Socjalizm Mikronacyjny - założenia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Socjalizm Mikronacyjny - założenia

Post autor: Marcel Hans » sobota 31 paź 2015, 01:31

Data powstania: 2009-2010; 2015
Miejsce pierwszego opublikowania: RSiT
Rodzaj: Wykład zbiorczy o Socjalizmie Mikronacyjnym
Autor: (2015)Marcel Hans
Socjalizm Mikronacyjny był jedną z istniejących w czasach RSiT ideologii polityczno-gospodarczych dążących do stworzenia aktywnej RSiT, w które mieszkańcy mieliby żyć "w dobrobycie". Nowe stosunki społeczne miały funkcjonować według zasad Socjalizmu Mikronacyjnego, jednak dalekie one były od znanego ze świata realnego socjalizmu. Za początek tej ideologii uważa się datę wygłoszenia Manifestu Socjalistycznego(idź do wykładu), zaś za jego autorów Kartona Soku i Marcela Hansa. Idee Socjalizmu Mikronacyjnego krzewiła Socjalistyczna Partia Pracy (najdłużej i najakatywniej działająca partia w czasach RSiT) (idź do wykładu), która liczyła 3-4 członków. Niniejszy wykład stanowi zebranie podstawowych informacji dotyczących Socjalizmu Mikronacyjnego i nie może być traktowany jako całościowa analiza tej ideologii mikronacyjnej.

Hasła Socjalizmu Mikronacyjnego:
  1. Wolność dla jednostki i mas - najwyższym dobrem jest wolność, wolność dla jednostki, jak i dla mas.
  2. Znieść podział klasowy - wszyscy ludzie powinni być sobie równi, a więc tytuły arystokratyczne są niepotrzebne, a przywileje, które się z nich wywodzą są złe i szkodą społeczeństwom.
  3. Każdy naród powinien mieć te sama prawa - bez względu kto jakiej jest narodowości powinien mieć te same prawa. Państwo powinien móc budować każdy. Kraje powinny jednoczyć różnych ludzi i różne narody.
  4. Państwo powinno posiadać przynajmniej po jednym przedsiębiorstwie z każdej dziedziny gospodarki - państwo ma bowiem zabezpieczać sektory ważne dla życia mieszkańców.
  5. Własność prywatna powinna istnieć - własność prywatna powinna istnieć jako prawo do wolności mas i jednostki, a państwo przez pomoc swoim obywatelom powinno dofinansowywać prywatne przedsiębiorstwa, natomiast te powinny później oddać tą pomoc w pieniądzach lub środkach produkcji.
  6. Podatki od obrotu handlowego albo wcale - podatki powinny dotyczyć tylko firm, żeby nie były uciążliwe, najlepszym wyjściem jest jednak ich brak.
  7. Pomoc nowym mieszkańcom - każdy nowy mieszkaniec powinien dostać kogoś do pomocy oraz stanowisko pracy, aby mógł poczuć się współbudowniczym państwa.
  8. Drabina administracji państwowej - każdy organ wyższy powinien móc przejąć zadania organu niższego
  9. Administracja kolegialna - powinno się stworzyć administrację kolegialną, tj. rady jako zbiór chętnych obywateli, które by zarządzały urzędami, miastami itp. tak długo aż nie będzie chętnej do tego w 100% jednostki.
  10. Kultura wysoka powinna być dostępna dla mas - nie proste koncerty, a piękne wiersze i pieśni powinny być popularne
Główne dzieło doktryny: Czarni i Współtwórcy (idź do źródła), zakładające, że v-świat dzieli się na Współtwórców (jednostki aktywne, patriotyczne, mające dobre zamiary) i Czarnych (osoby o złych zamiarach, skłonne do zaniedbywania obowiązków, podstępów politycznych, zdrad).

Dodatkowe ważne dzieła:
Socjalistyczny Punkt Widzenia: Kultura
Socjalistyczny Punkt Widzenia: Praca
Socjalistyczny Punkt Widzenia: Administracja

Inne doktryny polityczne: Doktryną konkurencyjną było tzw. Twierdzenie Sokołowicza (idź do wykładu), zaś doktryną punktowo-zbieżną Socslawizm (idź do wykładu).

Ulotka z okresu RSiT:
(linki w publikacji nie działają!)
https://drive.google.com/file/d/0B1Ohh3 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1Ohh3 ... sp=sharing
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Nauk Politycznych”