicji;
Pan Krzysztof Hans od wielu miesięcy działa na niekorzyść państwa trizondalskiego prezentując prosarmackie poglądy oraz służąc w sarmackiej armii. Jestem przekonany, że gdyby nie proces w sprawie stwierdzenia służby w KSZ i przymus zwolnienia się z tej jednostki, to pan Krzysztof nadal wiernie by jej służył. Oprócz tego stwierdza podczas rozprawy, że "Szczerze mówiąc w dalszym ciągu jestem zirytowany postępowaniem Trizondalu który zakazuje mi działania wojskowego w Księstwie Sarmacji."

Jest to oczywiste działanie na niekorzyść państwa oraz ewidentne stwierdzenie zdrady stanu - nie mam wątpliwości, że pan Krzysztof przerzucił się na stronę sarmacką. Można to też stwierdzić po wypowiedziach rzeczonego w krótkim czasie po wyborach oraz w wielu dyskusjach na forum.

Chciałbym, aby wreszcie sprawy państwowe były traktowane poważnie oraz żeby rozprawa rozpoczęła się jak najszybciej. Mogłaby pomóc w rozwikłaniu wielu kwestii.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Wniosek

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » wtorek 26 maja 2015, 23:28

Proszę o dołączenie dowodów mających potwierdzać winę podejrzanego w postaci linków do wypowiedzi, screenshotów itp. z komentarzem.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 27 maja 2015, 17:48

Oprócz rzeczonych dowodów dodam fakt, iż pan Krzysztof zdecydowanie zmniejszył swoją aktywność w Trizondalu - natomiast w Sarmacji działa dość regularnie. (na to dowodów więcej nie trzeba, sam Wysoki Sąd widzi) ;)

http://s10.ifotos.pl/img/dwod1jpg_wshwwrr.jpg
http://s3.ifotos.pl/img/dwod2jpg_wshwwrw.jpg
http://s2.ifotos.pl/img/dwod3jpg_wshwwrs.jpg
http://s2.ifotos.pl/img/stanowisk_wshwwxp.jpg
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 28 maja 2015, 01:21

Poza działaniem w Siłach Zbrojnych Sarmacji, który to fakt został już rozpatrzony przez Trybunał, nie widzę tu dowodów na Zdradę Stanu...
Zdrada Stanu, w moim mniemaniu, oznacza działania godzące w ważne interesy państwa, a w świetle przepisów naszego KK, godzenie w interesy państwa przy udziale przedstawicieli państw obcych dla osiągnięcia własnych korzyści.
Dowody potwierdzają, że Krzysztof Hans działa w innym państwie, co nie jest zabronione. To, że nie udziela się równie aktywnie w Trizondalu nie może stanowić podstawy do sprawy sądowej (tak myślę), bo moglibyśmy zacząć skarżyć wszystkich, że np. zajmują się piciem piwa w domu czy oglądaniem tv zamiast działać w Trizondalu. Sprawa jest delikatna i w tym przypadku poszlakowa...
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » czwartek 28 maja 2015, 16:42

W mojej opinii jest to ewidentne działanie na niekorzyść państwa - mając obywatelstwa obydwu krajów zdecydowanie bardziej woli działać w Sarmacji. Nic nie byłoby w tym złego, gdyby zrzekł się obywatelstwa trizondalskiego, ale jednak się go nie zrzeka, próbując w międzyczasie kandydować na Prezydenta czy objąć stanowisko Geranta Dalmencji.

Jaką mamy pewność, że nasze związki z Sarmacją nie stałyby się zbyt bliskie?

Akurat nie wydaje mi się, aby porównanie typu karanie za picie piwa zamiast aktywne działanie było odpowiednie - nie ma związku z tą sprawą, która dla mnie jest choć trochę istotna. Bo równie dobrze możemy rozdawać obywatelstwo trizondalskie, każdemu kto tu trafi - przecież nic w tym złego, że później dana osoba działa w innym kraju znacznie bardziej, niż w naszym.
RDH

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » czwartek 28 maja 2015, 17:05

Ciaran van Scharfschuetze pisze:Poza działaniem w Siłach Zbrojnych Sarmacji, który to fakt został już rozpatrzony przez Trybunał, nie widzę tu dowodów na Zdradę Stanu...
Zdrada Stanu, w moim mniemaniu, oznacza działania godzące w ważne interesy państwa, a w świetle przepisów naszego KK, godzenie w interesy państwa przy udziale przedstawicieli państw obcych dla osiągnięcia własnych korzyści.
Dowody potwierdzają, że Krzysztof Hans działa w innym państwie, co nie jest zabronione. To, że nie udziela się równie aktywnie w Trizondalu nie może stanowić podstawy do sprawy sądowej (tak myślę), bo moglibyśmy zacząć skarżyć wszystkich, że np. zajmują się piciem piwa w domu czy oglądaniem tv zamiast działać w Trizondalu. Sprawa jest delikatna i w tym przypadku poszlakowa...
Podzielam zdanie pana Prezydenta - to że działam w KS nie oznacza że zdradzam Trizondal a przytoczona przez pana Roberta wypowiedź to moja opinia na temat przepisów wspomnianego kraju które zabraniają służenia w jednostkach innego państwa. W moim odczuciu to powinno być dostępne na równi z innymi urzędami jakie można pełnić mając podwójne obywatelstwo.

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Dworzanin
Trizondal
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Post autor: Ludwik Wilhelm » czwartek 28 maja 2015, 19:07

Proszę o zezwolenie na upublicznienie wiadomości wysłanej za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu w której Krzysztof Hans sygnalizuje zamiar zachęcania obcych wojsk do akcji zbrojnej na Trizondal.
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » czwartek 28 maja 2015, 19:29

Co pan znowu wymyślił. Wcale nikogo nie zachęcałem do takiego działania :?

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Post autor: Marcel Hans » czwartek 28 maja 2015, 20:00

Nie jest to przestępstwo, jeśli byłeś odbiorcą wiadomości, masz prawo ją opublikować, chyba, że nadawca zastrzegł inaczej (tutaj mogą się pojawić dopiero jakiekolwiek wątpliwości - wg prawa polskiego nawet, to tym bardziej wg naszego prawa.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Dworzanin
Trizondal
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Post autor: Ludwik Wilhelm » czwartek 28 maja 2015, 20:06

Dlatego proszę o zgodę zarówno Prezydenta jak i Krzysztofa, tak żeby nie było żadnych prawnych wątpliwości i niejasności.
Obrazek

/-/
Ludwik Wilhelm
Arcyksiążę Trilandu

Zablokowany

Wróć do „Inne Archiwalia TK”