Strona 1 z 1

Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycznej

: niedziela 01 lis 2015, 23:08
autor: Marcel Hans
Data powstania: 04.07.2009
Miejsce pierwszego opublikowania: Trizondalski Dom Kultury i Tradycji (RSiT)
Autor: Marcel Hans
(idź do źródła)


Smalow nigdy na dłużej nie zagościło ani w Zongyi, ani próby jego przywrócenia w RSiT się nie udało. A szkoda, bo można by na podstawie tej realnej historii stworzyć fikcyjną narrację.

link nie działa
Księstwo Trizondalu, a początkowo Królestwo Trizondalu od razu po powstaniu zajęło się prowadzeniem polityki zagranicznej może to niedorzeczne, ale postępowano przecież wg. zasady "jak nas widzą, tak nas piszą" a na początku nikt nas nie widział. Marcin Komosiński założył temat na forum mikronacje (tym starym) informując o zjednoczeniu ZRD, Dalmencji i Trilandu. Większość była sceptycznych temu posunięciu wołając "znowu nowa yoyonacja?!". Jednak przyznano, że ZRD to było przed połączeniem państwo bardzo rozwinięte i mogło pozostać niepodległe albo przynajmniej dać dziedziczyć swoje v-geny. I faktycznie na początku wszystko było jakby zaczerpnięte z Zongyjskiej Republiki Demokratycznej (ale o tym kiedy indziej) jednak pewna sfera v-życia była prowadzona na styl ZRD bardzo dług, to sferą była polityka zagraniczna.

A cóż to jest tytułowy "styl ZRD" ? - zapewne zapytacie oglądając forum. Otóż "styl ZRD" to styl polityki zagranicznej prowadzonej w sposób agresywny, ale przyjacielski i długofalowy, nastawiony na wchłanianie innych bądź odnoszenie konkretnych zysków kosztem innych - to brzmi okropnie, ale w rzeczywistości aż takie nie jest. Z czasem w Trizondalu styl ten uległ złagodzeniu, mimo wszystko jednak propaganda Rządu starała się usprawiedliwiać wszystkie kroki w polityce zagranicznej, przynajmniej do czasu wstąpienia do Sarmacji. Aby w pełni zrozumieć sens tego typu polityki należy przyjrzeć się ostatnim dniom Zongyjskiej Republiki Demokratycznej, przyjrzeć się bardzo dokładnie.

ZRD (Zongyjska Republika Demokratyczna) powstała 4 lutego 2007 roku z przekształcenia się Zongyi Ludowej. Władzę w niej objął wówczas Marcin Komosiński jako pierwszy, a jak się później okazało jedyny Prezydent ZRD. Powołał on już 6 lutego pierwszy i ostatni rząd Zongyi, w skład którego weszli:
* Premier: -
* MSWiA: Marcel Hans
* MON: Mieszko Bereś
* MSZ: Alexander Paulista
* M. Sportu - Krzysztov von Latoo - od 16.02
Jak widzimy teka premiera została nieobjęta i taką była aż do końca istnienia tego v-państwa. W związku z tym za politykę zagraniczną odpowiadali bezpośredni: Alexander Paulista oraz Marcin Komosiński, a ja jedynie się w nią czasem wtrącałem, ale to tylko gdy byłem o to proszony. W tym miejscu muszę zamieszać to opowiadanie i dodać trochę przypraw... Po zorganizowaniu życia w ZRD Paweł Kochanowski odszedł z tego państwa i założył swoje - Smalow. Stworzył stronę i forum http://www.smalow.yoyo.pl - to wszystko działo się 6 lutego.

To właśnie 6 lutego zaczyna się główny wątek mojej opowieści. Marcin Komosiński najprawdopodobniej (tego nie wiem na pewno i nigdy się pewnie nie dowiem) chciał uciekinierów przyłączyć do z powrotem do ZRD proponując im połączenie. 8 lutego Alexander Paulista włączył się we wszystko i został także MSZ Smalow (wówczas nie istniało pojęcie v-narodowości ani zakaz piastowania przeciwstawnych sobie stanowisk - przynajmniej na KW) on zaczął wspierać Marcina Komosińskiego. Mimo to Paweł Kochanowski bardzo się temu opierał - publicznie, jedynie publicznie. Ja wtrąciłem się w negocjacje pod koniec w sprawie ew. zarządzania nowymi ziemiami. 8 lutego 2009 roku wszedł w życie traktat o połączeniu ZRD i Smalow :
http://zongya.wordpress.com/2007/02/08/ ... ratycznej/
Traktat o połączeniu ZRD i Mikronacji Smalow
By zongya

Traktat o połączeniu Zongyjskiej Republiki Demokratycznej i Mikronacji Smalow z dn. 8.02.07r.

Art. 1.
Z dniem uchwalenia tego traktatu ZRD i MS zostają połączone.

