Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

ODPOWIEDZ

Czy ten artykuł powinien być opublikowany na Planecie?

Tak
3
100%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

Post autor: Marcel Hans » niedziela 25 paź 2015, 17:04

Czy Twoim zdaniem warto opublikować ten artykuł na Planecie? Głosuj w ankiecie! Październik wydaje się najlepszym pod względem aktywności miesiącem od czasu przejścia na nowe forum. Cieszyć może zarówno duża liczba nowych wiadomości, jak i jakość oraz merytoryczność, a przede wszystkim duża liczb aktywnych na forum osób. Istnieje cały zakres inicjatyw od politycznych przez kulturalne po gospodarcze. Spójrzmy więc, jak ta aktywność rozkłada się na obszarze od Grisbergu przez Ossen po Pięciogród i Meridę.

Na co ma stawiać Trizondal?
Na forum niemal tydzień temu pojawiła się ankieta z zapytaniem: „Jaka sfera życia powinna być teraz najważniejsza i najbardziej rozwijana?”. Każdy mieszkaniec mógł zaznaczyć do 3 odpowiedzi. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się opcja dotycząca ożywienia kultury, która zgarnęła 35% wszystkich głosów. Na drugie miejsce zeszły problemy regulacji prawnych i przyjęcia nowej konstytucji, głosował na nie co piąty ankietowany. Rozwój systemu gospodarczego przyjmują sobie za cel cztery osoby. Zarówno dyplomacja i werbowanie nowych mieszkańców cieszą się poparciem o wysokości 13% wszystkich głosów. Wyniki ankiety można dostrzec nie tylko w słupkach, ale także w strukturze ostatnio aktywnych tematów, gdzie zdecydowanie przeważa kultura i sport.

Pięciopolska w ogniu historii
W Uniwersytecie Królewskim opublikowano pracę badawczą Marcel Hansa pod tytułem „Jak wprowadzono lokalną administrację państwową do Pięciopolski”, jest ona poświęcona historii organizacji odgórnie ustalonych struktur administracji lokalnej i regionalnej w czasach RSiT na terenach VRP. Dawniej VRP była osobnym niepodległym państwem, którego obywatele zdecydowali się stworzyć razem ze Sclavińczykami i Trizondalczykami RSiT. W ostatnich dniach dyskusje dotyczące tej jednej z części składowych Państwa Trizondalskiego na głowę biją inne regiony i tematy. Istnieje w chwili obecnej 6 tematów poświęconych analizowaniu historii i stanu obecnego dawnej Piątej Rzeczpospolitej Polskiej. Rozmowy dotyczą nie tylko polityki, ustroju, ale nawet takich zagadnień jak infrastruktura kolejowa czy oceny aktu zjednoczenia z roku 2009 pod względem demograficznym. Gdyby jeszcze wraz za zainteresowaniem historycznym szły realne inicjatywy w aktywność i majątek trwały regionu, wtedy nie byłoby powodów do żadnych zmartwień.

Cały Trizondal w kodach pocztowych
Całe forum zakryło się problemem adresów urzędowych, które na mocy dekretu prezydenckiego powinien posiadać każdy urząd centralny. Adres taki winien zawierać ulicę, numer budynku oraz kod pocztowy i nazwę miejscowości. Wraz z akcją przypominającą urzędnikom o tym obowiązku, ruszyła kampania zmierzająca do tego, by każda inicjatywa, każda miejscowość miała swój adres. Celem akcji jest wykorzystanie kodów pocztowych, które udało się wprowadzić wraz z Pocztą Trizondalską. W chwili obecnej Trizondal jest najprawdopodobniej jedynym państwem wirtualnym posiadającym tak rozwiniętą narrację pocztową.

