Oficjalne wystąpienia Prezydenta

Informacje dotyczące działań Prezydenta
Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Oficjalne wystąpienia Prezydenta

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » niedziela 26 kwie 2015, 02:46

Pozwoliłem sobie, choć niestety z dwudniowym opóźnieniem, złożyć gratulacje Monarchii Austro-Węgier:
Obrazek Dekada w świecie mikronacji to cała wieczność.
Wieczna jest także z zasady Monarchia Austro-Węgierska.
Mimo różnych wydarzeń, zastojów i problemów, które się przydarzały, Monarchia nadal istnieje i nie daje poznać po sobie, że ma już 10 lat.
Z tej okazji, w imieniu narodu Trizondalskiego, który, jak Bóg da, podobne święto obchodzić będzie za dwa lata, niech mieszkańcy Monarchii z obecnym i byłym Ich Królewskimi i Cesarskimi Mościami przyjmą wyrazy estymy i najlepsze życzenia, aby ta dziesiąta rocznica istnienia była jedynie małym kroczkiem w drodze rozwoju państwa.
Życzymy Wam i Nam, aby nasza wspólna granica nie dzieliła nas od siebie, ale raczej stanowiła ciepły policzek którym się do siebie przytulamy i dzięki któremu czujemy wzajemną swoją obecność. Aby nasza wspólna lokalizacja na terenie Ostii wzmagała między nami pokój i współpracę.
Z wyrazami szacunku składam gratulacje i życzenia wielu kolejnych dekad istnienia Monarchii Austro-Węgierskiej.

Z poważaniem,
(-) Ciaran van Scharfschuetze
Prezydent Trizondalu

(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » poniedziałek 04 maja 2015, 22:38

Trizopolis, 4 maja 2015 r. Obrazek W imieniu narodu trizondalskiego zwracam się do Jego Świątobliwości, Aleksandra IV, w sprawie dotyczącej Administratora Apostolskiego w Trizondalu.

Wasza Świątobliwość,
Trizondalczycy są narodem dumnym i walczącym o swoje prawa. Do tego bardzo szanującym swoją historię, kulturę i tradycję.
W ostatnich dniach przeżywamy niestety konflikt między prymasem Bertellim a częścią mieszkańców.

Ogniskiem zapalnym tego stanu był dekret, w którym ks. Bertelli ustanawiając nowe parafie pozmieniał patronów świątyń, które od dawien dawna posiadały swoich świętych opiekunów. Mieszkańcy, zwłaszcza po ostatnich problemach z utratą bazy danych Trizondalu, chronią z wielką zapalczywością każdą cząstkę historii i tradycji, jaką udało się uratować. Stąd w mojej ocenie zmiana patrona kościoła może być odczytywana przez wielu z nich jako atak na ostatnie okruchy tradycji pielęgnowanej przez mieszkańców naszych miast.
Po przyjeździe Ekscelencji Bertelli'ego, w czasie prywatnej rozmowy o parafiach, specjalnie zaznaczyłem, że nie mam nic przeciwko ustanawianiu nowych parafii pod warunkiem uszanowania już istniejących. Miałem na myśli właśnie powiązanie świątyń i wspólnot parafialnych z ich świętymi orędownikami.
Niestety efekt był, jaki był i wywołał dość duży niesmak.

Ponadto w dniu wczorajszym i dzisiejszym, Ekscelencja Bertelli pozwolił sobie w moderowanym przez siebie dziale Diecezji Trizopolis, wykasować szereg postów, wypowiedzi niezadowolonych mieszkańców, co dodatkowo dolało oliwy do ognia. Mieszkańcy Trizondalu podobne działania oceniają jednoznacznie jako cenzurę i atak na gwarantowaną im Konstytucją Trizondalu wolność słowa. Nawet władze Trizondalu nie pozwalają sobie na tego typu działania znając nasze prawa i poglądy mieszkańców. Tym bardziej cenzura wprowadzana przez osoby nie wywodzące się z Trizondalu jest odbierana z jeszcze większą ostrością.
Mając na celu uspokojenie sytuacji i chcąc uniknąć zaostrzenia stosunków między naszymi państwami, bardzo proszę Waszą Świątobliwość o rozmowę z x. Bertellim lub rozważenie zmiany na stanowisku Administratora Apostolskiego w Trizopolis.

Z szacunkiem i nadzieją na dobrą przyszłość,

Obrazek
Prezydent Trizondalu
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » poniedziałek 04 maja 2015, 23:40

Trizopolis, 4 maja 2015 r. Obrazek Dostojni !

Hasseland zagarniając nielegalnie ziemie przyległe do terytorium Trizondalu oraz ziemie kontrolowane przez Winków, nic nie robi sobie z ogólnoświatowego braku poparcia względem tych działań.
W dniach 1-6 maja organizuje, wraz z Republiką Bialeńską, manewry wojskowe na terenach tzw. Złotej Rusi oraz ziemiach byłego Królestwa Brytanii graniczących z Trizondalem.

