Czas wyborów

Awatar użytkownika
ATPotocki
Trizondal
Data V-narodzin: 02 sie 2008

Odznaczenia

Czas wyborów

Post autor: ATPotocki » środa 08 lut 2017, 19:07

Trydencki na prezydenta i oferuje:

1. Wyczyszczenie forów Moim zdaniem dużym problemem Trizondalu jest wszechobecny bałagan, począwszy od nazw działów, które rodem są z podstawówki, po nieaktywne wątki, szczególnie w dziale gospodarki. Uważam, że forum należy porządkować, połączyć pewne działy ze sobą, by forum wyglądało przejrzyście i przyjaźnie. Pilną potrzebą jest pozamykanie i poprzenoszenie takich wątków do Muzeum Słowa.
2. Unitaryzm Wcale nie neguję ważnej roli regionów w naszej państwowości, ale nie mogą one w obecnym czasie funkcjonować jak do tej pory. Musimy się skupić na centrali, żeby postawić państwo na nogi. Proponuję przenieść działy regionów na Plac Główny, ustanowić wspólnego zarządcę dla wszystkich regionów, a ich rolę sprowadzić do nośnika kultury i historii.
3. Izolacjonizm To chyba najbardziej kontrowersyjny punkt. Uważam, że powinniśmy trochę zamknąć się przed światem. Ograniczyć widoczność dla osób nie będących obywatelami i mieszkańcami. Osoba pretendująca do roli obywatela powinna wykazać się aktywnością na forum. Na pewno ukryłbym Plac Konstytucyjny, SZ Trzondalu, Trybunał Krajowy. Nie wiem, czy wyjdzie nam to na dobre, ale będziemy mieli możliwość kreowania własnego wizerunku według naszych zasad, może to grubiańskie, ale może nam pomóc. Mniej znaczy zazwyczaj lepiej.
4. Powrót na Planetę Punkt bezpośrednio powiązany z pkt. 3, nic nam innego nie pozostało, jak tylko pisanie o sobie od czasu do czasu. Nie jestem pewien czy powinniśmy tworzyć rządowe czasopismo, czy obarczyć to jakieś funkcjonujące czasopismo prowadzone przez Was. Myślę, że dwa artykuły miesięcznie to ilość wystarczająca, krótkie, kilkuzdaniowe sprawozdanie.
5. Obowiązek meldunkowy W tym miejscu chciałbym zaproponować, by każdy Obywatel musiał sie logować na forum raz na dwa tygodnie, chciałbym żeby też się wypowiadał i był przez ten czas aktywny. Chodź te dwa razu w miesiącu napisał 5-10 postów. Nie wiem, jak to ostatnie ująć w ładne zdanie.
Sankcja? Utrata obywatelstwa.
Nie jestem też przekonany do podwójnych obywatelstw.
6. Stałe przedstawicielstwa Trzy ambasady, proponuję KD, KS-Sclavinia, RON.
7. Jeden projekt Tylko jeden, na więcej nas nie stać. Jest to obojętne, czy zorganizujemy kongres vsędziów, czy unię kosmiczną, czy też międzynarodowe rozgrywki w jakieś gry. Pokażmy sobie i światu, że cokolwiek potrafimy.

Siedem celów na trzy miesiące, średnio wychodzą dwa na miesiąc. Dużo i jednocześnie nie za wiele.
Moje zasadnicze pytanie brzmi: Czy wchodzicie w to ze mną, a może macie inną wizję państwa i chcecie ją zrealizować. Ja Wam w tym pomogę, ale musimy zrobić to razem.

Odpowiedzmy sobie też na pytanie, skoro stoimy pod ścianą: czy chwytamy za miecze, czy kapitulujemy i stajemy się pomnikiem dumnej historii polskiego mikroświata?
A skrzydła jego wielce szatańskie
Lecz choć on czarny toć anioł pański.

