Umarła TLP, a my nic.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 0-11-2006
Miejsce V-Zamieszkania: Rottera (Dalmencja)
V-Pochodzenie: Trizondal
ID: TRI-003

Umarła TLP, a my nic.

Post autor: Marcel Hans » niedziela 04 paź 2015, 21:15

TLP została porzucona przez ostatniego prowadzącego kilka tygodni temu, ale jeszcze wcześniej porzucili ją sami mieszkańcy.
Niestety nie powstała żadna dyskusja by sytuację ratować, nie narodził się też żaden pomysł. Czy da się jeszcze uratować listę?
W tej chwili wydaje mi się, że lista jest zdecydowanie za duża. Moim zdaniem to powinno być TOP 5 wybrane z góra 8-10 propozycji.
Przy 22 propozycjach po 3-4 minuty, to mamy do przesłuchania 66-88 minut muzyki, która czasem wcale nie musi się nam podobać. Kto ma tyle wolnego czasu?
Może TLP powinna iść razem z radiem Trizondalskim w parze?
(-) Marcel Hans,
honorowy obywatel Trizondalu

Awatar użytkownika
Ludwik Wilhelm
Sarmacja
Data V-narodzin: 29 gru 2012
Miejsce V-Zamieszkania: Merida
V-Pochodzenie: Trizondal/Slawonia
ID: TRI-002

Re: Umarła TLP, a my nic.

Post autor: Ludwik Wilhelm » niedziela 04 paź 2015, 21:23

Po prostu bojkotowaliśmy TLP.

/-/
Ludwik Wilhelm

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » niedziela 04 paź 2015, 21:28

Ludwik Tomlinson pisze:Po prostu bojkotowaliśmy TLP.
No właśnie Wy bojkotowaliście, mnie odstraszała liczba piosenek. To tylko pokazuje, że TLP miała problemy w dobrym (nie tylko sprawnym działaniu).

Co sądzisz o tym by zmienić TLP na top 5 Trizondalu (nazwę starą zostawić) i dopuścić maksymalnie 5 nowych zgłoszeń (na osobę nie więcej niż 2 piosenki, kto pierwszy ten lepszy)?
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » niedziela 04 paź 2015, 21:53

Jako były organizator sugerowałbym formułe z listy przebojów dawnego realnego programu "Disco Relax" a mianowicie 10 piosenek z czego notowanie jest na pozycjach 1 - 8 a 9 i 10 to nowości. Inna propozycja to notowanie ograniczone do 10 piosenek.

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » niedziela 04 paź 2015, 21:56

Krzysztof Hans pisze:Jako były organizator sugerowałbym formułe z listy przebojów dawnego realnego programu "Disco Relax" a mianowicie 10 piosenek z czego notowanie jest na pozycjach 1 - 8 a 9 i 10 to nowości. Inna propozycja to notowanie ograniczone do 10 piosenek.
Hmm ja miałem na myśli, że wybieramy top5, ale głosujemy zawsze nad 10 piosenkami i po prostu, które będą miały najwyższą liczbę głosów, pójdą dalej.
Jak Ty chciałeś swoje głosowanie zorganizować, żeby tylko dwie nowości były wybierane?

Aha i nie jestem przekonany, czy przedruki TLP w Sarmacji to dobry pomysł.
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 06 sie 2009
Miejsce V-Zamieszkania: Trzciana/Eldorat
V-Pochodzenie: Sarmacja/Trizondal
ID: TRI-006

Odznaczenia

Post autor: Krzysztof Hans » niedziela 04 paź 2015, 23:17

W prosty sposób. Propozycje trafiają do poczekalni tam wybierane są 2 utwory które następnie biorąc pod uwagę liczbę głosów lub kolejność trafiają na pozycje 9 i 10 i dopiero stamtąd za pośrednictwem głosowania w danym notowaniu trafiają do obiegu lub wypadają z listy.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » niedziela 04 paź 2015, 23:58

Wszyscy mówili, że 30 piosenek to za dużo, ale kto by słuchał :D
Można by zrobić tak, że każdy może dać propozycję co najwyżej jednej nowości. Oprócz głosowania na normalne utwory (10-15) jest odrębne głosowanie na nowości. Te nowości (np. dwie czy trzy) które otrzymają najwięcej głosów, w kolejnym notowaniu zastępują wypadające utwory.
No i fajnie by było, jakby muzyka była bardziej zróżnicowana. Kiedy miałem możliwość głosować, chyba nigdy nie znalazłem tylu fajnych utworów, by wykorzystać pełną liczbę głosów... Ale co zrobić. Gusta są różne, a chyba Wy macie nieco inne niż ja. Trudno :)
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Marcel Hans
Trizondal

Post autor: Marcel Hans » poniedziałek 05 paź 2015, 00:18

Wszyscy mówili, że 30 piosenek to za dużo, ale kto by słuchał :D
No właśnie, to jest największy problem. Ja będę za top5, bo top 10 to już za dużo, przy 20 piosenkach do odsłuchania można się zdenerwować tylko...
Można by zrobić tak, że każdy może dać propozycję co najwyżej jednej nowości. Oprócz głosowania na normalne utwory (10-15) jest odrębne głosowanie na nowości. Te nowości (np. dwie czy trzy) które otrzymają najwięcej głosów, w kolejnym notowaniu zastępują wypadające utwory.
Powiem Wam tak, robiłem kiedyś Listę i wiem, że to troszkę pracy, kopiuj-wklej, bezmyślnej, ale na 10-15 minut. A wówczas robiłem z jednym głosowaniem, ale może faktycznie nowości byłyby rozwiązaniem. Tylko trzeba by pomyśleć o ułatwieniu pracy też.

No i TOP5! :D
(-) Marcel Hans,

Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » niedziela 11 paź 2015, 10:28

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do trochę zmodyfikowanej, ale dawnej mojej wersji prowadzenia TLP - 10 piosenek i miejsce na swoje listy oraz recenzje. A może co jakiś czas listy tematyczne?
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
ATPotocki
Trizondal
Data V-narodzin: 02 sie 2008

Odznaczenia

Post autor: ATPotocki » niedziela 11 paź 2015, 20:14

Robert Dąbski-Hans pisze:Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do trochę zmodyfikowanej, ale dawnej mojej wersji prowadzenia TLP - 10 piosenek i miejsce na swoje listy oraz recenzje. A może co jakiś czas listy tematyczne?
Może przywrócisz TLP jej dawny blask?
A skrzydła jego wielce szatańskie
Lecz choć on czarny toć anioł pański.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trizondalska Lista Przebojów”