The Politique 03/05/2016 Numer 52

Moderator: Robert Dąbski-Hans

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Robert Dąbski-Hans » wtorek 03 maja 2016, 14:44

The Politique Numer 52 03/05/2016 by TNC

Spis treści:

- Stopka Redakcyjna
- Wytrącony z Równowagi (8): Dyplomatyczny szał
- "wBialenii" w The Politique: Przyjaciele Bialenii
- Kraj
- Świat
- Tri-Sport: Podsumowanie 23. sezonu TLP
- Sport

Stopka Redakcyjna

Do piątej rocznicy istnienia Trizondal News Corporation zostaje niespełna miesiąc, w związku z tym The Politique wraca po miesiącach niebytu na wody rynku prasowego! Mam nadzieję, że znów będziemy widzieć siebie przy lekturze kolejnych numerów coraz częściej, a przyjemności z czytania będzie co niemiara. Pięćdziesiąte drugie wydanie The Politique obfituje w dobrze znane cykle, jakie serwujemy na naszych łamach od wielu lat - nie zabraknie rozmów, analiz, różnych spostrzeżeń na otaczającą nas rzeczywistość.

Zapraszam do lektury!

/-/ Robert Dąbski-Hans
Redaktor Naczelny


Wytrącony z Równowagi (8): Dyplomatyczny szał

Mikroświat ogarnął szał. Wielki, niepotrzebny, dyplomatyczny szał. Udziela się on coraz większej ilości mikronacji - od Trizondalu po Dreamland. A to spory sportowe, a to spory geograficzne, a to wreszcie spory w zwykłych relacjach pomiędzy jednymi, a drugimi. Ciężko dzisiaj o stabilną współpracę, bo gdzie by się tu nie obejrzeć, to zawsze można wpaść w kanał. Oczywiście bez możliwości łatwego wydostania się. Warto więc teraz odnieść trizondalskie podejście do stosunków międzynarodowych z tym, co tak naprawdę dzieje się na świecie, a dzieje się sporo, co by nie mówić.

Trizondalska Doktryna Zagraniczna to jeden z kluczowych planów, według którego polityka w zakresie współpracy z innymi krajami ma być realizowana. Pomimo bogatej treści reakcja na jej wprowadzenie była zaskakująco słaba. A proponowane nam są tutaj rzeczy, o jakich Trizondal jeszcze nie śnił. Pierwszym celem jest zadbanie o historię, aktywne wspieranie sąsiadów na kontynencie, a także ponowne rozpoczęcie współpracy o charakterze ekonomicznym. Realizacja tych postulatów ma być możliwa dzięki współpracy z takimi partnerami jak Sarmacja, Bialenia czy Hirschbergia, ale drugi garnitur też jest gotowy. Partnerzy zostali dobrani wedle takich czynników jak aktywność państwa, historyczne więzi czy też stopień możliwości współpracy z obywateli danego kraju. No dobrze, co do Bialenii i Hirschbergii nie mam żadnych zastrzeżeń, ale spójrzmy chociażby na aguryjski ranking aktywności - i co tam możemy wyczytać? Zarówno trzeci kraj naznaczony na trizondalskiego partnera, a także kraje drugiego garnituru są aktywne, tylko jakby cyfry nie chcą tego oddać. Oczywiście, można powiedzieć, że te dane nie są do końca miarodajne, bo nie jest brana pod uwagę aktywność poza forum, ale wiadomo, że forum każdego kraju jest jego wizytówką i nawet pobieżne spojrzenie na nie może nam w jakimś stopniu odpowiedzieć na pytanie, czy ten kraj jest jeszcze aktywny, czy nikt już tam nie zagląda.

Można powiedzieć, że to celowy wybór i może coś z tego faktycznie wyjść, tylko problem jest taki, że już jakiś czas minął od postanowienia pewnych decyzji i przez ten czas nikt nie postanowił nawet w minimalnym stopniu zareagować na to. Może to jest jakiś sposób na zrobienie z Trizondalu pewnego rodzaju oparcia i duchowego ojca dla mniej aktywnych, ale bądźmy poważni. Można próbować współpracować z krajem, którego obywatele potrafią napisać z 20 postów miesięcznie, tylko co to może faktycznie przynieść tak doświadczonego państwu jak Trizondal? Szczególnie, że są państwa, które są aktywne zdecydowanie bardziej niż jakieś wylęgarnie klonów, które znajdują się na szarym końcu już wyżej wspomnianego rankingu. Nie będę podawał przykładów, bo każdy ma swobodny dostęp do tego rankingu i nie jest to tajna wiedza.

O reszcie środków, dzięki którym Doktryna ma być zrealizowana nie ma co wspominać, gdyż niczego nowego nie da się, jak na razie, wymyślić, jeżeli chodzi o możliwość współpracy z danym zagranicznym partnerem. Choć można się obawiać o pewne problemy w tym zakresie, gdy jednym z planowanych kroków są inne kroki wynikające z obecnej sytuacji międzynarodowej, a ta jest, jaka jest. Są aktywni i aktywniejsi, a wybór odpowiedniego partnera może przynieść pozytywne lub negatywne skutki dla dalszego funkcjonowania, nie tylko Trizondalu, ale każdego innego kraju. Dlatego apeluję o rozsądek i dobieranie partnerów zgodnie z własnym sumieniem i chłodnym oglądem na bieżącą sytuację międzynarodową, bo gdy wciąż dalej będziemy się oglądać na dawno zamknięte sprawy lub na rzeczy, z których żadnego dobrego skutku już nie będzie, to los mikronacji w przyszłości może być gorszy, niż będziemy w stanie sobie teraz uświadomić.

rdh

"wBialenii" w The Politique: Przyjaciele Bialenii

1 maja 2016 r. w wydaniu nr 52 gazety "wBialenii" - zdecydowanie najaktywniejszej w historii kraju - pojawiła się ankieta, w której zadano pytanie: "Które z państw uznajesz za największych sojuszników Bialenii?". Wyniki nie zaskakują - Bialeńczycy stawiają na Abachazję, ZSKHiW i Trizondal.

Mimo tego, że Bialenia jest niepodległa od 900 dni, dotąd nie ustaliła oficjalnej, zatwierdzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych doktryny polityki zewnętrznej. Wielu szefów tego resortu starało się stworzyć wyjątkowy, długofalowy program relacji z innymi krajami polskiego mikroświata, ale nigdy to się nie udawało. MSZ ograniczało się zawsze do poszczególnych misji dyplomatycznych, nawiązywania stosunków, zawierania traktatów i, co ciekawe, do publikacji raportu uznawanych państw. Lista, która zaledwie kilka dni temu została zaktualizowana przez Andrzeja Swarzewskiego, zawiera pozycje stałe i z bardzo dużym mandatem zaufania, ale także państwa nieakceptowane przez "tygrysy". O ile obecność w spisie Trizondalu, Surmenii, Dreamlandu, Elderlandu, Skarlandu, Rotrii i Austro-Węgier nie dziwi (a przynajmniej nie powinno dziwić), to fakt zamieszczenia Sarmacji, Al Rajn i Kugarii budzi emocje, zwłaszcza wśród rodowitych Bialeńczyków.

V-świat doskonale pamięta genezę powstania napiętych relacji na linii Bialenia - Sarmacja. Często w Bialenii mówi się o Księstwie, a w Sarmacji o Republice. Obustronne relacje sprowadziły się do wzajemnego uznania państwowości i o ich rozwinięciu żaden z Prezydentów Bialenii poważnie nie myślał. Sytuacja pogorszyła się, gdy włodarzem została Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska. W jednym ze swoich pierwszych odezw do Narodu ogłosiła... aneksję części terytorium Sarmacji - Teutonii. Parę godzin po incydencie, który na chwilę zachwiał równowagę w tej części wirtualnego globu, wycofała się z rozporządzenia i tłumaczyła to przypadkowym ujawnieniem primaaprilisowego żartu przed czasem. Szkoda, że Prezydent nie potrafiła przyznać się do błędu i porządnie przeprosić. Co prawda MSZ wystosowało wtedy notę dyplomatyczną, ale była ona w rzeczywistości lakonicznym, dziecinnym oświadczeniem niedojrzałego i niedoświadczonego ministra Akrypy Rabotowicza.

Federacja Al Rajn, jak wiemy, została niedawno temu wykluczona z Mikroświatowej Unii Piłkarskiej - istny spektakl teatralny urządził nam na deskach siedziby organizacji jej Prezydent, Sarmata Robert Thorn Iksiński (który w wywiadzie dla "wBialenii" dał zresztą jasno do zrozumienia Bialenii, że na poprawę relacji z jego Ojczyzną nie ma szans). Pokazał dowody i ekspresowo rozpoczął głosowanie nad wydaleniem federacji związanych z Al Rajn. Problemem, który przeważył szalę, były klony. Coraz powszechniejszy jest jednak pogląd, że tak naprawdę złożyło się na to kilka czynników, a boty jednego z obywateli Federacji były tylko ostatecznym argumentem. Wobec upadku forum Al Rajn i kłopotów nie tylko z samym wykluczeniem z MUP, ale również z niezwykle bezczelnymi i ostrymi komentarzami Al Rajńczyków na ten temat, uznanie przez Bialenię stało pod znakiem zapytania. Swarzewski podjął ryzykowny krok, ale może mu się to opłacić.

Chanat Kugarski od początków swojego istnienia prowadził niezbyt przychylną reszcie państw polskiego mikroświata politykę zagraniczną. Była agresywna i miała znamiona imperialistycznej. Atmosferę podgrzała niestety Bialenia, a mianowicie Heinrich Hewret Wettin. W materiale Telewizji Bialeńskiej naśmiewał się z Kugarii i porównał ją do pewnego dyktatora ze świata realnego, który przyczynił się do śmierci milionów niewinnych. Reakcja w Kugarii musiała być jednoznaczna. Kugaria nastawiła się na szorstkie kontakty z innymi i na... podbój Nordaty. To w szczególności nie odpowiada bialeńskim protoplastom i czołowym politykom - w końcu Republika także ma swoje zapędy i także chce walnie wpływać na kształt tego kontynentu. Może doprowadzić to kiedyś do dyplomatycznej, a nawet narracyjnej wojny, lecz tak nie musi się stać...

Bialenia uznaje 28 państw, ale wyniki badania "wBialenii" wskazują, że tak naprawdę tylko kilka z nich zdobyło uznanie w oczach mieszkańców kraju. Sarmacja zdobyła w ankiecie zaledwie 2,3%, Kugaria tyle samo, a Al Rajn... 0%. Bialenia pamięta o swojej przeszłości ("niechlubnej", jak określił to Prezydent MUP), stąd jej uprzedzenia i obawy, i co ważne - bacznie przygląda się sytuacji międzynarodowej, którą analizuje i próbuje zrozumieć...

Frederick Hufflepuff, "wBialenii"

Kraj

1. Trizondal państwem rozrywki!

W najbliższym czasie Trizondal będzie przeżywał kulturalne ożywienie. Kraj czeka organizacja V-Mundialu, światowych mistrzostw w piłce nożnej oraz międzynarodowego konkursu muzycznego Our Sound. Wraz z Trizondalem imprezy te będą współorganizowane przez Austro-Węgry (Our Sound) a także Surmenia oraz Slawonia (V-Mundial). Przygotowania już się rozpoczęły, wybierane są obiekty, w jakich imprezy będą się rozgrywać, trwają również prace nad materiałami promocyjnymi oraz grafikami związanymi z tymi wydarzeniami.

2. Może teraz?

Dokładnie tydzień temu rozpoczęła się procedura wyborcza na stanowisko Sędziego Federalnego Trizondalu. Jest to kolejna w ostatnim czasie próba przeprowadzenia wyborów na najwyższe stanowiska państwowe, gdyż władze Trizondalu już kilkukrotnie próbowały przeprowadzić wybory zarówno prezydenckie, jak i te związane z wyborem pierwszego sędziego Trizondalu. Być może tym razem uda się wybrać osobę, która będzie w stanie pozyskać zaufanie obywateli.

3. Obchody Święta Pracy w Dalmencji

Na terenie Zagłębia Rottery w Dalmencji dwa dni temu odbyły się huczne uroczystości związane z obchodami Święta Pracy. Jest to kolejny przykład przywiązania mieszkańców tego regionu do swoich zawodów, a także przykład wzmożonego działania mającego na celu dbanie o swoją "Ojczyznę Ludzi Pracy". Oprócz obchodów oficjalnych odbyły się również na masową skalę obchody społeczne, objawiające się m.in. bezpłatnymi działaniami w czynie społecznym oraz darmową możliwością zwiedzania zabytkowej KWK "Dalmencja" w Rotterze.

Świat

1. Sarmacja: echa słów dreamlandzkiego premiera

Obywatele sarmaccy nie uniknęli możliwości skomentowania na forum publicznym exposé dreamlandzkiego premiera, Daniela von Witt, które wygłosił kilka dni temu w Parlamencie Królewskim. Kierują wobec niego kilka słów krytyki, gdyż ten miał właśnie w swoim wystąpieniu skrytykować sposób prowadzenia polityki zagranicznej przez sarmackich polityków. Według "Sarmackiego Obserwatora" takie słowa mogą spowodować zmianę ich spojrzenia w tym zakresie. Może być również przewidziana zmiana w sposobie prowadzenia polityki, nie będzie to jednak czyste izolowanie się od innych możliwych partnerów zagranicznych.

2. Surmenia: klony pozbawione odznaczenia?

Nie milkną echa afery związanej z klonami w Surmenii. Surmeńscy parlamentarzyści zebrani w Eklezji obecnie dyskutują nad możliwością odebrania byłym Archontom Surmenii Orderu Śpiącego Lwa. Ma to związek z wyrokiem tamtejszej Geruzji w sprawie Nikolaosa Mikisigosa, który został uznany za winnego w sprawie posiadania klonów i który to otrzymał karę wydalenia z państwa. To kolejny krok w celu ostatecznego zakończenia tej sprawy oraz odzyskania przez państwo wiarygodności na arenie międzynarodowej.

Tri-Sport: Podsumowanie 23. sezonu TLP

W ostatnią sobotę po raz ostatni w tym sezonie grała trizondalska Ekstraklasa. W trakcie całego 23. sezonu odbyło się 14 kolejek, a w trakcie każdej z nich jedna drużyna pauzowała. Podczas niedawno zakończonych rozgrywek ligowych rywalizowało siedem drużyn, tytułu bronił klub Surykatki Pięciogród. Podczas trwania rywalizacji z biegiem czasu coraz bardziej wzmacniał się podział pomiędzy drużynami walczącymi o tytuł (Atalanta FC oraz Surykatki) i drużynami walczącymi o trzecie miejsce. Było to nieuniknione, gdyż obydwie te drużyny wyróżniają się w znacznym stopniu umiejętnościami od pozostałych, choć w tym sezonie nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć.

Drużyna Surykatek pozwoliła sobie w tym sezonie na trzy remisy, w tym po jeden z Atalantą, RKSem oraz Micronatorem. To jednak było za dużo, na co drużyna mogła sobie pozwolić, aby obronić tytuł i ostatecznie w lidze po raz siódmy w historii zwyciężyła ekipa Atalanty, która w tym sezonie zremisowała raz, ale oprócz tego zdarzyło się jej przegrać z Surykatkami. 31 punktów jednak wystarczyło, aby zdobyć mistrzostwo Trizondalskiej Ekstraklasy.

Jak co sezon rozgrywano również ligowy puchar, który również wygrała drużyna Atalanty FC. Podczas finałowych meczów (gdyż dwa były rozegrane) rozgromiła ona Surykatki 4-1, tracąc honorową bramkę w drugim meczu, gdy sytuacja była już jasna. Oto ostateczne wyniki 23. sezonu:

1 miejsce: Atalanta FC - 31 punktów
2 miejsce: Surykatki Pięciogród - 30 punktów
3 miejsce: RKS TNC Rottera - 18 punktów
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4 miejsce: Micronator Nowy Jantar - 11 punktów (bilans bramek: -11)
5 miejsce: Micronalesia - 11 punktów (bilans bramek: -23)
6 miejsce: Golden Star Trizopolis - 9 punktów
7 miejsce: NK Spartak Njitica - 7 punktów

Redakcja Tri-Sport gratuluje wszystkim zawodników i trenerom i liczy na jak najszybsze rozpoczęcie rozgrywek w 24. sezonie!

Sport

XIV V-Mundial Bia-Bro-Has-Aba 2016

Jutro zostaną rozegrane półfinały, w których spotkają się Wandystan z Elderlandem oraz Abachazja z Sarmacją. Poniżej wyniki przedwczorajszych półfinałów:

Elderland 3 - 2 La Palma
Hasseland 1 - 3 Sarmacja
Abachazja 2 - 0 Pięciopolska
Parlandia 1 - 2 Wandystan

Trizondal zakończył rywalizację w grupie C na miejscu czwartym, wygrywając dwa spotkania, remisując jedno i przegrywając pięć. Pięciopolska zakończyła rozgrywki na fazie ćwierćfinałowej.

Trizondalska Ekstraklasa - 23. sezon - 14. kolejka - 30 kwietnia

Golden Star Trizopolis 2 - 2 RKS TNC Rottera
Atalanta FC 2 - 0 NK Spartak Njitica
Micronalesia 0 - 4 Surykatki Pięciogród

Pauzował Micronator Nowy Jantar.

Palmeras Liga - 13. sezon - 14. kolejka - 27 kwietnia

Liga w Republice Palmowej w 13. sezonie rozgrywała się na takich samych zasadach, jak w Trizondalu. Również rywalizowało siedem drużyn, jednak podział nie był tak widoczny, jak w TLP. Tak wyglądała ostatnia kolejka i tak wygląda tabela po zakończonym sezonie:

Arsenal de San Martin 4 - 0 Estudiantes Santa Maria
Bailarines del Palma 0 - 4 Atletico de Santiago
CF Ciudad de La Fer 0 - 4 Huracan Salinas

Pauzowała drużyna Nacional Armadillo.

Tabela:
1. Atletico de Santiago - 31 punktów
2. Huracan Salinas - 26 punktów
3. Arsenal de San Martin - 22 punkty
-------------------------------------------------
4. Nacional Armadillo - 17 punktów
5. CF Ciudad de La Fer - 12 punktów
6. Estudiantes Santa Maria - 10 punktów
7. Bailarines del Palma - 4 punkty

Sarmacka Liga Piłkarska - 26. sezon - Ekstraklasa - 10. kolejka - 30 kwietnia

Liga sarmacka gra i to pełną parą. 26. sezon zakończy się pod koniec czerwca, a tymczasem prezentujemy dotychczasową sytuację w najwyższej klasie rozgrywek (w sarmackiej lidze są cztery) po 10. kolejce:

Republikanie Scholandia 4 - 2 KS Nadzieja
FC Czarnolas 0 - 2 FC Auterra
Valfssas Arnovike 0 - 2 Synowie Wandy
FKK Rantiochskie Kr. 0 - 0 CKS Grabarnia Grodzisk
FC Grodzisk 1 - 1 KS Anioły Grodzisk

Tabela:
1. Synowie Wandy - 26 pkt
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
2. CKS Grabarnia Grodzisk - 20 pkt
3. FC Grodzisk - 16 pkt (4)
4. KS Anioły Grodzisk - 16 pkt (3)
5. KS Nadzieja - 15 pkt
6. FKK Rantiochskie Kr. - 13 pkt
7. Republikanie Scholandia - 12 pkt
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8. FC Czarnolas - 9 pkt
9. FC Auterra - 6 pkt
10. Valfssas Arnovike - 4 pkt

@The Politique 2016
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Marcel Hans » wtorek 03 maja 2016, 20:15

W końcu doczekałem się porządnej gazety w kraju.
Gratuluję wydania. Aż mnie zdziwiło, że w numerze ani słowa z dyskusji o doktrynie polityki zagranicznej (nie można jej cytować, ale można o niej pisać), dlaczego?
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Robert Dąbski-Hans » wtorek 03 maja 2016, 22:03

Już myślałem, że zerowy odzew będzie, a to już chyba byłoby zbyt wymowne... ;)
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Marcel Hans » środa 04 maja 2016, 11:46

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie! :D
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

RCA
Dreamland
Posty: 16
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 11:55
Miejsce V-Zamieszkania: Dreamland
V-Pochodzenie: Dreamland

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: RCA » środa 04 maja 2016, 12:01

Witam,

bardzo fajna gazeta. Będę śledził kolejne wydania.

Uprzejmie jednak proszę o wykasowanie mojego realnego nazwiska i posługiwanie się moimi danymi z wirtuala tj. — Robert Janusz von Thorn. Będę zobowiązany za wyedytowanie danych zawartych w w/w numerze. Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Robert II Fryderyk, r.s.

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Robert Dąbski-Hans » środa 04 maja 2016, 17:23

Marcel Hans pisze:W końcu doczekałem się porządnej gazety w kraju.
Gratuluję wydania. Aż mnie zdziwiło, że w numerze ani słowa z dyskusji o doktrynie polityki zagranicznej (nie można jej cytować, ale można o niej pisać), dlaczego?
To już pytanie do reszty obywateli, ja na dyskusję jestem gotowy, ale nie sam ze sobą. Chyba zacznę dbać o swój czas. ;)
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Marcel Hans » czwartek 05 maja 2016, 13:31

Myślałem, że na dobre przeszłeś do opozycji. W sumie szkoda, bo na Placu już czeka projekt chętny na krytykę opozycyjną.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Robert Dąbski-Hans » czwartek 05 maja 2016, 19:35

Nie powiedziałem oczywiście ostatecznego "nie", więc muszę po prostu bardzo dokładnie przejrzeć forum, bo z pewnością znajdzie się z 20 niedokończonych lub w ogóle nieruszonych spraw.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Posty: 4706
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 16:30
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: The Politique 03/05/2016 Numer 52

Post autor: Marcel Hans » piątek 06 maja 2016, 11:36

Zajmij się tym, bo wiernych czytelników masz :D
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Politique”