Art. 2.
Zostanie utworzone jedno państwo o nazwie Zjednoczona Republika Zongyi.

Art. 3.
Wszyscy mieszkańcy oraz media, ligi itd. zostaną dołączone do nowo powstałego państwa.

Art. 4.
Państwo będzie miało nowe symbole narodowe nawiązujące do ZRD i MS.

Powyższy traktat wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez rządy obu państw.
Rzeczą istotną jest, że dawny już władca Smalow jeszcze 11 lutego, 3 dni po fakcie podpisania traktatu zapewniał mieszkańców Smalow o tym, że decyzja nie zapadła i że nie muszą się łączyć. No cóż było to zwykłe kłamstwo propagandowe. Oczywiście mieszkańcy Smalow v-umarli ich władze też. Paweł Kochanowski powrócił do Trizondalu na krótko przed podpisaniem aktu unii z KS i potem v-umarł po raz drugi. Tu bym mógł skończyć moją opowieść gdyby nie kilka faktów, które wypunktuję i omówię niżej:
1. Połączenie ZRD, Dalmencji i Trizondalu do końca nie było legalnym: nie istniało bowiem już coś takiego jak Zongyjska Republika Demokratyczna, a jedynie Zjednoczona Republika Zongyi, z resztą traktat nie mówi o tym kto ma przejąć władzę w nowym państw, ale nie ma czym się przejmować: po pierwsze nikt nigdy nie stworzył aktu o połączeniu państw w Trizondal to tylko stan faktyczny po drugie nie ma się czym martwić bo np Wolne Miasto Gdańsk dalej sobie istnieje prawnie - tak realnie.
2. Statut Smalow - Smalow to była yoyonacja, która nigdy nie znalazła się na mapie v-państw, jednak mimo wszystko pomijając punkt pierwszy należy uznawać, że jest częścią Trizondalu.

Jak widać polityka zagraniczna ZRD zmierzała do powiększania się tego państwa, jednak stanowiła pewien niewypał i była satyrą dawnej polityki KS, a może to KS prowadziło poprawioną politykę ZRD? Mimo wydarzeń ze Smalow nasi sąsiedzi traktowali nas bardzo poważnie i chylili przed nami czoła, do pewnego momentu, ale o tym kiedy indziej. Ale co to ma do Trizondalu? Otóż Królestwo Trizondalu długo korzystało z pozytywnej opinii ZRD. Jest jednak pewien ciekawy fakt, Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu pomijając pierwszy fakt wypunktowany jest Potęgą Kolonialną!

Re: Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycz

: czwartek 12 lis 2015, 20:00
autor: Maciej Kamiński
Można spytać, czy istnieją jakieś (choćby na bardzo daleką przyszłość) plany zrobienia czegoś ze Smalow - choćby ulokowania na mapie Trizondalu?

Re: Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycz

: czwartek 12 lis 2015, 20:33
autor: Marcel Hans
Nie wiem jakie plany mają władzę, ale ogólnospołeczynych na pewno nie ma. Pomysł przywrócenia światu Smalow był w RSiT, ale zrezygnowaliśmy z niego, bo mieliśmy inne zajęcia (nie pamiętam dokładnych powodów). Co do oznaczenia na mapie, to wątpię by było nam to potrzebne (liczę, że Krzysiu nie zajrzy tutaj...), natomiast jeśli Bialenia ma chętnych, to można by wspólnie przeprowadzić jakąś narracyjną wyprawę za horyzont do dawnego Smalow i wspólnie coś opisać :)

Re: Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycz

: czwartek 12 lis 2015, 21:24
autor: Maciej Kamiński
Marcel Hans pisze:Nie wiem jakie plany mają władzę, ale ogólnospołeczynych na pewno nie ma. Pomysł przywrócenia światu Smalow był w RSiT, ale zrezygnowaliśmy z niego, bo mieliśmy inne zajęcia (nie pamiętam dokładnych powodów). Co do oznaczenia na mapie, to wątpię by było nam to potrzebne (liczę, że Krzysiu nie zajrzy tutaj...), natomiast jeśli Bialenia ma chętnych, to można by wspólnie przeprowadzić jakąś narracyjną wyprawę za horyzont do dawnego Smalow i wspólnie coś opisać :)
Nie sądzę, żeby chętni u nas się znaleźli. Aktualnie prowadzimy dwie własne wyprawy badawcze i strasznie się one ślimaczą.

Re: Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycz

: czwartek 12 lis 2015, 21:49
autor: Ciaran van Scharfschuetze
Ale ja bym chętnie poznał gdzie Smalow miało swoje granice... Ale skoro nie było nigdy na mapie...

Re: Inkorporacja Smalow do Zongyjskiej Republiki Demokratycz

: czwartek 12 lis 2015, 21:58
autor: Marcel Hans
No właśnie nie było nigdy, Smalow założyli zdaje się wywrotowcy z Zongyi :D