Dalmencja - Dalmencja Zachodnia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert Dąbski-Hans
Trizondal
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 09:27
Data V-narodzin: 07 lut 2011
Miejsce V-Zamieszkania: Sclavinian
V-Pochodzenie: Sclavinia
ID: TRI-008

Odznaczenia

Dalmencja - Dalmencja Zachodnia

Post autor: Robert Dąbski-Hans » piątek 24 kwie 2015, 18:57

Miasto: Sclavinian
Nazwa obiektu: Zespół Szkół nr 2
Opis: To jedna z najstarszych szkół działających w regionie. Jej budowę datuje się na XVIII wiek, zaprojektowana przez jednego z najlepszych architektów miejskich pochodzenia sclavińskiego Jana Stułbińskiego (którego prace i zasługi zostały niestety szybko zapomniane). Jest jednym z ważniejszych ośrodków edukacyjnych w mieście - do szkoły tej chodzi ponad 60% dzieci mieszkających w Sclavinianie. Posiada m.in. 3 boiska, halę gimnastyczną, w której gra okoliczny klub siatkarski KS Gertald Sclavinian oraz 2 korty tenisowe, dzięki czemu ma możliwość zaoferowania uczniom szerokie zakres rozwijania umiejętności fizycznych.

Obrazek
RDH

Niekwestionowany autorytet moralny, uhonorowany Srebrnym Krzyżem Honorowym w II Królestwie Sclavinii. Wieloletni redaktor The Politique. Były Prezydent Trizondalu. Dziś walka na froncie sportowym.

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Posty: 2405
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 15:02
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Dalmencja - Dalmencja Zachodnia

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » sobota 25 kwie 2015, 00:45

Miasto: Nowy Jantar
Nazwa obiektu: Jednostka Wojskowa nr 241-9
Opis:
18 grudnia 1971 roku lokowano Jednostkę Wojskową nr 241-9 o powierzchni 9 km kwadratowych, w której stacjonował 18. Pułk Zaopatrzeniowy im. Chłopów Dalmenckich. Teren baz był szykowany już jednak od maja poprzedniego roku, gdy teren odkupiła od powiatu Grupa Młodych, którą stanowili młodzi ludzie w wieku 18-28 lat (ok. 30). Mieli kontakty z agenturą Księstwa Dalmencji i rozpoczęli budowę infrastruktury wojskowej wraz z portem. Ich źródłem finansowania nie był jednak rząd Księstwa Dalmencji, a rząd Cesarstwa Vronenii, który na ten cel wyznaczył 10 mln dzisiejszych marek. Członkowie Grupy nie mieli pojęcia, że przyjmują pieniądze od rządu cesarskiego. Oficjalnie był to bowiem prezent od Dalmeńczyków zamieszkałych w Ligenau (dziś Logos). Oficjalnie budowano tam magazyny żywnościowe dla ich firmy zarejestrowanej w Tainen. Już 20 stycznia jednostka wojskowa została oficjalnie opuszczona. Dwa dni później Trizondalczycy wkroczyli na jej teren. Obyło się bez zniszczeń. W roku 77 baza została opuszczona przez Siły Zbrojne Trizondalu i oddana władzom powiatowym. Nie wiadomo, co stało się z właścicielami tj. członkami Grupy Młodych. Do niedawna baza była całkowicie opuszczona.
W lipcu 2012 roku, Władze Trizondalu oraz Gubernatorstwo Dalmencji przyjęły uchodźców i właśnie w tej opuszczonej bazie zorganizowano miejsce, w którym poszkodowani znaleźli schronienie i ratunek. Obóz zaczął tętnić życiem i się rozwijać. Stał się zalążkiem obecnego miasta Nowy Jantar. Część budynków zagospodarowanych w okresie obozu uchodźców funkcjonuje wspaniale nadal, chociażby słynna już poza tym miejscem jadłodajnia "U Marylki".
Obrazek Obrazek Obrazek

Żródło: http://nowyjantar.weebly.com/jednostka-wojskowa.html
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

Awatar użytkownika
Ciaran van Scharfschuetze
Zmarły
Trizondal
Posty: 2405
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 15:02
Data V-narodzin: 26 mar 2007
Miejsce V-Zamieszkania: Tainen
V-Pochodzenie: RWŚ
ID: TRI-005
Kontakt:

Re: Dalmencja - Dalmencja Zachodnia

Post autor: Ciaran van Scharfschuetze » sobota 25 kwie 2015, 01:07

Miasto: Nowy Jantar
Nazwa obiektu: "Czołg dalmencki"
Opis:
Na przełomie września i października 2012 r. kilkanaście metrów od brzegu odnaleziono stary "czołg" z okresu walk dalmenckich . Faktycznie jest to dwulufowe samobieżne działo D42. Takie urządzenia służyły w wojsku dalmenckim w latach 1952-1981. Ten egzemplarz jest uszkodzony, jednakże nie wiadomo, czy nastąpiło to w wyniku działań wojennych. Nie wiadomo również w jakich okolicznościach znalazł się pod wodą. Został jednak gościnnie przyjęty przez faunę i florę podwodną. Zamieszkuje w nim parę gatunków ryb morskich, kilka rodzajów ukwiałów oraz szereg gatunków glonów.
Opiekę nad obiektem sprawuje Społeczny Klub Miłośników Sportów Wodnych "Balena", który udostępnia sprzęt do nurkowania w celu obejrzenia zabytku.
Obrazek Obrazek

Źródło: http://nowyjantar.weebly.com/balena---sporty-wodne.html
(-) Ciaran van Scharfschuetze Gubernator Zongyi, Budowniczy Dalmencji, Dobry Gospodarz i Zarządca Nowego Jantaru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Trizondalu”