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal
Data V-narodzin: 23 mar 2008
Miejsce V-Zamieszkania: Zamek w Trizopolis
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-010

Odznaczenia

Re: Czas wyborów

Post autor: Adam » środa 08 lut 2017, 21:40

Trydencki na prezydenta i oferuje:
W końcu mamy kandydata!
1. Wyczyszczenie forów Moim zdaniem dużym problemem Trizondalu jest wszechobecny bałagan, począwszy od nazw działów, które rodem są z podstawówki, po nieaktywne wątki, szczególnie w dziale gospodarki. Uważam, że forum należy porządkować, połączyć pewne działy ze sobą, by forum wyglądało przejrzyście i przyjaźnie. Pilną potrzebą jest pozamykanie i poprzenoszenie takich wątków do Muzeum Słowa.
Być może niektóre tematy trzeba usunąć. Po co nadwerężać bazę danych forum.
Czystki są potrzebne. Restrukturyzacja jak najbardziej.

Opisy itp. być może ujednolicić i najlepsze wybrać na stronę, jeżeli są warte uwagi.
2. Unitaryzm Wcale nie neguję ważnej roli regionów w naszej państwowości, ale nie mogą one w obecnym czasie funkcjonować jak do tej pory. Musimy się skupić na centrali, żeby postawić państwo na nogi. Proponuję przenieść działy regionów na Plac Główny, ustanowić wspólnego zarządcę dla wszystkich regionów, a ich rolę sprowadzić do nośnika kultury i historii.
Tylko instytucje federalne.
Poszczególne jednostki administracyjne, jeżeli są osoby chętne, mogę mieć narrację.
Ale jeżeli ktoś chce, to niech się postara o jakość, stronę, opisy, grafikę itp. etc.
Zarządcą może być sekretarz ds. administracji, który po prostu pilnował porządku.
Regiony to inicjatywa oddolna.
3. Izolacjonizm To chyba najbardziej kontrowersyjny punkt. Uważam, że powinniśmy trochę zamknąć się przed światem. Ograniczyć widoczność dla osób nie będących obywatelami i mieszkańcami. Osoba pretendująca do roli obywatela powinna wykazać się aktywnością na forum. Na pewno ukryłbym Plac Konstytucyjny, SZ Trzondalu, Trybunał Krajowy. Nie wiem, czy wyjdzie nam to na dobre, ale będziemy mieli możliwość kreowania własnego wizerunku według naszych zasad, może to grubiańskie, ale może nam pomóc. Mniej znaczy zazwyczaj lepiej.
Czemu nie, ale pod warunkiem, że będziemy się prezentować lepiej. Nowa strona, lepsze opisy, lepiej zgrana etc. Powinna być przejrzystość, ale nie zwykła relatywna szablonówka. Krasicki miał przedstawić zamiary, ale milczy jak szpieg..
4. Powrót na Planetę Punkt bezpośrednio powiązany z pkt. 3, nic nam innego nie pozostało, jak tylko pisanie o sobie od czasu do czasu. Nie jestem pewien czy powinniśmy tworzyć rządowe czasopismo, czy obarczyć to jakieś funkcjonujące czasopismo prowadzone przez Was. Myślę, że dwa artykuły miesięcznie to ilość wystarczająca, krótkie, kilkuzdaniowe sprawozdanie.
Lepiej jedno wydanie jakościowe. Poszczególne ważne newsy mogą być na newsfeedach w ambasadach.
5. Obowiązek meldunkowy W tym miejscu chciałbym zaproponować, by każdy Obywatel musiał sie logować na forum raz na dwa tygodnie, chciałbym żeby też się wypowiadał i był przez ten czas aktywny. Chodź te dwa razu w miesiącu napisał 5-10 postów. Nie wiem, jak to ostatnie ująć w ładne zdanie.
Utrata jak najbardziej, jak mają w Sarmacji. Raz na jakiś czas rewizja z likwidacją majątku.
Jak najbardziej. Ja bym jeszcze przemawiał za Hasselandem lub Bialenią. Aktywność przyzwoita, przyzwoite państwa :)
7. Jeden projekt Tylko jeden, na więcej nas nie stać. Jest to obojętne, czy zorganizujemy kongres vsędziów, czy unię kosmiczną, czy też międzynarodowe rozgrywki w jakieś gry. Pokażmy sobie i światu, że cokolwiek potrafimy.
Ponoć prawników w mikronacjach najwięcej.

