Orkan "Edyta" - ostrzeżenie dla Dalmencji i Zongyi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Posty: 1936
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 22:50
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Orkan "Edyta" - ostrzeżenie dla Dalmencji i Zongyi

Post autor: Krzysztof Hans » czwartek 23 mar 2017, 19:33

Niniejszym wydajemy ostrzeżenie wydajemy ostrzeżenie dla Dalmencji, Zongyi i częściowo także Pięciopolsmi przed bardzo silnymi wichurami jakie mogą wystąpić od wieczoru w piątek aż do rana w poniedziałek. Bo oto przez nasz kraj przejdzie Orkan "Edyta" wiejący w porywach nawet do 220 - 240 km/h a w górach do 260km/h. Wiatr orkanu "Edyta" podobnie jak ten od poprzedniczki (Ivette) może narobić wiele szkód wyrywać i łamać drzewa i słupy oraz zabierać dachy.
Orkan pojawi się w poniedziałek wieczorem w rejonie zachodniej Pięciopolski (a powstanie we wtorek tuż przy zachodniej części Kontynentu Wschodniego) i będzie podążał powoli w kierunku wschodnim a konkretniej mówiąc Dalmenchii by potem skręcić na południe w stronę Zongyi.
Ostrzegamy przed wystąpieniem trąb powietrznych. Zagrożone mogą być również obszary przybrzeżne i oceaniczne gdzie może wystąpić sztorm.
A wszystko przez potężny niż niż jaki uformuje się na zachodzie naszego kontynentu, który to tak jak informowaliśmy wcześniej będzie się on przesuwał na wschód a potem południe naszego kontynentu. Najgorszymi wiatrami (o prędkości 235 km a w górach 260 km.) mogą być zagrożone państwa znajdujące się po zachodniej stronie kontynentu. Wraz z kierowaniem się orkanu w stronę Trizondalu wichura będzie słabnąć ale i tak będzie powodować szkody do których dojdą silne opady deszczu (w niektórych miejscach nawet burze z gradem) oraz niskie ciśnienie w okolicach 970 HPa. Prognozuje się też spadki temperatur do granic 5 - 8 stopni na plusie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instytut Gospodarki i Meteorologii”