Moje żądania wycofania wojsk i osadników z nielegalnie zagarniętych ziem Orientyki do czasu nowego Kongresu Orientyki są ignorowane, a Iwan Romanow ma się najwyraźniej za władcę całego mikroświata, mogącego samodzielnie decydować o tym, które ziemie sobie zabierze i jak zagospodaruje.

W związku z powyższym Trizondal oświadcza, że do momentu wycofania wszelkich jednostek oraz osadników Hasselandu z okupowanych ziem Kontynentu Wschodniego, będzie w każdy możliwy sposób blokował i negował jakiekolwiek postanowienia na temat przydzielenia jakiegokolwiek skrawka Kontynentu Wschodniego temu zaborczemu i niepoważnemu tworowi.
Jednocześnie informuję, że nie widzę możliwości prowadzenia jakichkolwiek rozmów bez obecności mediatorów zewnętrznych.

Mam również nadzieję, że państwa Orientyki a także inne, poznawszy sposób poważania opinii mikroświatowej i podejście do polityki zagranicznej władcy Hasselandu, powezmą odpowiednie kroki ku alienacji tego organizmu z pola działań mikroświatowych.

Obrazek
Prezydent Trizondalu

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » sobota 29 sie 2015, 02:24

Obrazek Pozdrawiam wszystkich obecnych i dawnych mieszkańców Surmenii !
Surmenii, niezależnie w jakim ustroju by była.
Z okazji dziesięciolecia istnienia pragnę złożyć w imieniu Trizondalu szczere życzenia powodzenia i rozkwitu.
W ostatnich czasach coraz więcej mikronacji znika z map Pollinu. Dotrwanie dziesiątej rocznicy istnienia jest faktem naprawdę godnym upamiętnienia i wspaniałych uroczystości.
Składam więc serdeczne gratulacje na ręce władz obecnych, poprzednich a także wszystkich ojców założycieli Waszego Państwa.
Liczę również, że współpraca między Surmenią a Trizondalem, mimo zakrętów politycznych oraz sytuacji mikronacji w świecie, zawsze pozostanie silna a wzajemny szacunek kultywowany będzie jak najdłużej.
Wszystkiego dobrego, Surmenio ! Kolejnych 10-ciu lat !

Z szacunkiem,

Obrazek
Prezydent Trizondalu[/quote]

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » wtorek 15 wrz 2015, 21:59

Obrazek
Odezwa Prezydenta Trizondalu w sprawie Kukrii.
Moi drodzy!

Z wielkim bólem przeczytałem wypowiedzi niektórych członków Kukryjskiej Rady Narodowej. Szerzenie kłamstw nie jest bowiem dobrym początkiem istnienia w rodzinie mikronacyjnej.

Sytuacja na dzierżawionej przez Trizondal od Surmenii Kukryli Mniejszej jest spokojna. Wszyscy mieszkańcy, zarówno tubylcy jak i przybysze z Trizondalu żyją ze sobą w zgodzie i współpracują bogacąc się sobą wzajemnie.
Powstanie miasta Gugril przy podstawowym udziale Zrzeszenia Przedsiębiorstw i Firm Prywatnych „Kukryla Mniejsza”, spowodowało duży rozwój technologiczny regionu. Osadnicy z kolei bardzo dużo nauczyli się od tubylców o tutejszej kulturze, przyrodzie i wartościach rodzinnych.
Taka symbioza i współpraca trwa na terenie Kukryli Mniejszej, prawie od samego początku trizondalskiej dzierżawy.
Nikt nikogo nie wyzyskuje i nie odnotowuje się konfliktów o podłożu rasowym czy religijnym.
Wypowiedzi Pana Mehmeta Saray, czy Imeldy Laurel wydają się nam zatem przejawem złej woli i niejasnych intencji, gdyż drastycznie mijają się z prawdą.
Zastanawiające jest również oburzenie Przewodniczącego Alego Nišara na moje słowa o powiązaniu Kukrii z Morvanem. Dlaczego ? Sam Pan Przewodniczący w swojej odezwie do Archonta Surmenii z dnia 10 września pisze:
„W imieniu Kukryjskiej Rady Narodowej uprzejmie informuję, że Republika Kukrii jest tworzona przez osoby związane z byłą Wolną Republiką Morwan.”
Jak więc można przypuszczać, nazwiska osób tworzących obecną wolną Kukrię powinny pojawiać się wcześniej w WRM ? Stąd moje wątpliwości. Wątpliwości jednak, które przy dobrej woli można przecież wyjaśnić.
Jako osoba, która swego czasu również bywała w WRM nie mam też żadnych wątpliwości, że WRM nie był krajem islamskim, a zarówno Związek Kukryjski jak i Baliwat Razurski były regionami o znikomej (prawie zerowej) działalności.