Siedem celów na trzy miesiące, średnio wychodzą dwa na miesiąc. Dużo i jednocześnie nie za wiele.
Moje zasadnicze pytanie brzmi: Czy wchodzicie w to ze mną, a może macie inną wizję państwa i chcecie ją zrealizować. Ja Wam w tym pomogę, ale musimy zrobić to razem.

Odpowiedzmy sobie też na pytanie, skoro stoimy pod ścianą: czy chwytamy za miecze, czy kapitulujemy i stajemy się pomnikiem dumnej historii polskiego mikroświata?
Na pewno dać trzeba szansę planowanej inicjatywie i nie trzeba oczekiwać przeniesienia gór. Tak niewiele trzeba do zmian.

I rewizja DP się przydała. Generalnie scalenie wszystkiego, co się rozpełzło.

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Sarmacja
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Post autor: Ludwik Wilhelm » środa 08 lut 2017, 23:11

Kiedy kandydat na wice? :)

/-/
Ludwik Wilhelm

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 09 lut 2017, 00:08

I to mnie słabi - rozpisałem się na każdy temat a potem posta diabli wzięli i musze od nowa... Ech...
ATPotocki pisze:Trydencki na prezydenta
No i bardzo dobrze. Niech są wybory. Choć sam mam wątpliwości czy poprzeć czy nie...
Jestem za porządkiem, ale niestety nie ma przepisu prawa, który jednoznacznie mówi kiedy czyjś temat można wywalić do archiwum. W mojej ocenie powinno być to okreśłone w prawie, że jeśli nikt się w temacie nie odzywa przez miesiąc czy dwa.. należy temat zarchiwizować.
Oczywiście wyłączając tematy systemowe, typu "wnioski techniczne", "nieobecności" czy "wnioski do prezydenta.."
Tu jestem PRZECIW. Odrębność regionów gwarantowana jest ustawą zasadniczą i wprowadzanie jednego zarządcy, zwłaszcza dla regionów, które posiadają władze wybrane zgodnie ze Statutami Regionów Autonomicznych, moim zdaniem łamie samorządność regionów.
Moim zdaniem nie taki kontrowersyjny. Na pewno część tematów powinna być tylko dla oczu obywateli. I mam wrażenie, że wskazane tematy są właśnie... A co do samej idei izolacjonizmu... Winktown działa sobie w spokoju kontynuując swój klimat izolując się od reszty tak, że nawet na jednym ze spotkań władz Orientyki stwierdzono, że Winktown nie istnieje :)
Mówię TAK, ale na jasno określonych zasadach.
Tak. Jeśli już nie TAI, to jakiś tytuł prasowy. The Politique, Micronator czy co innego...
Tak. O to też kiedyś walczyłem, ale natrafiałem ciągle na ścianę. Bez określenia w prawie jaki okres czasu uznaje się za nieaktywność, nie jesteśmy w stanie przeskoczyć porządkowania spraw obywatelskich albo też sensu istnienia niektórych tematów na forum. Wszystko w mojej ocenie wymaga regulacji prawnych. Wtedy z jednej strony da zarządcom forum możliwość porządkowania, a z drugiej - osobom pozbawionym jakichś praw - możliwość żądania oceny sprawy przez Trybunał Krajowy.
Moim zdaniem niepotrzebne. Nie pamiętam działających ambasad. A tym bardziej w KD, w którym pojawiają się niezbyt pochlebne komentarze na nasz temat, a ze Sclavinią i RON nie pamiętam żadnej współpracy od wielu lat.
A ja mówię - jeden projekt dla jednej osoby. Wtedy jedna osoba tworzyłaby posty "ciągnące temat" a inni by je komentowali , a potem ta osoba komentowałaby posty/tematy pozostałych...
Ale trzeba mieć koncepcję i angażowac się nie tylko w swoje pomysły - damy radę ??
Ja nie mam zamiaru się poddać, choć siły ostatnio osłabły a czas wyżera mi spore części mojego życia. Nie mniej, obiecałem sobie, że Trizondal będzie ostatnią mikronacją, w której będę działał, więc jeśli ktoś ma koncepcję oddanie Trizondalu w łapy innych, trollowskich krajów, to spokojnie usunę się w cień niebytu... Myślę, że do grudnia jeszcze pobędę (o ile Trizondal zachowa swoją niepodległość). A potem się zobaczy czy ktoś będzie chciał się jeszcze dorzucić do utrzymania serwera...
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Adam » czwartek 09 lut 2017, 00:58

