Artykuł o Trizondalu [GŁOSOWANIE]

ODPOWIEDZ

Czy ten artykuł powinien być opublikowany na Planecie?

Tak
7
88%
Nie
1
13%
Brak zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Artykuł o Trizondalu [GŁOSOWANIE]

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 19 paź 2015, 23:29

ZDECYDUJ, CZY TEN ARTYKUŁ ZASŁUGUJE NA PUBLIKACJĘ NA PLANECIE Wydaje się, że to właśnie miesiąc październik będzie jednym z najbardziej owocnych miesięcy od czasu powstania nowego forum Trizondalu, mówimy oczywiście o spojrzeniu pod kątem aktywności i inicjatyw oraz inwestycji w rozwój państwa. Co ciekawe ta spora aktywność skumulowała się przede wszystkim w tematach poświęconych kulturze, tradycji oraz historii naszego państwa.

Sprawa Kukryli Mniejszej zakończona
Ostatecznie ogłoszono zakończenie sprawy Kukryli Mniejszej. Wbrew kłamstwom niektórych mieszkańców Polina, Trizondal nigdy nie chciał aneksji tej wyspy i zgodnie z oświadczeniem już nieurzędującego Prezydenta Ciarana van Scharfschuetze zakończył kwestię dzierżawy wyspy oficjalną mową. Ostatecznie stanęło na tym, że wszelkie ruchomości pozostały zgodnie z prawem własności przy swoich właścicielach, natomiast wyspa jest już pod zarządem młodej Republiki Kukrii. Obywatele Trizondalu wyrażają nadzieję, że zakończy się już ten temat, gdyż w chwili obecnej Trizondalczycy nie mają dalszych ekonomicznych, politycznych ani społecznych powiązań z wyspą i jej mieszkańcami, którzy pozostali.

Plac im. RSiT w Trizopolis
8 października bieżącego roku obywatel Adrian Trydencki wyszedł z inicjatywą przemianowania Placu Mieszkańców w Stołecznym Mieście Trizopolis na Plac im. RSiT. Wniosek swój poddał pod głosowanie na Placu Konstytucyjnym. Jak na razie 80% głosujących popiera zmianę nazwę. Należy oczekiwać, że w najbliższych dniach Trizondalczycy zawieszą nowe tabliczki w centrum swojej stolicy. Co ciekawe, będzie to kolejne upamiętnienie osób zasłużonych oraz dalsza cegiełka dołożona do odbudowy stolicy po całkowitym przepadzie wszelkich danych z początku tego roku. Uruchomiono także, z inicjatywy prywatnej, stronę Trizopolis, w chwili obecnej na zewnętrznym serwerze i w formie nieoficjalnej. Oby był to tylko pierwszy krok w stronę rozwoju naszego miasta, którego założycielem był kilka wieków temu Mieczysław Dalmańczyk.
http://finansierra.cba.pl/trizopolis/trizopolis/ - nieoficjalna strona Trizopolis

Czat powraca
Dzięki zaangażowaniu czynników kierowniczych naszego państwa (konkretnie Pierwszego Zastępcy Ozzy’ego Washburna) jak i szerokiemu udziałowi społeczeństwa oraz wsparciu eksperckiemu Zenka Cysosza doszło do przywrócenia czatu trizondalskiego, a to po kilku lat od zaprzestania jego funkcjonowania. W ten sposób Trizondalczycy, zarówno obecni obywatele Trizondalu jak i dawni obywatele Trizondalu (w tym nawet takie osobistości jak Karolina von Lichtenstein) zyskają nową platformę wymiany poglądów i doświadczeń oraz po prostu nowe miejsce do rozrywki. Już z chwilą ogłoszenia oddania czatu w ręce mas padł pomysł nadania mu imienia Kartona Soku, działacza społeczno-politycznego okresu RSiT, który działał aktywnie na rzecz rozwoju Rzeczpospolitej jako całości oraz jej poszczególnych części. Warto dodać, że Karton Soku był także wielokrotnym ministrem i współautorem jednej z konstytucji RSiT. Interesy państwowe stawiał ponad więzi rodzinne.