Nowa ordynacja do Parlamentu Ziemi Dalmenckiej
Choć mamy w Parlamencie Ziemi Dalmenckiej siedem różnych ugrupowań politycznych, to wydaje się, że wszystkie reprezentują jeden obóz polityczny – Niemożność. Bowiem właśnie niemożność lub bezsilność najlepiej mogą scharakteryzować trwającą już 22 dni dyskusję nad projektem zmian ordynacji do PZD oraz zarządzenia nowych wyborów. Dzisiaj zaczęło się głosowanie zarządzone przez panią Ogorzelec (TUL), które będzie trwał dwa kolejne dni. Przedmiotem głosowania jest, aby zdecydować, iloma głosami wyborca będzie mógł obdarzyć swoich faworytów politycznych: 1, 50 czy jeszcze inną liczbą. Po tym głosowaniu będzie trzeba ustalić datę wyborów i wreszcie na forum rozgorzeje kampania polityczna. Prawdopodobnie w następnej kadencji doczekamy się reprezentantów mniejszości slawońskiej!

Trizondalska Lista Przebojów znowu ma przeboje!
Równo dwa tygodnie temu Robert Dąbski-Hans zorganizował kolejne po miesiącu przerwy głosowanie w Trizondalskiej Liście Przebojów. Dzisiaj rozpoczęło się 129 notowanie. W poprzednim padło aż 20 głosów a zwycięzcą został przebój raczej szerzej nieznany: Spet (Round & Round) autorstwa Tinkara Kovača, jednak naprawdę wart uwagi. Duża zaletą TLP jest możliwość odsłuchania zgłoszonych utworów bez potrzeby wyłączania forum, gdyż wszystkie zgłaszane piosenki dostępne są automatycznie z poziomu forum. Panu Robertowi życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu Listy, która jest z Trizondalem od przekształcenia RSiT w Królestwo Trizondalu!

Prezydent van Scharfschuetze na emeryturze?
Były już Prezydent van Scharfschuetze (w tym miejscu należy ubolewać nad tym, że zagraniczne delegacje nie zawsze nadążają za naszymi trzymiesięcznymi kadencjami) zajął się budową swojej rezydencji w Zongyi, która budowana jest w zgodzie z tradycjami kultury regionu. Oprócz tego zaangażował się w aktywizację stolicy, a także postanowił stworzyć spis produktów regionalnych Gubernatorstwa. Czy jedna z najbardziej zaangażowanych w sprawy kraju osób przeszła na emeryturę? Nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że jest to tylko przerwa od świata polityki, przerwa krótka. Przy okazji warto wspomnieć, że wciąż czekamy na szczęśliwców, którzy zechcą kandydować na urząd Prezydenta Trizondalu. W chwili obecnej władzę sprawuje Pierwszy Zastępcy Ozzy Washburn.


Przegląd Zagraniczny
W tym wydaniu Przeglądu Zagranicznego skupimy się przede wszystkim na dyskusjach szczytu w Rosseln, ale nie znaczy to, że braknie wzmianek o innych ważnych wydarzeniach.

Wizerunek Orientyki najsłabszy wizerunkowo
Na osiem podstawowych tematów dotyczących rozwoju współpracy między państwami Kontynentu Wschodniego, najgorzej wypada sprawa wizerunku Orientyki i stworzenia wspólnej strony dla Kontynentu. Już 19 października Zenovjos Skitjos, reprezentant Surmenii zapowiedział przedstawienie planów dotyczących wspólnej strony internetowej. Do dziś jednak ani on ani przedstawiciele Austro-Węgier nie przedstawili oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Inne państwa na razie obserwują całą sprawę, jedynie organizator Szczytu markiz von Witt dopytuje o termin ujawnienia zamiarów obu państw.