Ad Ciaran:

Czy nikt was nie uczył teorii i historii i prawa międzynarodowego? Prawo może być pisane i niepisane. Można tworzyć precedens. To że coś jest napisane, wcale nie znaczy, że tak powinno być. Bowiem jest poniekąd pochodną stanu faktycznego, nie zaś go tworzy, bo to by było niewolnictwo bez świadomości.

Jeżeli nie poprzeć to co? Siedzieć dalej i czekać grudnia? :)

Co do ambasad - czemu nie? Ale mieć jednego ambasadora nad nadzwyczajnego na wszystkie fronty. Trzeba żeby realnie kontaktował się z osobami, a nie był powołany. Powołanie powinno być naturalną rzeczą wynikającą z nawiązanych znajomości z państwem.

Awatar użytkownika
Ozzy Washburn
Trizondal
Data V-narodzin: 24 kwie 2006
Miejsce V-Zamieszkania: Pięciogród
V-Pochodzenie: VRP
ID: TRI-004

Odznaczenia

Post autor: Ozzy Washburn » niedziela 12 lut 2017, 22:40

Czekam w takim razie na oficjalne zgłoszenie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 16 lut 2017, 23:23

Adam Peterelli pisze:Ad Ciaran:

Czy nikt was nie uczył teorii i historii i prawa międzynarodowego?
Nas ? Hmm..
Prawo może być pisane i niepisane. Można tworzyć precedens.
Akurat w Polsce zasada precedensu nie obowiązuje.
To że coś jest napisane, wcale nie znaczy, że tak powinno być.
No tak. Bajki są napisane a nie są prawdą. Można nie zapisywać praw, ale tylko pod warunkiem, że wszyscy mieszkańcy mają identyczne podejście do prawa niepisanego. Niestety wątpię, by tak było. Zaś Konstytucja mówi jednoznacznie, że obowiązuje w Trizondalu jedynie prawo ogłoszone w DP.
Co do ambasad - czemu nie? Ale mieć jednego ambasadora nad nadzwyczajnego na wszystkie fronty. Trzeba żeby realnie kontaktował się z osobami, a nie był powołany. Powołanie powinno być naturalną rzeczą wynikającą z nawiązanych znajomości z państwem.
Myślę, że tym ambasadorem nad nadzwyczajnym powinien być właśnie sekretarz ds. dyplomacji.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Adam » czwartek 16 lut 2017, 23:25

Przynajmniej w jednym punkcie się zgadzamy. :)

PS. W Polsce prawo jest statyczne w całości?

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » czwartek 16 lut 2017, 23:58

Można ewentualnie powoływać się na wyroki Najwyższych instancji sądowych, bo one wiążą organy podwładne. Ale niższe wyroki są tak różne i rozbieżne, że w zasadzie możnaw orzecznictwie znaleźć wszystko, co jest potrzebne. :)

Awatar użytkownika
Adam
Król Trizondalu
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Adam » piątek 17 lut 2017, 08:22

Tylko Trizondal to nie Polska, jeżeli chodzi o stricto mikronację.
I dobrze wiesz, że chodziło mi po prostu o luźniejsze załatwienie sprawy.
Oczywiście, można wydać jakiś dekret czy temu podobne, że wszystkie wątki, które nie mają informacji kulturowej, historycznej, nie mają ważnych informacji, po dwóch miesiącach od publikacji będą archiwizowane. Why not :)
Dać w ustawieniach, że się nie da kasować tematu i tyle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawda - najstarsze czasopismo Trizondalu”