Nadzieję wzbudza jednak jedyna na razie rozsądna wypowiedź w KRN - Pani Aisling Ò Malley. Jedynie Ona rozważa bowiem prowadzenie rozmów z nami, podczas gdy pozostali nawołują do agresji względem trizondalczyków. Dlaczego więc dziwią się, że w celu zachowania bezpieczeństwa mieszkańców wyspy, zarówno rdzennych jak i przyjezdnych, wzmocniliśmy tam narzędzia bezpieczeństwa ?

Jako Prezydent Trizondalu jestem gotów do rozmów na temat dalszych losów Kukryli Mniejszej, jednak nie w atmosferze kłamstwa i wrogości. Początek był niezbyt udany, jednak widząc światełko w tunelu o nazwisku Ò Malley, liczę, że uda się znaleźć zadowalające obie strony rozwiązanie sytuacji.

Pozdrawiam,

Obrazek
Prezydent Trizondalu

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 07 paź 2015, 22:45

Obrazek
Oświadczenie Prezydenta Trizondalu w sprawie Kukryli Mniejszej.
Moi drodzy!

Ze smutkiem ogłaszam informację, którą już chyba znacie. Rozmowy w sprawie Kukryli Mniejszej zostały zakończone. Niestety nie udało nam się dojść do porozumienia z przedstawicielami Kukryjskiej Rady Narodowej. W związku z powyższym przeprowadzono ewakuację wszystkich zainteresowanych osób z Kukryli Mniejszej na teren Trilandu. Byli wśród nich nie tylko Trizondalczycy, ale i wielu rdzennych mieszkańców Kukryli, którzy oburzeni zachowaniami "nowych panów", jak ich nazywali, chcieli móc skorzystać z naszej gościnności i rozwoju technologicznego.
Razem z mieszkańcami Gugril przywiezione zostały podstawowe elementy instalacji elektrowni oraz paliwo, oraz część elementów infrastruktury miasta. Oczywiście nie rozbieraliśmy budynków i nic nie wysadzaliśmy, jak rozpowszechniały kłamliwie osoby związane z Kukrią. To jednak, co konsorcjum prywatnych firm trizondalskich włożyło w rozwój miasta Gugril i okolicy, zostało w większości odzyskane i przewiezione do Trilandu.

W tym momencie przeedytowałem moją wypowiedź, gdyż w ostatnim dniu moich rządów nie chcę pozostawiać następcom problemu dyplomatycznego w postaci niezbyt pochlebnych moich wypowiedzi, jako głowy państwa, na temat niektórych państw i organizacji państwopodobnych.

Proszę więc Trizondalczyków o uprzejme i miłe przyjęcie naszych uchodźców z Kukryli Mniejszej i o zachowanie spokoju i dystansu względem wypowiedzi osób żyjących w świecie fantazji.

A na koniec pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy wspierali nas w rozmowach, którzy pomagali w przewozie uchodźców i elementów infrastruktury technicznej a także tym, którzy zapewnili nam bezpieczeństwo podczas tych działań. Dziękuję również, że w wielu nerwowych sytuacjach zachowali spokój, nie dali się sprowokować i nie stracili z oczu głównego celu.
Dziękuję.

Obrazek
Prezydent Trizondalu

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 07 paź 2015, 23:20

Obrazek
Odezwa Prezydenta Trizondalu do mieszkańców Trizondalu
Drodzy mieszkańcy !

Już za chwil parę kończy się moje urzędowanie na fotelu Prezydenta Trizondalu. Chciałbym Wam podziękować za współpracę, wsparcie a także konstruktywną krytykę, której starałem się podołać i mam nadzieję, w części przypadków udało mi się spełnić Wasze żądania czy prośby.
Były w mej kadencji sukcesy, były porażki, ale z tego właśnie składa się życie.
Wiem, że nie byłem idealnym prezydentem, ale uważam, że nie byłem też najgorszym. Nie ma ludzi idealnych. Sam wiem, że nie zrobiłem wszystkiego, co zamierzałem, jednak świat realny niestety jest ostatnio nazbyt agresywny i wymaga ode mnie trochę więcej uwagi niż kiedyś. Stąd zmęczenie materiału.
Mój plan na najbliższą przyszłość to odpoczynek od polityki, dyplomacji, gospodarki... Zamierzam skorzystać ze spokojnej okolicy mojego nowego domu w Zongyi, ale też zwrócić nieco więcej uwagi na opuszczone trochę przeze mnie Nowy Jantar i Janter Ferries. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie zamierzam pozbywać się obywatelstwa, bo nie zamierzam przestawać być Trizondalczykiem. A obywatelstwo Trizondalu to dla mnie powód do dumy. Mam nadzieję, że dla tych, którzy je powiadają, również ?
Pełen nadziei pozostaję więc w przekonaniu, że już niebawem znajdą się właściwi kandydaci na fotel prezydencki a ja z czystym sumieniem będę mógł jako obywatel z dumą oddać na któregoś z nich głos z wiarą w dobrą przyszłość Trizondalu.
Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyliście kolejny raz i za współpracę.
Ku chwale Ojczyzny !
Obrazek
Prezydent Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria”