Biuro Redakcyjne

Moderator: Robert Dąbski-Hans

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Biuro Redakcyjne

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 13 lip 2016, 01:03

A Planeta działa jeszcze ? Może tam rozpocząć dyskusje ?
Ja, prowadząc jeszcze Micronatora (gazetę) dawno dawno temu, korzystałem z ciekawszych newsów publikowanych na Planecie, dlatego oprócz informacji lokalnych czytelnicy dostawali też najważniejsze dane ze świata mikronacji bez konieczności wchodzenia na stronę Planety.
Jakoś nigdy też nie przemawiały do mnie "gazety" prowadzone w formie bloga...jeden nowy artykuł w nieokreślonym czasie. Dla mnie musiał być regularnie wychodzący numer zawierający stałe działy. Nawet przez jakiś czas wydawałem Micronatora w formie PDF. Nie wiem na ile jeszcze sprawdza się taka forma, ale ja dalej wolałbym np. miesięcznik (choć raczej może dwutygodnik), w którym można by przeczytać informacje zarówno lokalne jak i najważniejsze ze świata. Jest to trudne dla jednej osoby, stąd taki pomysł. A może też np. kilka gazet - jedna o polityce, druga o sporcie...
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 13 lip 2016, 01:14

O ile Forum Mikronacje to praktyczny trup, tak Planeta nadal świetnie działa.

Kiedyś sam próbowałem zrobić kilka tematycznych gazet, ale po dwóch próbach przestałem. Forma nieregularnika + dodatkowych artykułów na WP wydaje mi się najlepszą.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Maciej Kamiński
Data V-narodzin: 16 lis 2013
Miejsce V-Zamieszkania: Tomaszew
V-Pochodzenie: Bialenia

Post autor: Maciej Kamiński » piątek 15 lip 2016, 20:36

Stworzenie jednej, wspólnej platformy dla wszystkich państw zostało już przetestowane w o wiele liczniejszym od naszego Internecie angielskojęzycznym i nie przyniosło bynajmniej oczekiwanych rezultatów.
Par Tomaszewa.

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » niedziela 17 lip 2016, 00:01

Maciej Kamiński pisze:Stworzenie jednej, wspólnej platformy dla wszystkich państw zostało już przetestowane w o wiele liczniejszym od naszego Internecie angielskojęzycznym i nie przyniosło bynajmniej oczekiwanych rezultatów.
Co nie oznacza, że i u nas tak będzie :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » poniedziałek 18 lip 2016, 17:01

Tylko nie jestem pewien, czy w Trizondalu są ludzie, z którymi budowa takiej platformy byłaby możliwa. Prasą nie wszyscy się zajmują, a z biegiem lat tytuły prasowe zamiast przybywać - ubywają.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » wtorek 19 lip 2016, 15:53

https://thepolitiquepage.wordpress.com/ ... zatrzymal/

O skansenie, w którym na pierwszy rzut oka czas się zatrzymał. Zapraszam do lektury! ;)
RDH

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 20 lip 2016, 11:38

https://thepolitiquepage.wordpress.com/ ... rzeszenia/

Dosyłam jeszcze wczorajszy tekst, ale napisany kilka dni wcześniej, o dyskusjach na Kongresie, zwanym w pewnych bliżej mi znanych kręgach Orientyckim Paplaniem.
RDH

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 20 lip 2016, 22:25

"Najważniejszy Sojusznik" powinien moim zdaniem być w cudzysłowie, bo może co niektórym sugerować, że wszyscy mamy takie samo zdanie jak Krzyś... Mam nadzieję, że przynajmniej mnie uspokoisz Robercie, że Ty nie uważasz Sarmacji za naszego Najważniejszego Sojusznika ?

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 20 lip 2016, 22:51

Na takie uwagi zawsze miło liczyć. ;)

Mój stosunek do Sarmacji jest dość neutralny, więc oczywiście "Najważniejszego Sojusznika" będę pisał w następnych tekstach w cudzysłowie, będę pamiętał.
RDH

Awatar użytkownika
Zmarły
Trizondal
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » środa 20 lip 2016, 23:51

Dziękuję.
W mojej ocenie nasze stosunki z Sarmacją były różne na przestrzeni dziejów. Teraz, ogólnie patrząc, można uznać je za neutralne i moim zdaniem za prawidłowe - bez nienawiści ale też bez zbytniego wazeliniarstwa prezentowanego przez jedną osobę w państwie. Uważam, że bezstronnie patrząc, naszym sojusznikiem była MAW, może Slavonia i Surmenia a nawet Winkowie. Stosunki z Sarmacją były prawidłowe, ale nie do końca jakoś mega rozwinięte, więc nazywanie ich Największym Sojusznikiem było trochę nad wyraz.
Dzięki za uspokojenie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Politique”