Stany Generalne i Gerant...

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Re: Stany Generalne i Gerant...

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 04 maja 2015, 11:02

Masz stanowisko członka Stanów Genetalnych, możesz składać projekty uchwał w tym dziale.
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » poniedziałek 04 maja 2015, 21:34

Myślałem o Krzyśku, ale jak Ty zaczniesz, to też Ciebie się będzie tyczyło :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » wtorek 05 maja 2015, 00:17

Zaraz rozpocznę głosowanie nad uzupełnionym projektem o podstawach prawnych i się zacznie.
Co z Lotti?
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » wtorek 05 maja 2015, 00:34

Lotti żyje i ma się dobrze. Bywa tu i jest Budowniczym.
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » wtorek 05 maja 2015, 00:40

Właśnie, będzie aktywnie z Dalmencją? (to nie jest złośliwe pytanie, po prostu taki jest temat)
Głosowanie trwa :)
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Starlet Lotti
Trizondal
Miejsce V-Zamieszkania: Nowy Jantar

Post autor: Starlet Lotti » wtorek 05 maja 2015, 10:48

Wywołana do odpowiedzi zgłaszam swoją obecność. Niestety podobnie jak inne osoby, które zabrały głos, na chwilę obecną nie popieram kandydatury Pana Krzysztofa Hansa na funkcję Garanta Dalmencji. Dużym plusem dla Pana Hansa jest fakt, że chce coś robić w naszym Państwie, ale niestety dotychczasowe wypowiedzi przejawiające zbyt dużą, moim zdaniem, sympatię do innego Państwa, budzą we mnie niepokój. Przedstawiony przez Pana Hansa plan działania brzmi całkiem rozsądnie, choć odnośnie współpracy z innymi państwami nie chciałabym, żebyśmy ograniczyli się tylko do współpracy z Sclavinią. Wyznaczone w planie zadania można realizować nie tylko jako Garant, ale także jako mieszkaniec Trizondalu, wobec czego chciałabym, aby Pan Hans przekonał mnie podjętymi działaniami na rzecz naszego Państwa, a nie słowami.
Nie zawsze mów co myślisz, ale zawsze myśl co mówisz.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » wtorek 05 maja 2015, 14:23

To co powiedziała pani Scarlett Lotti skomentuje w następujący sposób a mianowicie startując na urząd Geranta Dalmencji nie chce siać rzadnej sarmacjofilii ale wykorzystać swoje sclavińskie powiązania do współpracy pomiędzy obydwoma regionami. Jeżeli o podobną współpracę wystąpią też inne regiony KS'u to będzie mi bardzo miło. Sarmacja to jednak nie jedyne państwo z którym chciałbym współpracować. Chciałbym mianowicie nawiązać współprace z regionami z Austro-Węgier oraz Rotrii. W tym drugim przypadku nawet wiem z kim mógłbym się skontaktować.
W moim odczuciu wiele z wspomnianych zadań można realizować tylko będąc Gerantem bo robiąc coś na własną rękę można łatwo doprowadzić do chaosu.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » wtorek 05 maja 2015, 14:59

W tej chwili jeszcze nie mamy możliwości wyboru Geranta, ale jeśli to ma być temat na opis przyszłej polityki głowy naszego regionu, to zastanawia mnie jedna rzecz:
Dlaczego w ogóle mamy w tej chwili (w chwili gdy: przepadły opisy miast, zmniejszyła się liczba mieszkańców, mamy nieaktualne strony, przepadły akty prawne, brak nam wspólnej idei dla rozwoju regionu poza chęcią dobrobytu) rozpoczynać współpracę z kimkolwiek?
Co miałaby nam przynieść taka współpraca teraz, czy przyczyni się ona do rozwiązania jakiegokolwiek z problemów wyżej opisanych?

P.S
Współpraca z miastami i regionami w ramach Trizondalu, to co innego, tutaj zdecydowanie jeśli nie my zyskamy to i tak zyska Trizondal, bo inne regiony zyskałyby automatycznie większą aktywność rozpoczynając przygotowania do współpracy z Dalmencją, a więc i my byśmy automatycznie zyskali (tak jak na współpracy Zongya-Triland też my skorzystamy z automatu).
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » wtorek 05 maja 2015, 15:32

Masz racje. Dlatego ja w swojej polityce względem Dalmencji stawiam przede wszystkim na sprawy bieżące a współpracę transgraniczną traktuje jako dodatkowe zadanie do wykonania. Plusami z takiej współpracy mogłyby być nowe koncepcje które można by z danych regionów sprowadzić do nas - my też zresztą czymś byśmy się pochwalili.

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » wtorek 05 maja 2015, 17:06

Starlet Lotti pisze:Wywołana do odpowiedzi zgłaszam swoją obecność. Niestety podobnie jak inne osoby, które zabrały głos, na chwilę obecną nie popieram kandydatury Pana Krzysztofa Hansa na funkcję Garanta Dalmencji. Dużym plusem dla Pana Hansa jest fakt, że chce coś robić w naszym Państwie, ale niestety dotychczasowe wypowiedzi przejawiające zbyt dużą, moim zdaniem, sympatię do innego Państwa, budzą we mnie niepokój. Przedstawiony przez Pana Hansa plan działania brzmi całkiem rozsądnie, choć odnośnie współpracy z innymi państwami nie chciałabym, żebyśmy ograniczyli się tylko do współpracy z Sclavinią. Wyznaczone w planie zadania można realizować nie tylko jako Garant, ale także jako mieszkaniec Trizondalu, wobec czego chciałabym, aby Pan Hans przekonał mnie podjętymi działaniami na rzecz naszego Państwa, a nie słowami.
Nie zawsze mam czas odpisywać, ale zawsze znajdzie się ktoś taki, kto mnie wyręczy. W zupełności się zgadzam i bardzo dziękuje.
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Dalmenckie”