Piłkarze miastu, miasto piłkarzom
Na forum Rottery doszło do zawarcia nieoficjalnego porozumienia między władzami Miasta Ludzi Pracy Rottery (stolicy Dalmencji) a szefostwem jednego z najlepszych klubów piłkarskich Trizondalu – RKS TNC Rottera. Na mocy tego porozumienia miasto będzie aktywnie wspierało klub w narracji promocyjnej, zaś drużyna pod kierownictwem Roberta Dąbskiego-Hansa będzie dumnie i godnie reprezentować mekkę Ludzi Pracy. Należy przypomnieć, że RKS TNC Rottera wsparł całkiem niedawno akcję uatrakcyjnienia zajęć szkolnych z wychowania fizycznego oraz miejskie świetlice społeczne. W ramach tej pomocy zakupił ponad 1500 piłek dla tych instytucji oraz prowadzi za pośrednictwem swoich trenerów i ekspertów łącznie ponad 350 godzin tygodniowo nieodpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Triland rusza
Po pewnym przestoju w marcepanowym raju na nowo ruszyły dyskusje, projekty oraz dalekosiężne plany. Do walki o lepszy Triland przystąpił zasłużony zarządca miejski z czasów starego forum i dawnej RSiT – Adrian Trydencki, który objął pod swój zarząd Marine de Oro. Arcyksiążę Trilandu Ludwik Tomlinson natomiast pracuje nad odtworzeniem dworcu arcyksiążęcego, a niedawno uruchomił także stronę tego najmniejszego autonomicznego regionu naszego państwa. Oprócz tego w Trilandzie ruszyła także firma przewozowa, ale tym razem autobusowa – Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej, które jak samo przyznaje w większości posiada ponad 30-letni tabor. Pozostając w narracji komunikacyjnej, zarząd nowego przedsiębiorstwa już rozpoczął nieoficjalne rozmowy dotyczące rozszerzenia połączeń promowych firmy Jantar Ferries.

Na koniec kilka informacji z Kontynentu Wschodniego:
Szczyt w Rosseln (Monderia)
18 października bieżącego roku rozpoczął się Szczyt Roboczy w Rosseln (Monderia/Elderland). Jego uczestnikami, na chwilę obecną, jest 9 państw z Kontynentu Wschodniego. Głównymi tematami poruszanymi na Szczycie mają być: lokacja Slawonii, ustalenie czy Hasseland można uznać za państwo Orientyki, wyjaśnienie konfliktu o dzierżawę Kukryli Mniejszej (tak, zaprzeczamy po raz wtóry, aby Trizondal chciał kiedykolwiek ją anektować) oraz kwestie wizerunku Kontynentu Wschodniego.

Sprzedaż akcji w ZSKHiW
Dotychczasowy przewoźnik kolejowy ZSKHiW opublikował plany przekształcenia w spółkę akcyjną. W ciągu następnych tygodni wyemitowanych zostanie 10 tys. akcji narodowego przewoźnika kolejowego. Prawdopodobnie część akcji kupi rząd, a część inwestorzy prywatni. Niewykluczone, że także regiony będą chciały kształtować własną politykę transportową w ramach wspólnego przedsiębiorstwa.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Pięciopolski Ruch Narodowy
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 22:35
Data V-narodzin: 25 mar 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Bastion-2
V-Pochodzenie: VRP
Kontakt:

Re: Artykuł o Trizondalu [GŁOSOWANIE]

Post autor: Pięciopolski Ruch Narodowy » wtorek 20 paź 2015, 00:26

Nie pytaj, tylko publikuj, bo to reklama.
P.R.N a.k.a O.W.P.

Awatar użytkownika
ATPotocki
Trizondal
Posty: 982
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 12:51
Data V-narodzin: 02 sie 2008

Odznaczenia

Re: Artykuł o Trizondalu [GŁOSOWANIE]

Post autor: ATPotocki » wtorek 20 paź 2015, 19:50

Wspaniale, że napisałeś taki pokrzepiający art., miejmy nadzieję, że teraz ruszymy z kopyta :)
A skrzydła jego wielce szatańskie
Lecz choć on czarny toć anioł pański.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Artykuł o Trizondalu [GŁOSOWANIE]

Post autor: Marcel Hans » wtorek 20 paź 2015, 21:03

Jako, że padło już 7 głosów i miłe komentarze, to wykonam wolę większości :)


http://dalmencja.weebly.com/goniec-dalm ... d-wydarzen
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawda - najstarsze czasopismo Trizondalu”