Slawonia sąsiadem Trizondalu
Wygląda na to, że jedynie godziny pracy przy tworzeniu nowej mapy Kontynentu Wschodniego dzielą obywateli Slawonii od naniesienia na mapy Ostii. Nowe (w rzeczywistości powstałe już w zeszłym roku) państwo będzie bezpośrednim sąsiadem Trizondalu oraz Monarchii Austro-Węgier. Nieznany jest jeszcze układ slawońskich miast na nowej mapie. Poza nowym graczem na Ostii, zniknie z naszego kontynentu Półwysep Brytyjski, który w oczach wielu już dawno nie powinien widnieć na oficjalnych mapach. Redakcji Gońca Dalmenckiego pozostaje radośnie przywitać nowych mieszkańców naszego Kontynentu – witamy w rodzinie!

Nowa koncepcja dyplomatyczna Dreamlandu
Pavel Svoboda, głowa rządu Królestwa Dreamlandu zaproponował na początku października nową koncepcję dyplomatyczną dla swojego państwa. Zamiast otwierania wielu ambasad bez systemu, na ślepo w różnych państwa, powstanie 7 głównych ambasad podzielonych między 5 regionów v-świata. Na każdy region v-świata przypadać ma jedna osoba, która będzie nie tylko ambasadorem w swojej ambasadzie, ale także wysłannikiem na wszystkie pozostałe kraje „swojego” regionu. Przedstawiciele Królestwa Dreamlandu zobowiązani będą do tworzenia notek dotyczących państw, które odwiedzają. Oto państwa, w których placówki ma mieć jedno z najstarszych polskich państw wirtualnych: Al. Rajn, Wandystan, Bialenia, Sarmacja, La Palma, Austro-Węgry, Trizondal.

Łatwiejszy dostęp do pieniędzy w ZSKHiW
Chodź ZSKHiW ma własną walutę – lole, to ich system bankowy jest całkowicie narracyjny i zagnieżdżony na forum. Każde konto ma swój własny temat, aby dokonać przelewu należy odjąć z jednego konta publikując jego zmienione saldo i dodać do drugiego, także tam zostawiając wiadomość o nowym stanie posiadania właściciela. Chodź wydaje się być to żmudnym, to jednak spełnia swoje zadanie pobudzenia aktywności gospodarczej lepiej niż można by oczekiwać. Od kilku dni mieszkańcy ZSKHiW mogą cieszyć się także nowym udogodnieniem, jakim jest niewielki gadżet – odnośnik do ich osobistego konta dodany do każdego ich posta w formie cieszących oko monet. W ten sposób dostęp do pieniędzy jest łatwiejszy i przyjemniejszy. Warto także dodać, że w ZSKHiW istnieje system wyceny wszystkich budów w oparciu o realne ich koszty. Czegoś podobnego trudno szukać na całym Polinie.

To już wszystko na dziś, do zobaczenia niedługo!
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Pięciopolski Ruch Narodowy
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 22:35
Data V-narodzin: 25 mar 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Bastion-2
V-Pochodzenie: VRP
Kontakt:

Re: Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

Post autor: Pięciopolski Ruch Narodowy » niedziela 25 paź 2015, 18:17

Wrzucaj automatycznie na planetę.
P.R.N a.k.a O.W.P.

Awatar użytkownika
ATPotocki
Trizondal
Posty: 982
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 12:51
Data V-narodzin: 02 sie 2008

Odznaczenia

Re: Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

Post autor: ATPotocki » niedziela 25 paź 2015, 19:09

Świetnie, że jest dział międzynarodowy, dawno wypadłem z obiegu, więc mam z czego nadrabiać zaległosci ):
A skrzydła jego wielce szatańskie
Lecz choć on czarny toć anioł pański.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Posty: 2405
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 15:02
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » niedziela 25 paź 2015, 23:50

Rozumiem, że każdy artykuł będziemy głosować ?
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Obywatele u sterów [GŁOSOWANIE]

Post autor: Marcel Hans » niedziela 25 paź 2015, 23:54

Chcę wiedzieć, czy ktoś to chociaż czyta :)
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawda - najstarsze czasopismo Trizondalu”