Archiwum historyczne

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Archiwum historyczne

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » wtorek 14 kwie 2015, 17:47

Extra. Przydałby się rektor Uniwersytetu, któremu można by powierzyć organizację archiwum państwowego i rozwoju Uniwersytetu.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Post autor: Marcel Hans » środa 15 kwie 2015, 07:46

Chyba warto by powołać także do tego specjalny darmowy zewnętrzny serwer (polecam .cba.pl), gdzie równocześnie trafiałyby wszystkie pliki, tak dla bezpieczeństwa.

P.S
Biblioteka Dziejów Trizondalu miała nawet tzw. Oddział II: Archiwum Sclavińskie http://sclavinia.cba.pl/
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 12 lis 2015, 00:49

Wrzucam coś, co znalazłem gmerając to tu to tam... Wypowiedź Marcina Komosińskiego z końca 2013 roku (o ile dobrze zinterpretowałem...)
żródło: http://www.archive-org-2013.com/org/s/2 ... C%C4%99ca/
Marcin kaw.. Komosiński:.. Jako, że zgłosiłem swój udział do konkursu z okazji szóstej rocznicy Księstwa Sarmacji, pozwolę sobie opowiedzieć jak powstała moja kochana ojczyzna, Trizondal.. Dla większości mieszkańców v-świata Trizondal kojarzy się z nanonacją, która jest zlepkiem trzech innych nanonacji.. Praktycznie nikt nie zna dokładnej historii mojego kraju.. Nie znają jej dokładnie nawet jego mieszkańcy (!).. Postaram się w tym felietonie naprawić ten kompromitujący błąd.. Wszystko zaczęło się od przejęcia przeze mnie władzy w Zongyi Ludowej.. Poprzedni władca tego państwa, Gerard Szopkowski postanowił zrezygnować z funkcji prezydenta, przekazują mnie pełnię władzy.. Zongya była państwem komunistycznym, co mi jako liberałowi zupełnie nieodpowiadało.. Zmieniłem więc ustrój Zongyi na demokrację i zmieniłem jej nazwę na Zongyjską Republikę Demokratyczną.. Przez kolejne tygodnie starałem się poinformować v-świat o tej transformacji i jednocześnie zainteresować potencjalnych mieszkańców.. Wtedy poznałem Marcela Hansa z Wilkinii oraz Krzysztova von Latoo z Archipelagu Trilandu.. Były to niezwykle aktywne osoby, z którymi od razu znalazłem wspólny język.. Wkrótce poznałem również Pawła de Warnaca z Królestwa Dalmencji.. Od tej pory nasze kraje ściśle współpracowały, czego dowodem było utworzenie Związku Polskich Państw Wirtualnych.. Jego zadaniem było wspieranie siebie nawzajem oraz szukanie nowych mieszkańców.. Jako, że nasze kraje nie grzeszyły aktywnością, członkowie ZPPW wpadli na pomysł połączenia czterech państw w jedno.. Ta idea spodobała się władcom Trilandu, Dalmencji oraz mnie.. Jedynie Wilkinia postanowiła odciąć się od tej jakże świetlanej wizji.. Czas pokazał jak bolesny był to błąd.. Zapanowała euforia, wszyscy liczyli na stworzenie nowej Sarmacji.. W zaledwie kilka dni powstała strona Królestwa Trizondalu.. Nazwa państwa wzięła się od pierwszych trzech liter Trilandu, Zongyi i Dalmencji.. Niestety, pierwsze dni Trizondalu nie napawały optymizmem.. Na jego stronę zarejestrowali się tylko Marcel Hans, Krzysztov von Latoo, Paweł de Warnac i ja.. Od razu przystąpiliśmy do wyboru władcy.. Niemal jednogłośnie królem zostałem ogłoszony ja.. Było to dla mnie spore wyróżnienie, pierwsze poważne wyzwanie.. Kilka tygodni po wielkim połączeniu akcja reklamowa w końcu przyniosła skutek.. Trizondal stał się jednym z najaktywniejszych krajów polskiego v-świata z 15 aktywnymi obywatelami.. Powstawały nowe instytucje, strony internetowe, formował się rząd.. Gdy wydawało się, że Trizondal stanie się v-światową potęgą, przyszedł poważny kryzys.. Spowodował go mieszkaniec o nazwisku Manin.. Zaproponował mi sprowadzeniu kilkunastu nowych mieszkańców w zamian za stanowisko premiera.. Jako niedoświadczony władca uwierzyłem mu i ogłosiłem premierem.. Wkrótce zaczął on wprowadzać bezsensowne zmiany, według własnego widzimisię.. Doprowadziło to do przekształcenia Królestwa w Księstwo.. Większości mieszkańców się to nie spodobało i postanowili opuścić Trizondal.. Właściwie powtórzyła się sytuacja z pierwszych dni istnienia państwa.. Również Manin wkrótce opuścił kraj, pozostawiając za sobą spaloną ziemie.. Z tego kryzysu nie potrafiliśmy się już samodzielnie podnieść.. Wtedy pojawił się Michael von Lichtenstein, znany obywatel sarmacki.. Zaproponował nam, by Trizondal stał się częścią Sarmacji.. Początkowo byłem przeciwny temu pomysłowi, jednak w obliczu tak wielkiego kryzysu musiałem spełnić wolę mieszkańców.. Historię Trizondalu w Sarmacji znają już chyba wszyscy.. Dzięki temu połączeniu Trizondal znów ma szansę stać się aktywnym państwem i powtórzyć sukces sprzed roku..
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Post autor: Marcel Hans » czwartek 12 lis 2015, 18:31

Wypowiedź nie może być z końca 2013 roku, bo od 2010 Marcin nie był obywatelem Sarmacji :D Wydaje mi się, że to wypowiedź z konkursu jakiegoś, chyba znajduje się na forum RSiT. Jednak dzięki, że wrzucasz :)
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Dziejów Państwa Trizondalskiego”