Oświadczenie ws. PKOG

Moderator: Fernando Álvarez de Córdoba

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder
Miejsce V-Zamieszkania: Rotria (Trydent)
V-Pochodzenie: Rotria

Oświadczenie ws. PKOG

Post autor: Leonardo Mario Dreder » czwartek 05 lis 2015, 20:37

Oświadczenie Stolicy Apostolskiej
ws. Państwa Kościelnego Obediencji Galicyjskiej
z dnia 5 listopada 2015 roku Widząc obecną sytuację związaną ze Świętym Kościołem Rotryjskim, a dziejącą się w Imperium Skarlandu, zarówno w jego granicach jak i po za nimi, postanawiamy poinformować, iż Państwo Kościelne Obediencji Galicyjskiej nie jest kontynuacją Państwa Kościelnego Rotria ani w żaden sposób jego częścią.

Ponadto uznaje się instytucję tę za pełną herezję w swym istnieniu jak i działaniu. Wszyscy, którzy w jakimkolwiek stopniu mają więź z tym podmiotem zaciągają na siebie ekskomunikę wiążącą z mocy samego prawa.

Dla dobra wszystkich Wiernych zabrania się posiadania jakichkolwiek kontaktów oraz podejmowania wspólnych działań z heretykami Obediencji Galicyjskiej.

Dla zachowania wszelkiego porządku w jedności Kościoła Świętego nadaje się status persona non grata, na terenie całego Państwa Kościelnego Rotria, wszystkim tym którzy sprzeniewierzyli się wierze rotryjskiej i zaciągnęli na siebie ową ekskomunikę.

z upoważnienia Jego Świątobliwości Benedykta I
(-) Leonardo Mario kard. della Popoly
Wicekanclerz Kurii Rotryjskiej
Leonardo Mario kard. Castiglioni

Książę Parmy, Hrabia Bolonii i Rimini, Kardynał Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego,
Kamerling Świętej Stolicy, Kancelista Apostolski, Herold Wielki

Obrazek

Maciej Kamiński
Data V-narodzin: 16 lis 2013
Miejsce V-Zamieszkania: Tomaszew
V-Pochodzenie: Bialenia

Re: Oświadczenie ws. PKOG

Post autor: Maciej Kamiński » czwartek 05 lis 2015, 21:45

Jeżeli wolno skomentować - to jest zwyczajnie śmieszne. PKOG jeszcze nic w zasadzie nie zrobiło, a papież już zaczyna rzucać puste groźby, chociaż konkurencja jest niemal zerowa (jeszcze). Zresztą, po co to wszystko? Czy istnienie tego tworu nie powinno być zwyczajnie motywacją dla PKR do zwiększenia nakładów pracy? A nie okazywania strachu małej pszczółce?

Tak na marginesie, bo od dawna chciałem o to zapytać wysoko postawionego Rotryjczyka, a raczej nie bywam w tym samym miejscu, gdzie oni - dlaczego ten mason-zamachowiec Dreder nie jest obłożony ekskomuniką? I czemu nie był nią obłożony, kiedy był wybierany na patriarchę? I dlaczego w ogóle ktoś, kto w tak marny sposób zepsuł zamach stanu w Rotrii (plus, w ogóle go organizował), w ogóle został obdarzony jakimkolwiek stanowiskiem w tym państwie?
Par Tomaszewa.

Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder

Post autor: Leonardo Mario Dreder » czwartek 05 lis 2015, 22:39

Postaram się odpowiedzieć na nieścisłości, które tu wynikły.

Po pierwsze, Jego Świątobliwość nie rzuca żadnych gróźb, owe oświadczenie które mogliście przeczytać jest wyjaśnieniem skutków prawnych wynikających z sytuacji w Skarlandzie. Niektóre osoby w v-świecie myślały, że PKOG jest kontynuacją Kościoła Rotryjskie, w tym tekście zostało to zaprzeczone i wyjaśnione.

Po drugie, nie rozumiem ku czemu Pan zmierza. Jego Świątobliwość Benedykt I (niegdyś kard. Dreder) nie brał udziału w żadnym zamachu. Nie miał na sobie zaciągniętej ekskomuniki ponieważ nie było możliwości gdzie miał by ją "uzyskać", nie popełnił przestępstwa ku temu.

Książę Parmy, Hrabia Bolonii i Rimini, Kardynał Biskup Świętego Kościoła Rotryjskiego,

Obrazek

Maciej Kamiński

Post autor: Maciej Kamiński » czwartek 05 lis 2015, 22:48

Ilu byłych masonów musi potwierdzić moje słowa na temat patryjarchy, żebyś Eminencjo w to uwierzył? ;)
Par Tomaszewa.

Awatar użytkownika
Leonardo Mario Dreder

Post autor: Leonardo Mario Dreder » czwartek 05 lis 2015, 22:49

Niech Pan wierzy w co Pan chce. Tylko proszę pamiętać, że nie musi to być prawdą :)

Mówię tak jak to ma miejsce, jeśli ma Pan własne, lepsze i bardziej legalne źródła informacji to cieszy mnie to niezmiernie. Choć szczerzę wątpię, że tak jest.

Obrazek

Maciej Kamiński

Post autor: Maciej Kamiński » piątek 06 lis 2015, 08:08

Jestem Bialeńczykiem, uważam, że to, co mogę u siebie wyczytać i to, o co mogę wypytać, jest bardziej wiarygodną wiedzą na temat tego, kto co robił w loży masońskiej, niż... opinia, bo opinię Eminencja wyraża.

A, proszę bez "Pana". Po imieniu bądź po tytule.
Par Tomaszewa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwa Kurii Diecezjalnej”